Take a fresh look at your lifestyle.

بهترین استراتژی فارکس

چه چیزی سازنده بهترین استراتژی در بازار فارکس میباشد

0 8

بهترین استراتژی فارکس باید دارای چه ویژگیهایی باشد؟ به نظر شما یک استراتژی ۱۰۰ درصد فارکس باید چگونه باشد؟ قبل از آنکه وارد بحث اصلی بهترین استراتژی فارکس شویم خوب است به جایگاه مهم استراتژی در انجام معاملات فارکس اشاره کنیم.
در واقع بهتر است اینطور بگوییم که انجام دادن معاملات در فارکس بدون داشتن استراتژی، مثل این می ماند که بدون داشتن نقشه و اطلاعات از مقصد بخواهید به یک سفر بروید.
همانطور که از سفرتان لذت نخواهید برد و استرس و نگرانی به همراه سردرگمی به سراغ شما خواهد آمد، در فارکس هم همین اتفاق می افتد و شما نمی دانید که حساب شما چه سرنوشتی خواهد داشت. بنابراین داشتن استراتژی شما را در انجام موفق و بهتر معاملات یاری خواهد کرد.
معامله گر بدون استراتژی ۱۰۰ درصد فارکس که البته برای هر معامله گری به معنای داشتن بهترین استراتژی فارکس می باشد شاید به سود برسد و شاید هم سرمایه از دست بدهید، اما به طور دقیق نخواهد دانست که احتمال کدام یک بیشتر است.
از بهترین مزیت هایی که داشتن استراتژی نصیب شما می کند این است که می توانید برخی از حدس، گمان و تخمین های خود را از بازار حذف نمایید. با darsfx در این مقاله همراه شوید تا استراتژی در فارکس را بهتر بشناسید.

فهرست مطالب

استراتژی معاملاتی در فارکس چیست ؟

ساده ترین استراتژی فارکس

دقیق ترین استراتژی فارکس

سودآورترین استراتژی های فارکس چیست؟

استراتژی معاملاتی در فارکس چیست ؟

انجام مشارکت در معاملات فارکس می تواند تبدیل به فرصت مناسبی شود تا معامله گران در یک بازار بین المللی با قدرت و توانایی بالایی حضور پیدا کند. 

از آنجایی که میزان علاقمندی معامله گران در انجام معاملات فارکس در حال افزایش است، فارکس نیز به بازاری برای کسب سود بالا تبدیل شده است. چرا که فارکس بازاری به شدت رقابتی است. 

به همین دلیل رمز موفقیت در چنین فضای رقابتی، وابسته به عواملی است از جمله شناخت  کامل بازار و داشتن بهترین استراتژی فارکس.

 استراتژی فارکس می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.  استراتژی فارکس روزانه و استراتژی فارکس رایگان و استراتژی فارکس بدون اندیکاتور …  نمونه هایی از انواع مختلف استراتژی هستند.

 انتخاب استراتژی بسته به سلیقه معامله گری و همینطور خلق و خو، هدف و همینطور تجربه شخصی فرد معامله گر دارد. چنین استراتژی می تواند برای معامله گر بهترین استراتژی فارکس باشد.  

ساده ترین استراتژی فارکس

شاید بتوان گفت که بهترین استراتژی فارکس برای برخی افراد ساده ترین آن می باشد. در این  بخش به بررسی ساده ترین استراتژیها در فارکس می پردازیم.  شاید این سوال خیلی از دوستانی باشد که به تازگی وارد بازار فارکس شده اند و به دنبال استراتژی های ساده هستند.

یک استراتژی ساده، استراتژی است که با روحیات فرد معامله گر سازگار می باشد و نیاز به تحلیل پیچیده ای هم نداشته باشد. برای مثال استراتژی هایی چون مووینگ اوریج RSI نیاز به اندیکاتور خاصی ندارند وخود متاتریدر آنها را دارا  می باشد و نیازی نیست که به دنبال(نصب و ساخت) اندیکاتور برای آنها باشند.

از دیگر استراتژیهای ساده می توان به مقاومت و حمایت و استراتژی بریک اوت اشاره کرد.  استراتژی دیگری که به آن اشاره می کنیم ورود به کانال در بازه زمانی 4 ساعته است.

  اگر در کنار این استراتژی، معامله گر با الگوهای کندل استک به خوبی آشنا باشد بسیار کارایی دارد چرا که در هنگام سیگنال دادن جهت تایید، می تواند از آنها استفاده نماید.

