Take a fresh look at your lifestyle.

بروکر آ مارکتس

بررسی و معرفی هر آنچه باید در خصوص بروکر آ مارکتس باید بدانیم .

3 48

بروکر آ مارکتس چه نوع بروکری است و چه نوع خدماتی را ارائه می دهد؟ اگر از قضا شما هم به دنبال رسیدن به پاسخ سوالاتی در خصوص بروکر آ مارکتس هستید این مقاله مناسب شماست و توصیه می کنیم که آن را از دست ندهید. ما در darsfx تلاش می کنیم که گرفتن تصمیمات برای انتخاب بروکر را برای شما آسان‌تر کنیم . و در همین راستا تاکنون مقالات زیادی را در خصوص انواع بروکرهایی که به ایرانیان خدمات بروکری ارائه می دهند، تقدیم حضورتان کرده ایم. شما می توانید آنها را در وب سایت ما مطالعه نمایید.
واقعیت این است که انتخاب یک بروکر قابل اعتماد جهت انجام معاملات بازار فارکس می تواند بسیار دشوار باشد. همچنین گرفتن چنین تصمیم مهمی در شرایطی که گزینه های احتمالی زیادی وجود دارد سخت تر هم می شود.مشکلی که وجود دارد این است که نمی توان به برخی از این کارگزاران اعتماد کرد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم بروکرهای قابل اطمینان را به شما معرفی کنیم لذا با ما همراه شوید با کشف حقایق و همچنین بررسی جنبه های مختلف بروکر آ مارکتس بپردازیم.

فهرست مطالب

مروری بر تاریخچه بروکر آ مارکتس

آیا بروکر آ مارکتس رگوله است ؟

معرفی انواع حساب بروکر Amarkets

پلتفرم های مورد پشتیبانی بروکر آ مارکتس

روش های واریز و برداشت بروکر آ مارکتس

بهترین اسپرد و کمیسیون در بروکر آ مارکتس

پشتیبانی در بروکر آ مارکتس

نقطه ضعف و قدرت بروکر آ مارکتس

جشنواره فارکس بروکر آ مارکتس

مروری بر تاریخچه بروکر آ مارکتس

بررسی تاریخچه یک بروکر و همینطور مسیری که پیموده است بسیار مهم است  و ما در این مقاله هدفمان این است که بروکر آ مارکتس را عمیق تر مورد بررسی قرار دهیم ، نام بروکر AMarkets  دارای تلفظ های متفاوتی است، این بروکر از بروکرهای کهنه کار و با تجربه می باشد و  در طی عمر 15 ساله خود چهره خوبی از خود نشان داده است و توانسته جایگاه خوبی برای خود در بازار فارکس پیدا کند

 این بروکر دارای مشتریان زیادی در نقاط مختلف جهان می باشد که بطور اجمالی  به آنها اشاره می کنیم. معامله گران ایرانی بالاترین سهم را در بین مشتریان این بروکر دارند و روسیه کمترین سهم را دارد و کشورهایی چون فرانسه، ترکیه و هلند هم مابین هستند. 

   آ مارکتس یک بروکر با اعتبار فارکس است که توانسته است در طی سالها در سطح بین المللی مورد اعتماد تعداد زیادی از تریدرها قرار بگیرد. به علاوه،  بروکر آ مارکتس شرایط همکاری خوبی را برای مشتریان خود فراهم آورده است و تا این زمان شکایتی از این بروکر گزارش نشده است.

آیا  بروکر آ مارکتس رگوله است ؟

داشتن رگوله برای یک بروکر برای معامله گران مهم است و این را باید بدانیم که یکی از بهترین معیارهای سنجش و  ابزارها جهت تعیین ایمنی بروکرها این می باشد که تعیین شود کدام مقامات نظارتی بر اعمال بروکر مورد نظر ما نظارت دارند.

از نظر رگوله بودن Amarkets باید گفت که این بروکر دارای رگوله اصلی نمی باشد. بروکر آ مارکتس یکی از اعضای کمیسیون مالی می باشد، یک سازمان مستقل حل اختلاف خارجی که تضمین کننده این است که تریدرها و بروکرها اختلافات خود را به سرعت، کارآمد و بی طرفانه رفع و رجوع می نمایند . کمیسیون مالی تا سقف 20000 یورو برای هر ادعا، از صندوق جبران خسارت خود بیمه می نماید. بعلاوه، کیفیت اجرای سفارش در  بروکر آ مارکتس هر ماه توسط یک سرویس مستقل بنام VMT، مورد حسابرسی و ارزیابی قرار می گیرد.

