Take a fresh look at your lifestyle.

ماین چیست

ماین و ماینینگ چیست

0 6

ماین چیست؟ چقدر با معنی ماین کردن آشنا هستید؟ به خوبی می دانید که کلمه ماین(Mine) انگلیسی است و به مفهوم استخراج کردن می باشد. اما darsfx در این مقاله کاربردی قصد بررسی نوع دیگری از ماین در دنیای ارزهای دیجیتال را دارد. اصطلاحاتی را به آن خواهیم پرداخت که اگر با آن برخوردی هم نداشته باشید قطعا در این دنیایی که ارز دیجیتال بسیار کاربردی و پرتکرار هست به گوشتان خورده است.
امروزه در ایران و جهان با توجه به در دسترس بودن اینترنت در اقصی نقاط دنیا برای مردم، اطلاعات در حوزه های مختلف بسیار با سرعت رد و بدل می شود. در حوزه ارز دیجیتال هم تبلیغات بسیار زیادی می شود لذا حتما با اصطلاح استخراج ارز دیجیتال برخورد داشته اید.
با ما در این مقاله همراه باشید تا با مفاهیمی چون ماینینگ، ماین کردن ارز دیجیتال، روشها و همینطور ابزار آن آشنا شوید. این مقاله برای عزیزانی که به تازگی وارد دنیای ارز دیجیتال شده اند، جهت شناخت و درک بیشتر اصطلاحات ماینینگ بسیار قابل استفاده است.

فهرست مطالب

ماین چیست

ماینینگ چیست ؟

ماین کردن ارز دیجیتال

روش های ماین کردن

ابزار ماین کردن

ماین چیست

اینروزها نمی توان نسبت به تکنولوژی و پیشرفتهای آن بی تفاوت بود. بهتر است که در مورد آن بدانیم حتی اگر از آن استفاده نکنیم. اما ماین چیست و  آیا به راستی می توان با استفاده از اینترنت و کامپیوتر و…  ارز دیجیتال را استخراج کرد؟ چگونه می توان با استفاده از آن به کسب درآمد رسید؟

در مقدمه به معنی ماین کردن در لغت اشاره کردیم. اما قطعا در این مبحث منظور ما استخراج از معدن نمی باشد. معنی ماین کردن در بازار ارز دیجیتال یعنی استخراج و به دست آوردن ارز دیجیتال بدون انجام کار فیزیکی، با استفاده از کامپیوتر و طی یک فرآیند صورت می گیرد. 

ماینینگ یکی از روشهای کسب درآمد است. معروفترین و بهترین ارز دیجیتالی که معمولا برای ماینینگ مورد استفاده قرار می گیرد، بیت کوین است. 

   

ماینینگ چیست ؟

بعد از پرداختن به سوال ماین چیست با اصطلاح کاربردی دیگری روبرو می شویم بنام ماینینگ.

ماینینگ اصطلاحی است که در دنیای ارز دیجیتال بسیار شنیده می شود. ماینینگ در حقیقت یک پاداش است که در ازای استخراج ارزهای دیجیتال به کسانی که تحت عنوان ماینر شناخته می شوند تعلق می گیرد.

آنچه که در ماینینگ رمز ارز اتفاق می افتد در واقع تایید تراکنش ارز دیجیتال است . این فرآیند به وسیله دستگاه های الکترونیکی از جمله ماینرها، کامپیوتر و غیره انجام می شود و در طی آن کوین جدید ایجاد می شود. اگر این سوال برایتان پیش آمده است که این تایید تراکنش ها چطور صورت می گیرد؟ پاسخ این است که به واسطه حل برخی از معادلات و پردازش توسط کامپیوتر است. انجام این فرآیند از طریق حل مسائل و الگوریتم های ریاضی صورت می گیرد. ما در این مبحث برای درک بهتر آن را بسیار ساده کردیم. البته که استخراج رمز ارز پروسه پیچیده ای است. همینطور کامپیوتری که برای این منظور در نظر گرفته می شود باید قوی و پیشرفته باشد.

بسته به شبکه ای که در نظر گرفته می شود امکان استخراج برخی رمز ارزها با استفاده از کامپیوتر خانگی یا معمولی و یا با گوشی تلفن همراه نیز امکان پذیر است . تنها باید اپلیکیشن مربوط به آن را مورد استفاده قرار داد. 

 اما استخراج برخی دیگر تنها با استفاده از دستگاه های ASIC ممکن می باشد چون این فرآیند نیاز به قدرت پردازشی بالا و سریع، همینطور برق و انرژی زیادی نیاز دارد. انجام این کار از توان دستگاه های خانگی خارج است. البته تمام ارزهای دیجیتال هم قابلیت استخراج ندارند. تنها رمز ارزهایی که که از الگوریتم PoW تبعیت می کنند دارای این قابلیت هستند چون این الگوریتم دارای فرآیند استخراج است.  

mining

ماین کردن ارز دیجیتال

امروزه ارزهای دیجیتال  رشد چشمگیری داشته اند با توجه به افزایش قیمتی که ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین پیدا کرده اند،  هر فردی را وسوسه می کند که به دنبال پرسش ماین چیست به فکر استخراج رمز بیفتد. 

