Take a fresh look at your lifestyle.

ارز دیجیتال کاردانو

معرفی ارز دیجیتال کاردانو و نحوه خرید و فروش

1 12

ارز دیجیتال کاردانو چقدر برای شما آشناست؟ این روزها به دلیل رشد رو به افزایش ارزهای دیجیتال شاهد آن هستیم که انواع رمز ارزها با کارایی و کاربردهای متفاوت به دنیا عرضه می شوند. این نکته را باید مد نظر قرار دهیم که همه رمز ارزها نمی توانند آینده موفق و درخشانی داشته باشند. و در میانه راه متوقف می شوند، به همین دلیل افراد باید در ابتدا ارزهای دیجیتال مناسب و کارآمد را شناسایی کرده و روی آنها تحقیق و بررسی لازم را انجام دهند و سپس روی آنها را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند.
برای حصول به این هدف منابع در دسترس بسیار مهم می باشد. به عنوان مثال برای بررسی ارز دیجیتال کاردانو اخبار موثقی که وجود دارد. و از منابع قابل اطمینان ارائه می شود. قطعا می تواند به ما در اتخاذ تصمیم درست در خصوص این کریپتو کمک شایانی نماید. از دیگر منابع موثق که می توان از آنها بهره برد، مقالات مناسبی می باشد که با محتوای قابل قبول منتشر می شوند.
به همین منظور darsfx در این سری از مقالات تلاش کرده با اتکا به منابع مطمئن به بررسی انواع متفاوت ارزهای دیجیتال به همراه کاربرد و تحلیل آنها پرداخته و مطالب مفیدی را در قالب مقاله به کاربرانش ارائه دهد.

فهرست مطالب

ارز دیجیتال کاردانو چیست ؟

قیمت ارز دیجیتال کاردانو چند است ؟

ارز دیجیتال کاردانو آینده آن چگونه است ؟

نحوه خرید ارز دیجیتال کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو چیست ؟

 ارز دیجیتال کاردانو که به آن ارز دیجیتال ADA نیز گفته می شود، اما در واقع نام  اصلی ارز دیجیتال  کاردانو “آدا” می باشد. خیلی ها  این دو را اغلب بجای یکدیگر استفاده می کنند. اما باید بدانیم که کاردانو نام بلاک چین است و ADA  نام ارز رمزنگاری شده است که به آن ارز دیجیتال ADA اطلاق می شود.

  بلاک چین غیرمتمرکز اثبات سهام (PoS) می باشد که جهت جایگزینی بهتر و کارآمدتر برای شبکه‌های اثبات کار (PoW) طراحی گردیده است.

 ارز دیجیتال ADA در سال 2015 به وسیله چارلز هاسکینسون تاسیس و سپس در سال 2017 راه اندازی شد. 

هدف کاردانو این است که بلاک چینی را ایجاد نماید که قادر به انجام عملکرد بهتری در مقایسه با زنجیره بلوکی های قدیمی از جمله اتریوم باشد، مفهوم آن این است که باید بتواند نقل و انتقالات بیشتر، ارزانتر و همینطور سریعتری را ارائه دهد. Cardano خود را به عنوان جایگزینی برای اتریوم معرفی نموده است. هر دوی این پلتفرمها برای کاربردهای مشابه، از جمله قراردادهای هوشمند، استفاده می‌شوند و هدفشان نیز یکی است ساختن یک سیستم متصل و غیرمتمرکز. Cardano خود را به نوعی نسخه آپدیت شده اتریوم و پلتفرم «نسل سوم» و با هدف ارائه خدمات بانکی معرفی می کند. 

قیمت ارز دیجیتال کاردانو چند است ؟

بررسی یک ارز دیجیتال بدون صحبت در مورد قیمت آن کامل نخواهد بود اگرچه قیمت ارزهای دیجیتال دارای نوسان هستند و قیمتی که الان در این مقاله درج می شود ممکن است با قیمتی که شما در زمانی که این مقاله را می خوانید متفاوت باشد. یه همین دلیل علاقمندان کاردانو اخبار مربوط به قیمت و سایر اطلاعات مربوط را همواره تعقیب و پیگیری می کنند.

 در زمان نگارش این مقاله قیمت  ارز دیجیتال کاردانو 0.3332 دلار، حجم معاملات آن در طی 24 ساعت 383,685,198 دلار آمریکا می باشد.  قیمت ارز دیجیتال کاردانو در طی 24 ساعت گذشته 2.89 درصد کاهش نشان داده است. در حال حاضر رتبه رتبه هشتم را به خود اختصاص داده و ارزش بازار آنی و زنده آن 11,490,034,330 دلار است. عرضه در گردش آن 34,396,090,958 سکه ADA و حداکثر عرضه کاردانو 45,000,000,000 سکه آدا می باشد.

