Take a fresh look at your lifestyle.

بروکر مارکت میکر

بروکر مارکت میکر را چگونه بشناسیم و آیا می توان به این بروکر اعتماد کرد یا نه ؟

4 116

بروکر مارکت میکر در فارکس شبیه یک خواربار فروشی است که با قیمت های «عمده فروشی» خرید می کند و آنها را با قیمت جزئی به مشتریان خود می سپارند. مارکت میکر یک مدل در بازار مالی است و کمی با NDD یعنی No Dealing Desk متفاوت است. هر دو اصطلاح مربوط به کارگزاران است و شما می توانید با توجه به نیازهای تجاری خود یکی را انتخاب کنید.
کارگزاری مارکت میکر دلالان بازارسازی هستند که «بازار را می سازند». آنها یک میز معامله را اداره می کنند و نه به عنوان یک NDD. آنها بین معامله گران و تامین کنندگان نقدینگی عمل می کنند.
آیا شناختی از بروکر مارکت میکر دارید؟ ایجاد حساب فارکس در کارگزاری مارکت میکر چه عواقبی دارد؟ آیا نحوه معامله گری فارکس در بروکرهای مارکت میکر متفاوت است؟
بروکر مارکت میکر یا کارگزار بازارساز به معنای واقعی کلمه، بازار را می سازد زیرا همیشه آماده خرید یا فروش اوراق بهادار هستند. سود آن‌ها از اسپرد پیشنهاد و تقاضا به دست می‌آید. آنها نقدینگی را اضافه می کنند، بنابراین بازار از آنها سود می برد.
در ادامه مقاله با این بروکرها بیشتر آشنا خواهید شد.در خصوص دریافت مشاوره برای انتخاب بروکر با ما در ارتباط باشید .

فهرست مطالب

بروکر مارکت میکر چیست؟

آیا مارکت میکر همان کارگزار است؟

تفاوت بروکر فول STP و مارکت میکر چیست؟

بروکر مارکت میکر چگونه بازارسازی می کند؟

نحوه تشخیص بروکر مارکت میکر

آیا بازارسازی در فارکس قانونی است؟

بروکر مارکت میکر چیست؟ 

 

بروکر مارکت میکر آیا بازار ساز است ؟  بیاید ابتدا بازار ساز را بشناسیم . بازارساز یک دلال معامله‌ گر است که برای تسهیل معاملات در یک پلتفرم امن و خاص بین خریدار و فروشندگان، گردش سرمایه را ایجاد کرده است. آنها معمولاً موجودی زیادی از سهام آن اوراق بهادار را نگه می دارند تا بتوانند مقادیر زیادی از سفارشات را در یک لحظه انجام دهند.

سازنده بازار فارکس در واقع موقعیت های خود را در پس زمینه بازار از ارائه دهندگان نقدینگی منتخب در بازار بین بانکی خرید و فروش می کند و سپس موقعیت هایی را با قیمت های Bid/Ask ارائه می دهد که به نفع او است. به عنوان یک واسطه، کارگزار از یک طرف با بانک ها یا سایر کارگزاران معامله می کند، در حالی که قیمت “بیش از حد/زیر حد” را برای هر جفت ارز از معامله گران به صورت مجموع مدیریت می کند. به عبارت دیگر، تضاد منافع اساسی برای همه بازارسازان وجود دارد. کارگزاران بی‌ وجدان می‌ توانند به‌ راحتی اسپردها را به نفع خود در طول زمان دستکاری کنند و مشتریان خود را رها کنند تا رفتار آنها را بپذیرند یا ادامه دهند. درواقع بروکر مارکت میکر از ضرر کاربران خود سود می گیرد. نکته قابل توجه این است که نحوه معامله گری در مارکت میکر تفاوتی با بروکرهای فول STP یا NN ندارد. درواقع تنها بروکر است که به بازارسازی می پردازد و تفاوتی در نحوه معامله گری برا معامله گران ایجاد نمی کند. 

 

آیا مارکت میکر همان کارگزار است؟

 

بروکرها یا کارگزاران همان ارائه دهندگان خدمات لازم برای انجام معامله در بازارهای مالی هستند. آنان در واقع نقش واسط معاملات عمل می کنند و انواع مختلفی دارند که یکی از آنان بروکر مارکت میکر است. معامله گران دستور یک خرید یا فروش را به کارگزار خود می دهند و کارگزار به درخواست کاربر خود، خدماتی را به او ارائه می دهد. بنابراین بروکرها همراه اصلی معامله گران در معاملات هستند. از این رو انتخاب آگاهانه یک بروکر مناسب حائز اهمیت است. بروکر فارکس باید خدمات مختلفی را به معامله گران ارائه داده و در مسیر سودسازی برای معامله گران همراه و پشتیبان آنان باشد. 

