Take a fresh look at your lifestyle.

اکسپرت در فارکس

اکسپرت چیست و چه کاربردی در بازار فارکس دارد ؟

0 9

اکسپرت در فارکس به چه مفهومی است؟ چرا باید با این ابزار در فارکس آشنا باشیم؟ آشنایی با مفاهیم و ابزارهای مختلف در فارکس به ما کمک می کند تا بازار فارکس را به خوبی بشناسیم. این شناخت ما را یاری می کند تا در موقعیت های معاملاتی متفاوت واکنش درست و به موقع از خود نشان دهیم.
اکسپرت در فارکس، یک ربات و نرم افزاری است که در دنیای معاملات ارز کاربرد دارد. این نرم افزار قابل برنامه ریزی جهت شروع و اجرای معاملات می باشد. بسیار از نرم افزار نویس ها با یادگیری علم فارکس و ساخت این ربات ها که براساس یک استراتژی ساخته شده اند راه فعالیت در بازار فارکس را برای دیگران آسان نموده اند . با ما همراه باشید تا این ابزار مهم در فارکس را بیشتر بشناسید. بعلاوه در این مبحث از اکسپرت سودده و همینطور بهترین اکسپرت در فارکس هم خواهیم گفت.

فهرست مطالب

اکسپرت چیست ؟

کاربرد اکسپرت فارکس

مزایا و معایب اکسپرت

نحوه اجرا اکسپرت

اکسپرت چیست ؟

بهتر است اکسپرت در فارکس را بیشتر بشناسیم. اکسپرت در مفهوم لغوی به معنای متخصص است و در فارکس آن را مشاور متخصص معنا می کنند(Expert Adviser) یا به اختصار EA. 

در پلتفرم هایی همچون متاتریدر مورد استفاده قرار می گیرند در واقع سازندگان متاتریدر برای کاربران امکاناتی را فراهم آورده اند بنام اکسپرت اما اکسپرت چیست؟

 تریدرها با استفاده از اکسپرت قادرند با نوشتن کدهای قابل اجرا، استراتژی معاملاتی خود را به برنامه هایی قابل اجرا تبدیل کند تا نهایتا نرم افزاری بر مبنای کدهای نوشته شده استراتژی ایجاد شده را به صورتی دقیق، پیاده سازی کنند. این نرم افزاری که از این پروژه برنامه نویسی حاصل شده است را اکسپرت می نامند.

چنین رباتی بسته به روش کار یا بازاری که قرار است آن را مورد استفاده قرار دهند و همچنین سلیقه طراح آن نامهای متفاوتی خواهد داشت.  نامهایی که حتما شنیده اید. اکسپرت سودده ، اکسپرت معامله گر فارکس و…  ولی عموما آن را همان اکسپرت فارکس می نامند.

کاربرد اکسپرت فارکس

در این بخش به یک سوال مهم می پردازیم. کاربرد اکسپرت در فارکس چیست؟ بی شک همه دوستان به دنبال یک  اکسپرت سودده هستند اما قبل از آنکه  دانلود اکسپرت فارکس را انجام دهند باید بدانند که بهترین اکسپرت فارکس کدام است و سپس اقدام به دانلود اکسپرت فارکس نمایند. لذا بسیار بجاست که در آغاز با کاربردهای اکسپرت آشنا شویم.

در دنیای معامله گری فارکس، یک  ربات اکسپرت  به شما اعلام می کند که چه زمانی باید معاملات انجام دهید. یا آنکه  خود تریدر می تواند نرم افزار(اکسپرت) را برنامه‌ریزی کرده تا با استفاده کردن از معیارهای معاملاتی خود، ترید را برای  وی شروع و اجرا نماید.

 اکسپرت ها غالبا در پلتفرم های معاملاتی مثل متاتریدرها ( نسخه 4 و 5) استفاده می شوند. تریدر می تواند یک اکسپرت را به صورت آماده استفاده کند و یا اینکه بر مبنای پارامترهایی که برایش دارای اهمیت است EA یا اکسپرت خود را ایجاد نماید. اکسپرت ها با زبان برنامه نویسی MQL نوشته می شوند.

با استفاده از اکسپرت ها می توان هر زمانی که بخواهید در بازار شرکت نمایید حتی آن زمانی که خواب هستید. اکسپرت قادر است که الگوهای معاملاتی را شناسایی نموده و بر مبنای دستورالعمل هایی که شما به آن داده اید آنها را اجرا نماید. 

اسکپرت در فارکس

مزایا و معایب اکسپرت

 اکسپرت در فارکس هم همانند هر ابزار دیگری در فارکس دارای معایب و مزایایی می باشد. که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت. برای یافتن بهترین اکسپرت فارکس لازم است بعد از دانستن کاربردهای آن باید بدانیم که دارای چه نقاط ضعف و قوتی هستند. 