این بروکر علاوه بر عضویت در کمیسیون مالی هنگ کنگ که در بالا ذکر شد، عضو حرفه ای مرکز روسیه جهت اجرای مقررات در ابزارها و فناوری های مالی نیز می باشد. بروکرهای تحت نظارت این نهاد نمی توانند قیمت‌های بازار را دستکاری کنند و درخواست‌های برداشت هم مورد توجه قرار خواهند گرفت.

ولی با تمامی این توضیحات باید تمامی این سازمان ها که گفته شد را بررسی کنیم که چقدر در نحوه عملکرد خود صحیح می باشند . چون قبلا هم در خصوص رگوله ها توضیح داده بودیم که برخی رگوله ها با پرداخت هزینه داده میشود و هیچ گونه اعتباری ندارد و حالا باید برخی سازمان ها و نحوه عملکرد بروکر آ مارکتس را در آنها بررسی کنیم . از آنجا که بررسی این سازمان ها از حوصله این مقاله خارج است این موضوع را به شما میسپاریم و امید داریم که نتایج جستجو خود را با ما به اشتراک بگذارید . 

regulation

معرفی انواع حساب بروکر Amarkets

حتما می دانید که بررسی حساب های یک بروکر بسیار برای تریدر مهم است، لذا بهتر است که قبل از ثبت نام بروکر آ مارکتس و یا هر بروکر دیگری نسبت به بررسی حساب های آن اقدام نمایید. ما در این بخش مشخصات حساب این بروکر را به شما معرفی می کنیم.

 بروکر آ مارکتس دارای سه نوع حساب است که عبارتند از: حساب Fixed ، استاندارد و ecn.

 

 حساب Fixed : نیاز به واریز حداقل 100 دلار دارید. کمترین حجم معامله در این نوع حساب 0.01 می باشد و استاپ اوت این حساب 20% است. اسپرد در این نوع حساب از 3  پیپ شروع میشود .

 

حساب استاندارد: اگر علاقمند به افتتاح این نوع حساب در  بروکر آ مارکتس هستید، باید بدانید که حداقل مبلغ واریزی که لازم دارید 100 دلار است و کمترین حجم معامله همانند حساب قبلی 0.01 می باشد و همینطور استاپ اوت 20% است . اسپرد در این نوع حساب از 1.3 پیپ شروع میشود . 

حساب ecn: در این نوع از حساب حداقل واریزی 200 دلار است و کمترین حجم معامله آن 0.01 با استاپ اوت 40% است . و اسپرد در این نوع حساب از 0 پیپ شروع میشود .

 

دو نکته ای که جا دارد در خصوص تمامی حساب های  بروکر آ مارکتس ذکر شود این است که  برای تمام حساب ها امکان ترید برای مواردی چون : سهام، شاخص، جفت ارز و ارزهای دیجیتال وجود دارد و نکته دیگراینکه بیشترین لوریجی که این بروکر در اختیار کاربران خود قرار می دهد 1:3000 است.

amakrts

پلتفرم های مورد پشتیبانی بروکر آ مارکتس

 

پلتفرم های معاملاتی هم از دیگر فاکتورهای مهمی است که معامله گران  پیش از ثبت نام در بروکر آن را مورد بررسی قرار می دهند تا مطمئن شوند که با پلتفرمی که توسط بروکر ارائه می شود راحت هستند. در  بروکر آ مارکتس مانند سایر بروکرها، از پلتفرم های ساده ای و کارایی چون متاتریدر 4، می‌توانید استفاده کنید. چنانچه حتما همه شما عزیزان میدانید پلتفرم متاتریدر 4، یکی از محبوب ترین پلتفرم معاملاتی موجود است. که  با وجود معرفی پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5، همچنان بیشتر معامله گران، انتخابشان متاتریدر4 است. البته باید این را هم بگوییم که پلتفرم متاتریدر 5 هم در بروکر آ مارکتس پشتیبانی می‌شود و با توجه به آنچه که  نیاز و یا علاقه معامله گر است، می تواند پلتفرم معاملاتی دلخواه را انتخاب نماید.  نکته مهم این است که پلتفرم متاتریدر 4 از طرف شرکت سازنده آن دیگر به روز رسانی نمی شود .

قبل از گذر از مبحث پلتفرم های معاملاتی  بروکر آ مارکتس این را هم اضافه کنیم که  امکان انجام معاملات به صورت تحت وب نیز در این بروکر فراهم است و شما می توانید امکانات متاتریدر را به صورت آنلاین و تحت وب نیز از طریق پنل کاربری خود در اختیار داشته باشید.

