Take a fresh look at your lifestyle.

بروکر فیبو گروپ

بررسی بروکر فیبوگروپ و انواع حساب های آن

3 78

بروکر فیبو گروپ را می شناسید؟ آیا دوست دارید که با این بروکر بیشتر آشنا شوید؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا به جواب این سوالاتتان برسید.
شاید یکی از چالش هایی که معامله گران در ابتدای راه با آن روبرو هستند بررسی و تحقیق و انتخاب بروکر مناسب باشد. این روزها با افزایش رو به رشد علاقمندان دنیای معامله گری و بازار های مالی تعداد بروکرها هم بنابر نیاز جوامع رو به افزایش است که با توجه به شرایط متفاوت سرمایه گذاران خدمات مختلفی را نیز ارائه می کنند، این تریدرها و سرمایه گذاران هستند که بر مبنای استراتژی معاملاتی که اتخاذ می کنند اقدام به انتخاب بروکر مناسب می کنند.
اما اینجا و در این سلسله مقالاتی که در خصوص بروکرهای متفاوت به شما خوبان همراه ارائه می دهیم سعی در شناساندن بروکرها به شما داریم تا با دید بازتری بتوانید بروکر خود را انتخاب نمایید. در این مقاله به بررسی بروکر فیبوگروپ خواهیم پرداخت و خواهیم دید که فارکس با فیبوگروپ چگونه است؟ با ما همراه باشید تا این بروکر را بهتر بشناسید.

فهرست مطالب

مروری بر تاریخچه بروکر فیبو گروپ

آیا بروکر فیبو گروپ رگوله است ؟

معرفی انواع حساب بروکر فیبو گروپ fibo group

پلتفرم های مورد پشتیبانی بروکر فیبوگروپ

روش های واریزو برداشت بروکر فیبوگروپ

بهترین اسپرد در بروکر فیبوگروپ

بیشترین لوریج در فارکس در fibo group

پشتیبانی در بروکر فیبوگروپ

نقطه ضعف و قدرت بروکر فیبوگروپ

جشنواره فارکس فیبوگروپ

مروری بر تاریخچه بروکر فیبو گروپ

جهت  بررسی بروکر فیبوگروپ (بروکر اینترنتی مالی آنلاین)  بهتر است که مروری داشته باشیم بر تاریخچه  بروکر فیبو گروپ و ببینیم این بروکر چه مسیری را طی کرده است.

 بروکر فیبو گروپ ، بروکر با سابقه ای می باشد که کار خود را از سال 1998 شروع کرده. این بروکر دارای دفاتر مرکزی در بعضی از مناطق جهان می باشد از جمله اتریش، جزایر ویرجین بریتانیای دریای کارائیب، شیلی، قبرس، آلمان و… می باشند البته مقر اصلی این بروکر در بریتانیا می باشد و خدمات معاملاتی CFD به مشتریان خود ارائه می دهند.  بروکر فیبو گروپ را می توان از بروکرهای شناخته شده و به نوعی می توان یک از قدیمی ترین بازیگران در عرصه تجارت اینترنتی دانست. 

این بروکر بستری جهت انجام معاملات ارائه می دهد که دربردارنده طیف وسیعی از داراییها می باشد که از آن جمله می توان به فلزات ، شاخص ها، ETF ها، سهام فردی و همینطور جفت ارزهای فارکس در بازارهای مالی به شکل عمده و جزیی اشاره کرد. 

ثبت نام در بروکر فیبوگروپ

آیا بروکر فیبو گروپ رگوله است ؟

شما دوستان عزیز قطعا به خوبی می دانید که یکی از مهمترین نکاتی که در بررسی بروکر فیبوگروپ و یا هر بروکر دیگه ای باید مورد توجه قرار داد  رگوله بودن آن بروکر می باشد. بیایید ببینیم که در مورد این بروکر چگونه ست؟ پاسخ به این سوال مثبت می باشد این بروکر توسط بورس اوراق بهادار قبرس به شماره مجوز 118/10 مجاز و همینطور تنظیم می گردد در ضمن این بروکر عضو صندوق جبران ضرر و زیان سرمایه گذاران نیز می باشد. 