بروکرها انواع مختلف با ویژگی های منحصر به فردی دارند. مارکت میکر یکی از انواع بروکر و کارگزارها می باشد. این بروکرها مستقیما به بازار متصل نیستند. سود این نوع بروکرها از ضرر معامله گران تامین می شود.

بروکر مارکت میکر گاهی برای سودگیری خود ممکن است برای ضرر و زیان معامله گران زمینه سازی کند. این زمینه سازی با اقدامات مختلفی به ضرر معامله گر صورت می گیرد.

 

تفاوت بروکر فول STP و مارکت میکر چیست؟ 

 

بروکرهای فول STP عدم دخالت کارگزار در اجرای سفارش را تضمین می‌ کنند. بنابراین تمام تراکنش ها به صورت الکترونیکی با بالاترین سرعت انجام می شود. به طور کلی می توان گفت در بروکر MM با توجه به اینکه شما به بازار وصل نیستبد در صورت کسب سود بروکر موظف است سود کسب شده شما را از پول خود پرداخت کند و در نهایت درآمد بروکر از ضرر مشتری می باشد.

طبق آمار، اکثر معامله گران پول خود را در کارگزاری مارکت میکر از دست می دهند، بنابراین ایجاد حساب فارکس در این بروکرها یک اشتباه است. معمولاً درآمد و هزینه های هر معامله در کارگزاران STP بیشتر از کارگزاران بروکر مارکت میکر است ولی در عوض کلا به بازار وصل هستند.  امیدوارم این رو بخاطر بسپارید که پرداخت هزینه کمیسیون و سواپ و یا اسپرد بهتر از این می باشد که بروکر به دنبال ضرر مشتری باشد . 

 

بروکر مارکت میکر چگونه بازارسازی می کند؟

 

کارگزار مارکت میکر به معنای واقعی بازار را می سازد. کارگزاران مارکت میکر مانند طرف مقابل معامله عمل می کنند و نقدینگی را برای خرید موقعیت ها در ابتدا تحت فشار قرار می دهند و سپس آنها را به چندین بخش کوچکتر به منظور فروش مجدد به مشتریان تقسیم می کنند.

می توان گفت که کارگزاران مارکت میکر از آن دسته از معامله گرانی که می خواهند بفروشند خرید می کنند و دوباره همان را به معامله گرانی که قصد خرید دارند می فروشند.

سفارش‌ هایی که توسط معامله‌ گران برای بروکر مارکت میکر ارسال می‌ شوند از طریق یک ایستگاه معاملاتی به نام میز معامله می‌ روند که در آن سفارش‌ ها رسیدگی و مسیریابی می‌شوند. به معامله گران اسپرد ثابت ارائه می شود.

بهترین بخش کارگزاران مارکت میکر این است که معمولا کمیسیون کمی دریافت می کنند و یا کلا دریافت نمی کنند. معمولا آنها پول خود را از اسپرد به دست می آورند و به دنبال ضرر معامله گر هستند.

 

نحوه تشخیص بروکر مارکت میکر

 

همه معامله گران فارکس باید دائماً مراقب نشانه های آشکار شیوه های تجاری متقلبانه باشند. دستکاری اسپردهای پیشنهادی یکی از رایج‌ترین سوء استفاده‌های بروکرهای مارکت میکر است. این به عنوان یک اشاره عمل می کند که باید شک داشته باشید و مراقب باشید. نقل‌ قول‌ های مداوم یا «لغزش»، عملی که در آن اجرای شما با نرخی متفاوت از آنچه انتظار داشتید اتفاق می‌افتد، نمادی است که ممکن است یک کارگزار از نوع مارکت میکر باشد.

لغزش زمانی اتفاق می‌افتد که یک سفارش، معمولاً در توقف ضرر، توسط یک کارگزار فارکس با نرخی که در آن قرار داده شده است، اجرا نمی‌شود. در عوض، سفارش با نرخی پر می‌شود که معمولاً بدتر از آنچه در ابتدا مورد نظر معامله‌گر بوده است.