روش های واریز و برداشت بروکر آ مارکتس

 روشهای واریز و پرداخت  وجه با AMarkets ساده و آسان می باشد و  این کارگزاری گزینه های زیادی را برای آن ارائه داده است. 

گزینه های پرداخت زیر برای کاربران   بروکر آ مارکتس در دسترس است:

تریدرها می توانند وجوه خود  را  به ارزهای USD، EUR یا RUB تبدیل و واریز کنند. البته برای ایرانیان روش واریز ریالی فراهم است تنها کافی است که با پشتیبانی بروکر آن را در میان گذارید. چون واریز شما به ریال بوده است در هنگام برداشت هم اکانت شما به صورت اتوماتیک به ریال که معادل قیمت روز دلار است شارژ خواهد شد. 

برای تریدرها غالبا مدت زمانی که برای انتقال پول از بروکر صرف می شود مهم است. در  بروکر آ مارکتس این زمان در طولانی ترین حالت آن یک روز کاری و بطور میانگین بین یک تا 3 ساعت است.

روشهایی چون وبمانی، پرفکت مانی، و صرافی تاپ چنج و همچنین شارژ حساب از طریق ارز دیجیتال، بیت کوین، اتریوم،لایت کوین و… در این بروکر قابل انجام است.

 شایان ذکر است که واریز و برداشت ها در این بروکر بدون کمیسیون انجام می شود. 

 

بهترین اسپرد و کمیسیون در بروکر آ مارکتس

تریدرها برای انتخاب یک بروکر بسته به نوع تریدی که انجام می دهند نیاز به بررسی اسپردهایی که توسط بروکر ها ارائه می شوند دارند بنابراین قبل از اتخاذ هرگونه تصمیمی در مورد ثبت نام بروکر آ مارکتس، اسپردهای این بروکر را نیز بررسی نمایید. البته بررسی ها نشان می دهد که Amarkets از بروکرهایی است که اسپردهای پایینی را ارائه می دهد و از این حیث مورد قبول کاربران می باشد. به همین دلیل هم ما در این بخش  جهت سهولت کار جداگانه اسپردها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 برای حساب Fixed اسپرد ثابت است و شروع آن از 3 پیپ می باشد و در زمانهای متفاوت هم میزانش تغییر نمی کند.

 

 در مورد حساب استاندارد، شروع آن از 1.3 پیپ و شناور است در مورد حساب استاندارد می توان گفت  که اسپرد این حساب هم  در سطح قابل قبولی است و اسپرد نسبتا پایینی دارد.

 

در مورد سومین حساب  بروکر آ مارکتس، یعنی ECN هم باید بگوییم که اسپرد پایین این حساب گاها باعث تعجب معامله گران می شود و شروع آن از صفر پیپ می باشد.

اجازه دهید که به میزان کمیسیونهای این حسابها هم اشاره ای داشته باشیم. حسابهای Fixed و استاندارد بدون کمیسیون هستند و کمیسیون حساب ecn هم 5 دلار در یک لات می باشد.       

amakrts

پشتیبانی در بروکر آ مارکتس

همه می دانیم که پشتیبانی در هر زمینه ای که باشد لازم است. نه تنها در بروکرها بلکه در تمامی حرفه ها بسیار مهم و به نوعی تضمین کننده اعتبار آنها می باشد قطعا بروکری که همیشه در دسترس است و هر زمان که تریدر به مشکلی برخورد بلافاصله بتواند به طریقی به بروکر خود دسترسی داشته باشد و مشکلش را رفع کند بیشتر محبوب میگردد نسبت  به بروکرهایی که تنها در بخشی از روز و ساعات کاری مشخصی پاسخگو مشتریان خود هستند. بنابراین بهتر است که تریدرها هم این مورد را مدنظر خود قرار دهند تا با آرامش خاطر بیشتری به فعالیت خود در بازار به عنوان تریدر بپردازند.

اما ببینیم که خدمات پشتیبانی  Amarkets چگونه است؟  بروکر آمارکتس پشتیبانی فارسی 24 ساعته دارد که از طریق شبکه های اجتماعی چون واتساپ و تلگرام و تلفن در دسترس می باشد  ولی در خصوص پشتیبانی به زبان فارسی تنها در ساعتهایی از روز بین 4:30 تا ساعت 1:30 بامداد در بازه زمانی دوشنبه تا جمعه و روزهای شنبه و یکشنبه هم از ساعت 6:30 تا 18:30 به سوالات کاربران خود پاسخ می دهد.   