البته همین جا باید گفت که شما شهروند کدام کشور هستید؟ و آیا می توانید از این خدمات بهره ببرید، نیز اهمیت دارد . و نکته دیگر اینکه باید میزان قدرت سازمان رگوله را هم مورد بررسی قرار دهید. چون در قبرس سازمان های زیادی هستند که با پرداخت پول، بروکر را رگوله میکنند.

و دیگر اینکه بروکر با کدام دامنه در این سازمان رگوله می باشد . 

 و جهت اطمینان خود میتوانید با در ارتباط باشید. ما صادقانه اطلاعات خود را با شما به اشتراک میگذاریم . 

این رگوله بر اساس بندهایی از قانون خدمات و همینطور فعالیتهای سرمایه گذاری و بازارهای مالی در سال 2007 تنظیم  و اصلاح گردیده است.   

کمیسیون بورس اوراق بهادار قبرس گواهینامه CIF را صادر نموده است که این اجازه را به  بروکر فیبو گروپ می دهد که سرمایه گذاری و همچنین خدمات جانبی و یا تنها فعالیت های سرمایه گذاری در ارتباط با ابزارهای مالی را انجام دهد.  بر طبق این مجوز بروکر اجازه ارائه خدمات مدیریت سبد سرمایه گذاری  (به عنوان مثال مدیریت دارایی) را دارد.

 

 

معرفی انواع حساب بروکر فیبو گروپ fibo group

 بروکر فیبو گروپ در ارائه انواع متفاوت حساب های معاملاتی سخاوتمندانه عمل می کند و دارای تنوع حساب است لذا علاقمندان به کار با این بروکر بعد از گذر از مرحله آموزش ثبت نام در سایت فیبوگروپ و تکمیل ثبت نام خود باید نسبت به انتخاب نوع حساب اقدام نمایند.

قابل ذکر می باشد که بروکر فیبوگروپ دارای دو دامنه برای سایت خود میباشد زمانی که شما به زبان انگلیسی بروکر را جستجو میکنید با دامنه COM ارتباط برقرار میکنید و به عنوان شهروند ایران هم می توانید در این دامنه ثبت نام کنید . و در جستجو فارسی دامنه شما ORG می باشد . 

  به غیر از حسابهایی همچون اکانت سنتی   و MT5 NDD، حداقل میزان سپرده در حساب های فیبو از 50 دلار آغاز می گردد. باید توجه داشته باشید که حساب MT5 NDD به حداقل سپرده 1000 دلاری جهت افتتاح نیاز دارد.  بروکر فیبوگروپ برای تریدرها امکان استفاده از اسپردهای مختلف را فراهم می سازد البته باید عنوان کنیم که حساب MT4 Fixed اسپردهای ثابت را از 2 پیپ عرضه می کند. اما معامله گران باهوش این را میدانند که در بازار پر نوسان فارکس داشتن اسپرد فیکس کمی از منطق به دور می باشد و امکان این وجود دارد که شما به بازار اصلی وصل نباشید  همانند بروکر مارکت میکر  و یا مداخله های در معاملات شما انجام شود . در ادامه در این خصوص باز هم خواهیم گفت

به تصاویر زیر در خصوص انواع حساب  بروکر فیبو گروپ در زمانی که این مقاله نگراش شده  توجه کنید دوستان :

MT4 cent
Mt4 fiext
MT4 ndd
ctrader ndd
mt5 ndd
ثبت نام در بروکر فیبوگروپ

پلتفرم های مورد پشتیبانی بروکر فیبوگروپ

 

تا به اینجا تا حدودی با انواع حسابهای معاملاتی در بروکر فیبو گروپ آشنا شدیم و همینطور در خصوص انواع پلتفرم هایی که هر نوع حساب پشتیبانی می کند هم سخن گفتیم، با عنایت به جدول فوق خواهید دید که این بروکر کهنه کار پلتفرم های متاتریدر 4، متاتریدر 5 و همینطور سی تریدر را پشتیبانی می کند.