در ابتدا به بررسی نقاط قوت  آن می پردازیم.هنگامی که در حال انجام معامله هستید و احساسات شما را تحت تاثیر قرار می دهد یک اکسپرت فارکس می تواند این عامل منفی را از معاملات شما حذف نماید. در واقع اکسپرت معاملات را بر مبنای ورودی شما انجام  خواهد داد.

چنانچه معاملات فارکس تنها منبع درآمد شما می باشد، استفاده از ربات اکسپرت استرس شما را کاهش می دهد. همینطور فشار روانی معاملات را از بین  خواهد برد.  اکسپرت به شما کمک می کند که در وقت خود صرفه جویی کنید. می توان معاملات را برای یک روز تنظیم کرده و به کارهای دیگر زندگی پرداخت.

اکسپرت در مقایسه با عامل انسانی قادر است که در هر ثانیه متغیرهای بیشتری را مقایسه کند. مغز ما به آن اندازه سریع نیست که بتواند با سرعت اینکار را انجام دهد. آنها می توانند متغیرها را برای چندین جفت ارز در یک زمان مشابه در نظر بگیرند.

سرعت بالای تصمیمگیری و نهایتا عمل بر مبنای آنها دلیل اصلی استفاده معامله گران از اکسپرت در فارکس است.

 تا به اینجا از مزایای اکسپرت گفتیم. اما صبر کنید دوستان  خوب است قبل از تصمیم برای دانلود اکسپرت فارکس از معایب آن نیز با اطلاع شویم.

یکی از مسائلی  که در هنگام کار با یک اکسپرت با آن مواجه می شوید این است که نمی تواند به اخبار لحظه ای پاسخ دهد. در واقع فاکتورهایی را که نمی توان آنها را برای اکسپرت برنامه ریزی کرد را نادیده می گیرد.

اگر در حال رصد خبر پشت میز خود قرار دارید می توانید بعد از نشر خبر از اشتباه معاملاتی اجتناب نمایید. اکسپرت  اهمیتی به انتشار خبر مبنی بر تصمیم نرخ بهره نخواهد داد و همچنان به ترید ادامه می دهد.

بله اکسپرت می تواند در مقایسه با انسان با متغیرهای بیشتری برخورد نماید. اما تنها به روشی که شما برایش دیکته کرده اید می تواند عمل کند. در واقع اینکه نمی تواند مانند عامل انسانی انعطاف داشته باشد و به چیزهایی که خارج از پارامترهای تعیین شده است پاسخ دهید به همین دلیل یک ضعف برای اکسپرت است.

البته این نکته از معایب اکسپرت قابل اصلاح است شما میتوانید ربات را بر روی حساب خود ران کنید و در زمان های که خبر های مهمی وجود دارد ربات را در آن ساعات خاموش نمایید .

نحوه اجرا اکسپرت

اگر از  اکسپرت در فارکس استفاده می کنید به این نکاتی که در ادامه می گوییم با دقت  توجه نمایید. باید در نظر داشته باشید که باید هر از گاهی متغیرها را تنظیم نمایید چرا که با تغییر روندها در بازار برنامه شما هم ممکن است با آنها تغییر نماید. اگر هم از اکسپرت شخص یا شرکت دیگری استفاده می کنید باید بدانید که بازار ارز تا حد زیادی غیر قابل تنظیم است و آن را تبدیل به مکانی برای کار کلاهبرداران کرده است . مراقب سازندگانی باشید که با وعده مضحک بازدهی بالا تلاش در اغفال افراد دارند. 

تمامی اکسپرت ها اهداف یکسانی را تعقیب می کنند و آن  هم خودکار کردن فرآیند معاملات فارکس است. اکسپرت ها شاخص های تکنیکال را به کار گرفته تا شرایط موجود در بازار را اندازه گیری کرده و تصمیمات معاملاتی را اتخاذ می کند.

با مطالعه مقاله خرید اکسپرت میتوانید  اطلاعات لازم جهت خرید ربات فارکس را کسب کنید و در صورت نیاز به مشاوره با تیم Darsfx در ارتباط باشید .

حرف آخر

 اکسپرت در فارکس چنانچه در این مبحث به آن پرداخته شد نرم افزاری است برای خودکار کردن معاملات فارکس طراحی شده است. برای بازاری که در 24 ساعت شبانه روز و در تمام ایام هفته باز است در زمانی که در بازار غایب هستید  اکسپرت در فارکس می تواند کار ترید را برای شما انجام دهد. 

البته همانطور که در مقاله هم اشاره شد استفاده از این ابزار معاملاتی هم به نوبه خود دارای مزایا و معایبی می باشد که قبل از استفاده از آنها باید بدانید.  پیش از آنکه تصمیم به استفاده از  اکسپرت در فارکس را بگیرید، خوب است که در مورد آن تحقیق و البته سطح انتظارات خود را از آن واقع بینانه نگه دارید.

دوستان همراه سپاس که تا انتهای مقاله همراه ما بودید حالا نوبت شماست تا تجربه ها و نظرات خود را با ما در میان گذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.