نقطه ضعف و قدرت  بروکر آ مارکتس

دوستان خوب ممنون که تا اینجا ما را همراهی کرده اید، در این بخش بد نیست  نگاه و مقایسه ای داشته باشیم به نقاط قوت و ضعف آمارکتس، ببینیم که مزایای Amarkets  همینطور نقطه مقابلش یعنی  معایب آن چیست ؟ دانستن این موارد به شما در انتخاب درست کمک بیشتری می کند.

👍 اجازه دهید ابتدا از خوبیهای این بروکر بگوییم :

 •  سرعت اجرای سفارش بالا بین 35 تا  50 میلی ثانیه است ( میانگین شاخص بازار بین 200 تا 500 میلی ثانیه است)
 • ارائه اسپرد مناسب 
 • دارا بودن آزمایشگاه اختصاصی جهت ابزارهای معاملاتی الگوریتم
 •  ارائه دادن طیف وسیعی از ابزارهای معاملاتی

👎 و اما بپردازیم به معایب AMarkets:

عدم داشتن پشتیبانی 24 ساعته برای فارسی زبانان در واقع وقتی یک بروکری که درصد بالایی از کاربرانش متعلق به یک  کشور باشد، دادن  پشتیبانی 24 ساعته به زبان مرسوم آن کشور توقع زیادی نیست.   

 بالا بودن میزان حداقل سپرده، که می تواند به عنوان مانعی برای معامله گران تازه کار به شمار آورد.

جشنواره فارکس بروکر آ مارکتس

در مورد بونوس هایی که از سوی بروکر آمارکتس ارائه می شود باید گفت که این بروکر از نظر ارائه بونوس و طرح های تشویقی تا کنون عملکرد خوبی را داشته است که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت.

بونوس خوش آمدگویی که در هنگام ثبت نام بروکر آ مارکتس که معادل 20 درصد واریز اولیه است به تریدر تعلق می گیرد.

نوع دیگری از بونوس این بروکر بسته به حجم معاملاتی که تریدر انجام می دهد و مدت زمانی که فعالیت دارد به صورت کش بک و یا بونوس وفاداری در صورت واجد شرایط بودن به وی تعلق می گیرد.این بونوس برای هر لات 14 دلار منظور می کند که تریدر می تواند آن را به صورت بونوس قابل ضرر از بروکر دریافت کند. برای مثال برای 10 لات معامله مبلغ 140 دلار منظور می گردد البته این را هم بگوییم که نمی توان آن را برداشت کرد و تنها در ضررها از تریدر محافظت می کند.

حرف آخر

 بروکر آ مارکتس را به اتفاق شما در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. آمارکتس یک بروکر بین المللی است که دارای دفاتر متفاوت در اقصی نقاط مختلف دنیا همچون اروپا، آسیا و سایر نقاط جهان است . بروکر آ مارکتس دارای سابقه بالا می باشد و سال تاسیس آن  2007 می باشد ، اما ساختار این بروکر در طی این سالها تغییرات عمده ای را پشت سر گذاشته است. در آغاز این شرکت AForex نام داشت ولی به مرور زمان، نام آن به بروکر آ مارکتس تغییر یافت.

در مقاله در خصوص انواع حساب های که در زمان نگارش این مقاله وجود داشت به شما توضیح دادیم و در خصوص نقاط قوت و نقاط ضعف این بروکر توضیحات لازم ارائه شد . 

دوستان خوب با امید به آنکه این مطالب را مفید یافته باشید.  تمام سعی ما در darsfx همواره بر این بوده که بروکرهای که به ایرانیان خدمات ارائه میدهند تز جمله بروکر Amarkets را به خوبی به شما بشناسانیم تا شما بتوانید از بین این مقالات بهترین ها را برای فعالیت خود انتخاب کنید و مقالات را به عنوان یکی از منابع معتبر در شناخت و انتخاب بروکر استفاده کنید.

نظرات با ارزش خود را با ما در میان گذارید و چنانچه شبهه و سوالی برایتان پیش آمد آن را با ما مطرح نمایید ما در اولین فرصت پاسخگو خواهیم بود.

3 نظرات
 1. محسن می گوید

  منم یه مدت تو این بروکر حساب داشتم و تا حدی راضی بودم. اما الان عمده سرمایه م تو یه بروکر دیگه ست.

 2. مهرناز می گوید

  مرسی از بررسی بی طرفانتون

 3. سینا می گوید

  من فکر می کردم آ مارکتس ۲ یا ۳ سال باشه که شروع به فعالیت کرده، به باز کردن حساب تو این بروکر جدی تر فکر می کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.