 به این شیوه شما قادر خواهید بود که مسیر بازار را شناسایی کرده و مشکلی که اغلب تریدرها دارند و اینکه نمی دانند سمت بازار نزولی است یا صعودی برطرف خواهد شد و به سادگی می توان سیگنالهای در جهت روند را به دست آورد.

نکته ای که باید مد نظر قرار داد این است که هر زمانی که هر یک این استراتژی های معاملاتی ساده فارکس به درستی و دقت  اجرا شوند، می توانند در مسیر سودآوری یاری کننده شما باشد.

دقیق ترین استراتژی فارکس

دقیق ترین استراتژی فارکس

قطعا بهترین استراتژی فارکس باید دقیق ترین هم باشد. استراتژی فارکس روزانه، یکی از بهترین های استراتژی شناخته شده است. چنانچه قبلا هم اشاره شد نحوه پیاده سازی استراتژی بسیار مهم است و اینکه به اصول هر استراتژی پایدار باشید. برای مثال استراتژی فارکس روزانه را در این بخش مورد بررسی قرار می دهیم. این استراتژی بر سه اصل منطبق است که باید مورد توجه قرار بگیرند.

  • اولین اصل مکان یابی روند است. 
  • دومین اصل آن صبور بودن و اینکه نخواهید به سرعت وارد بازار شوید.
  • سومین اصل استراتژی فارکس روزانه این است که باید توقف ضرر(stop loss) استفاده کنید. باید از نوسانات بزرگ روزاته در بازار آگاهی داشته باشید.

پایبند بودن به استراتژی و اصولی که در دل هر استراتژی وجود دارد شانس انجام موفق معاملات را بالا می برد.

 

سودآورترین استراتژی های فارکس چیست؟

انجام معاملات در فارکس روش پر ریسک و خطری برای درآمدزایی و کسب سود است. برای آنکه بتوان در این بازار پر رمز و راز به سود رسید باید زیر و بم آن را به خوبی شناخت. برای این کار باید از بهترین استراتژی فارکس به همراه مدیریت ریسک و سرمایه بهره برد. 

گام اول داشتن یک استراتژی خوب و سود ده است که در طولانی مدت شما را به سود مستمر برساند. در واقع این معامله گر است که یک استراتژی را تبدیل به بهترین نوع آن و در واقع استراتژی ۱۰۰ درصد فارکس می کند. البته همواره اصولی هم وجود دارد که باید آنها در نظر گرفت. 

برای مثال بر خلاف معاملات روزانه، معاملات موقعیتی (position trading) مستلزم آن است یک موقعیت معاملاتی را برای مدت زمان طولانی حفظ نمایید. در این روش تریدرها مجبور نیستند که با تغییرات کوتاه مدت قیمتی روبرو شوند. البته این نوع استراتژی مختص افراد صبور است. لذا فاکتورهایی مثل خلق و خوی معامله گر، هدف و انتظارش از بازار در انتخاب انواع مختلف استراتژی حتی استراتژی فارکس رایگان تعیین کننده است.

اگر معامله گر به صورت حرفه ای معامله می کند. استفاده از استراتژی فارکس رایگان شاید نتواند سطح انتظاراتش از بازار را برآورده کند و نیاز به ابزار پیشرفته تری داشته باشد.

 

حرف آخر

بهترین استراتژی فارکس را با هم در این بحث مورد بررسی قرار دادیم. استراتژی فارکس در حقیقت یک متد و تکنیک است که توسط تریدر برای انجام خرید یا فروش در تایم مشخص مورد استفاده قرار می گیرد. 

تعداد بسیار زیادی استراتژی معاملاتی وجود دارد که می تواند مبتنی بر تحلیل فنی (تکنیکال) و یا رویدادهای بنیادی(فاندامنتال) باشد. شاید با یک جستجوی ساده با لیست بلند بالایی از انواع استراتژیها مواجه شوید که گیج کننده به نظر برسند.

 اما این شما هستید که بنابر نیاز، تجربه و سایر عواملی که در مقاله نیز به آنها اشاره شد، بهترین استراتژی فارکس را برای خود انتخاب می کنید. همانطور که اشاره شد شاید بهترین استراتژی فارکس دیگری برای شما بهترین نباشد.

لذا هر تریدری با توجه به شناختی که از خود و سبک معامله گری خود و همینطور بازار دارد، دست به انتخاب استراتژی میزند.

 با امید به آنکه مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد. شما عزیزان هم  تجربه های خود را در زمینه استراتژی فارکس با ما در میان گذارید.  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.