برخی از لغزش های سفارش ممکن است در بازارهای سریع، زمانی که نرخ ارز به سرعت تغییر می کند قابل قبول باشد، اما در یک بازار منظم ممکن است راه دیگری برای یک بروکر مارکت میکر فارکس برای کسب درآمد اضافی از مشتریان خود باشد.

برخی از کارگزاران فارکس به طور خاص استفاده از خدمات خود را برای استراتژی های معاملاتی خاص در شرایط و ضوابط خود ممنوع می کنند. مراقب کارگزاران فارکس با قوانین مبهم معاملاتی باشید.

به طور کلی آشنایی معامله گران با ویژگی های بروکر مارکت میکر باعث می شود که آنها بروکرهای مارکت میکر را تشخیص داده و سپس با انتخاب آگاهانه خود، حساب فارکس خود را در یک بروکر مناسب ایجاد کنند.

اگر دوست دارید بدونید که بروکر شما مارکت میکر هست یا نه با ما مشاوره بگیرید . 

 

آیا بازارسازی در فارکس قانونی است؟

 

نکته قابل توجه در رابطه با بروکر مارکت این است که تمام آنها تخلف نمی کنند. به عبارت دیگر بروکرهای مارکت میکر لزوما بد نیستند. بسیاری از کارگزاری ها هستند که در عین مارکت میکر بودن، تخلف چندانی از آنان سر نمی زند. این کارگزاری های مارکت میکر به بازارسازی عادلانه می پردازند و هدف آنان حفظ کاربران خود است.

مشکل دقیقا از جایی آغاز می شود که بروکر مارکت میکر حریص می شود. این حریص شدن به این دلیل است که راه تخلف و سوء استفاده از معامله گران برای بروکرهای مارکت میکر آسان است. در نتیجه اکثر آنان تخلف می کنند و با اقداماتی زمینه های زیان کاربران خود را برای کسب سود بیشتر فراهم می سازند.

با استفاده از روش های مختلفی که پیش از این گفته شد می توانید بروکر مارکت میکر متخلف را تشخیص داده و از ادامه معامله با آن بروکر خودداری کنید. برای تشخیص بهتر بروکرهای مارکت میکر لازم است ویژگی های این بروکرها را به خوبی بشناسید.

 

حرف آخر

 

بروکر مارکت میکر یکی از انواع بروکر فارکس است که اتصال مستقیم به بازار ندارد. این بروکرها به معنای واقعی کلمه بازارسازی می کنند. در واقع معاملات معامله گران در این بروکرها در فضای یک بازار حقیقی رخ نمی دهد.

سود بروکرهای مارکت میکر از زیان معامله گران حاصل می شود. این سود بیشتر از تفاوت اسپردها و یا شادوها (واید اسپردها) به دست می آید. بنابراین بروکرهای مارکت میکر قابل اعتماد نیستند و معامله در این بروکرها بسیار پر ریسک است. با کسب شناخت از این بروکرها و با استفاده از روش های تشخیص بروکر مارکت میکر که در این مقاله ارائه شد، می توانید این بروکرها را شناسایی کرده و از ایجاد حساب فارکس در آنها پرهیز کنید.

نکته قابل توجه این است که لزوما تمام بروکرهای مارکت میکر بد نیستند. بسیاری از آنان فعالیت خود را مطابق قانون و عادلانه انجام می دهند. اما از آنجا که تخلف در بازارسازی ساده است، بروکر مارکت میکر می تواند برای سود بیشتر خود، زمینه های ضرر معامله گران را فراهم کرده و تخلف کند.

نظرات شما دلگرمی ماست و می تواند تجربیات شما دیگران را از آسیب دیدن در امان نگه دارد .

4 نظرات
 1. Roya می گوید

  بسیار کامل بود ممنون و سوال اینکه چطور میتوان بروکر مارکت میکر را تشخیص داد ؟

  1. Admin admin می گوید

   با سلام
   در خصوص تشخیص بروکر مارکت میکر می توان گفت از دید یک کاربر قابل تشخیص نمی باشد و نیاز به مهارت در زمینه بروکری می باشد .

 2. Jana می گوید

  ممنون میشم در رابطه با بروکر های فول stpهم بیشتر توضیح بدید.

 3. Masoumeh می گوید

  با توجه به توضیحات ارائه شده بروکر مارکت میکر در صورتی که تخلفی در جهت به ضرر رفتن مشتری نکند بروکر خوبی میباشد و از نگاهی دیگر ما به عنوان کاربران کسور تحریم شده ناچار به انتخاب تعداد محدودی بروکر خوب هستیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.