     

ارز دیجیتال کاردانو آینده آن چگونه است ؟

برای پیگیری عملکرد کاردانو، اخبار می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا از وضعیت این رمز ارز با اطلاع شوند. یکی از این اطلاعات با ارزش در خصوص این ارز آینده کاردانو است، به هر حال بسیار برای سرمایه گذاران  مهم است که بدانند آینده کاردانو یا هر ارز دیجیتالی که روی آن سرمایه گذاری کرده اند به کدام سو می رود؟ 

ارز دیجیتال ADA  یک پلتفرم غیرمتمرکز می باشد که امکان تراکنش را به شیوه ای امن و مقیاس پذیر فراهم می نماید.  یکی از اولین بلاک چین هایی که با زبان برنامه نویسی بسیار امن Haskell ایجاد شده است. بنا بر آنچه که رمز ارز کاردانو اخبارش در اختیار ما قرار می دهد، در حال توسعه یک پلت فرم قرارداد هوشمند  می باشد که به دنبال ارائه ویژگی های پیشرفته تر از هر پروتکل پیش از آن بوده است. تیم توسعه دهنده پشت  ارز دیجیتال کاردانو  از یک گروه بزرگ جهانی است که تشکیل شده از مهندسان و محققان که همگی می تواند خبرهای خوبی از پشتوانه و همینطور آینده کاردانو بدهند.

پروژه کاردانو با سایر پروژه‌های بلاک چین فرق دارد. چرا که به طور آشکار  نظارت را در عین حفظ حریم خصوصی و همینطور حفاظت از مصرف‌کننده به شیوه معماری نرم‌افزاری نوآورانه مورد توجه قرار می‌دهد. این پروتکل دارای یک پشته نرم‌افزار بلاک چین لایه‌ای می باشد که در عین انعطاف‌پذیر و مقیاس‌پذیر بودن ، با سخت‌ترین استانداردهای نرم‌افزار دانشگاهی و تجاری در صنعت  در حال توسعه می باشد.

نحوه خرید ارز دیجیتال کاردانو

برای خرید ارز دیجیتال کاردانو باید اطلاعات زیر را در دست داشته باشیم و باید جواب سه سوال زیر را بدانیم:

 1. کاردانو از طریق چه ارزهایی قابل خریداری می باشد؟
 2. ارسال و پرداخت به چه صورتی انجام می شود؟
 3.  و نهایتا اینکه  نحوه نگهداری و ذخیره رمز ارز به چه شکل است؟

بعد از جمع آوری کردن اطلاعات بالا می توان اقدام به خرید به یکی از دو شیوه زیر نمود:

 

 • خرید مستقیم

   که شامل انتقال از حساب بانکی به حساب صرافی می باشد مثال کوین بیس، بایننس و یا هر صرافی دیگری که مورد اطمینان و مد نظر شماست بعد از خرید باید کریپتو های خود را در کیف پول کاردانو ذخیره نمود. اشاره کردیم  به  کیف پول کاردانو، انواع کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری برای  ارز دیجیتال کاردانو وجود دارد  از جمله Exodus, Atomic,Trezor و Ledge Nano X می باشند که به عنوان بهترینهای  کیف پول کاردانو شناخته می شوند.  

 

 • روش دوم خرید غیر مستقیم

  از طریق خرید بیت کوین و یا اتریوم صورت می گیرد و سپس با کاردانو مبادله می شود.

دقت داشته باشید که برای هر یک از روشهای گفته شده باید با احتیاط و دقت عمل کرد و در مورد امنیت آن باید خاطرتان جمع باشد و در انتخاب صرافی دقیق باشید. چرا  که این امکان وجود دارد که صرافی به هر دلیلی هک شود. و سرمایه شما از دست برود. و یا اگر به هر دلیلی آدرس کیف پول خود را به اشتباه وارد نمودید صرافی به گونه ای باشد که بتوانید آن را بازیابی کنید. 

 

حرف آخر

 ارز دیجیتال کاردانو امکان کنترل دموکراتیک شبکه را توسط مشارکت کنندگان آن فراهم می نماید، که این امر برای ایجاد اقتصادهای غیرمتمرکز بسیار ضروری می باشد. بلاک چین کاردانو را می توان جهت ساخت قراردادهای هوشمند و به نوبه خود، ایجاد برنامه ها و همینطور پروتکل های غیر متمرکز استفاده کرد.  به علاوه ، امکان ارسال و دریافت آنی وجوه  با کاردانو، با صرف حداقل هزینه وجود دارد. ارز دیجیتال کاردانو دارای کاربردهای زیادی در دنیای تجارت و همینطور امور مالی دارد.

سپاس از اینکه تا پایان همراه ما بودید و امید که این مقاله توانسته باشد به شما کمک کند. که نسبت به  ارز دیجیتال کاردانو شناخت بهتری پیدا کرده باشید. نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک گذارید و اگر شبهه و یا سوالی برایتان پیش آمد با darsfx تماس بگیرید.

1 نظر
 1. hamidreza می گوید

  به نظر من کاردانو خیلی آینده دار هست
  میتونه مثل رقیباش باشه یا شاید هم جلوتر بزنه
  الان قیمت خاصی نداره فقط کافیه یکم کاردانو بخرین و تقریبا 2 سال نگهش دارین
  بهترین سرمایه گذاریه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.