افراد زیادی به شیوه های متفاوت در ایران در حال حاضر رمز ارز استخراج می کنند. 

برای درک چگونگی استخراج رمز ارز باید با تکنولوژی پیشرفته ای بنام بلاک چین آشنا باشید.  اما بلاک چین چیست؟ فناوری پیشرفته ای که با استفاده بیشتر رمز ارزها ایجاد شده و امنیت آنها را تامین می نماید. ماین کردن ارز دیجیتال را می توان پاداشی برای ارائه خدمات در سیستم بلاک چین دانست.

 شبکه بلاک چین برای ادامه حیات نیاز به فرآیند استخراج دارد تا سرویسها و همینطور خدماتی را دریافت کند. این خدمات همان استخراج است و به افراد مشارکت کننده هم ماینر گفته می شود. در ازای دریافت این خدمات، ارز دیجیتال ایجاد شده به عنوان پاداش داده می شود.

 

 

روش های ماین کردن

 در این بخش از مبحث ماین چیست به روشهایی که می توان ماین انجام داد می پردازیم. 

با استفاده از پروسه ماینینگ کوین‌های جدید تولید می‌شوند و به موجودی در گردش آن ارز دیجیتال اضافه می‌ گردد. استخراج رمز ارزها باعث می‌شود که آنها به عنوان شبکه ای غیرمتمرکز و بدون اینکه نیاز به نهاد مرکزی خاصی داشته باشند کار کنند. همین عامل غیرمتمرکز بودن آنها باعث حذف واسطه هایی چون دولتها و بانک مرکزی می گردد. در واقع این نهادها هیچ دخالتی در فرآیند استخراج ارز دیجیتال ندارند.

اما ببینیم که روشهای ماین کردن کدام است؟

فرایند استخراج ارز دیجیتال به چند روش صورت می گیرد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم.

 

 • استخراج ارز دیجیتال با استفاده از  پردازنده مرکزی ( CPU )
 • استخراج ارز دیجیتال با استفاده از کارت گرافیکی ( GPU ) 
 • استخراج ارز دیجیتال از طریق دستگاه های ای سیک ( ASIC )
 • استخراج رمز ارز به شیوه ابری یا کلود ماینینگ 

میتوان اینطور گفت که استفاده از هر یک از روشهای فوق دارای معایب و مزایای خاص خود می باشد. این امر بیشتر بستگی به این دارد که ماینر چه نوع رمز ارزی را می خواهد استخراج کند. روش کلود ماینینگ از روشهای پر طرفدار است. در این روش پروسه استخراج به صورت اجاره ای انجام می گیرد.

 

 

ابزار ماین کردن

برای تکمیل اطلاعات خود در مورد اینکه ماین چیست؟ باید دانیم که برای استخراج ارز دیجیتال هم مانند هر کار دیگری نیاز به فراهم کردن ابزار  و شرایطی می باشد.

 این پروسه بسیار پر دردسر و پر هزینه است. شاید در ماههای ابتدایی  هیچ سودی عایدتان نشود. لذا اگر در این زمینه تجربه ای ندارید بسیار در مورد آن تحقیق کنید و تمام جنبه ها  به ویژه جنبه مالی آن را در نظر بگیرید. 

 

  • انتخاب نوع کوین استخراجی
  • انتخاب یک والت سخت افزاری یا نرم افزاری که متناسب با کوین مورد نظر شما باشد. هر کوینی دارای والت خاص خود می باشد. 
  • در  مرحله بعد باید یک نرم افزار ماینینگ انتخاب کنید که مناسب با کوین شما باشد.
 • انتخاب سخت افزار که موضوع به شدت هزینه ای و مالی می شود. بهترین آپشن استفاده از ماینرهای تخصصی است ولی از آنجا که بسیار گران هستند، به سراغ گزینه کارت گرافیکی مناسب و کاربردی می رویم. البته مجددا یادآوری می کنیم که برخی از انواع ارز دیجیتال قابلیت استخراج با CPU یا پردازنده تلفن همراه را نیز دارند.
 • ماینرها گرمای بسیار زیادی تولید میکنند از این رو باید از دستگاه خنک کننده برای جلوگیری از آسیب به دستگاه ها استفاده گردد.
 • فراهم آوردن برق و اینترنت پر سرعت و بدون قطعی
 • عضویت در یک استخر ماینینگ می تواند شانس موفقیت در استخراج ارز دیجیتال را افزایش می دهد.

 

حرف آخر

 ماین چیست؟ همانطور که در طول مقاله هم عنوان شد یک اصطلاح کامپیوتری می باشد. استفاده آن در کامپیوتر و همینطور در ارتباط با ارزهای دیجیتال است. بنابراین ماینینگ  یعنی استخراج رمز ارزهایی که قابلیت استخراج دارند و  با استفاده از کامپیوترهای خاص و دستگاه های الکترونیکی پیشرفته انجام می شود. 

در این مقاله  darsfx سعی کرد به بررسی روشها و ابزار مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال  یا همان ماین چیست بپردازد. امید که مطالب عنوان شده مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد.  شما هم اگر تجربه ای و یا نظری در زمینه  ماین چیست دارید آن را با ما در میان گذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.