البته بیشتر حسابهای ارائه شده توسط  این بروکر متاتریدر 4 را ساپورت می کند که البته کمی از متاتریدر 5 قدیمی تر می باشد . اجازه دهید کمی در خصوص متاتریدر4 بگوییم . این پلتفرم تمام ابزارهای معاملاتی را داراست و همینطور طیف گسترده ای از شاخص ها و ابزارها جهت انجام تحلیل تکنیکال در اختیار قرار می دهد. 

همچنین اگرچه نسبت به متاتریدر 5 قدیمی تر است ولی همچنان پلتفرم قابل قبولی جهت انجام معاملات می باشد و این امکان را برای شما فراهم می سازد که چند پنجره را  که دارای شاخص ها و مطالعات خاص شما می باشد مدیریت نمایید. طبق اطلاعات اعلام شده از شرکت سازنده متاتریدر ۴ تا سال ۲۰۲۴ این نسخه منسوخ خواهد شد و الان هم هیچ گونه اپدیتی در اختیار کاربران خود قرار نمی دهد .  اما همانطور که اشاره شد برخی از حساب هایی که توسط این بروکر ارائه می شوند از پلتفرم های متفاوتی استفاده می کنند  از جمله Ctrader NDD  که از پلتفرم سی تریدر استفاده  می کند و همینطور اکانت MT5 NDD  که از متاتریدر 5 استفاده می کند. 

 

روش های واریزو برداشت بروکر فیبوگروپ

 

شاید یکی از سوالاتی که برای تریدرها قبل از انتخاب  این بروکر پیش می آید این است که  به چه روشی می توانم در  بروکر فیبو گروپ واریز و برداشت انجام دهم؟ خوب باید بگوییم که این بروکر انتخابهای زیادی را دارد که از جمله آنها می توان به روشهای زیر اشاره کرد:

Bank transfer انتقال بانکی 

Credit/Debit cards کارت های اعتباری 

Electronic transfers روش های الکترونیکی مانند وب مانی و اسکری

Cryptocurrency ارزهای دیجیتال 

 

و سوال دیگر آنکه آیا  بروکر فیبو گروپ بابت برداشت هزینه دریافت می کند؟ بله این هزینه ها بر اساس روش پرداخت که توسط تریدر مورد استفاده قرار می گیرد دریافت می گردد. به عنوان مثال کمیسیون  Skrill برابر است با 3.9% و کمیسیون CashU معادل 7% می باشد.

 نکته دیگر در خصوص زمان برداشت، باید بگوییم که کاملا بستگی به روش پرداختی که تریدر استفاده می کند دارد. پرداختها می توانند بلافاصله انجام شود و یا چند روزی به طول بیانجامد.

 

بهترین اسپرد در بروکر فیبوگروپ

در ادامه بررسی فارکس با فیبوگروپ در این قسمت بد نیست ببینیم که بهترین اسپردی که در  بروکر فیبو گروپ ارائه می شود مربوط به کدام  حساب می باشد؟ در جدولی که بالاتر در خصوص انواع حساب های بروکر فیبو ارائه دادیم به اسپردهای هر نوع اکانت هم اشاره شده است. در اکانتهای (MT4 Cent, MET4 fixed و همینطورNDD) معامله گر تنها اسپرد را پرداخت می کند و مجبور به پرداخت کمیسیون نمی باشد.

در حساب سنت(Cent) باید این را بگوییم  که بالانس بین میزان سود و زیان بر مبنای سنت آمریکا می باشد. در این حساب اسپرد از 0.6 پیپ شروع می شود . این نوع  از حساب برای دوستان تازه وارد به دنیای معامله گری مناسب است که دارای سرمایه زیادی هم نیستند.

حساب MT4 fixed هم اسپردهای ثابت ارائه می دهد. این حساب بالاترین میزان اسپرد در بین سایر اکانتها را داراست و البته با مزیت ثابت بودن میزان آن و عدم تغییر.

و نهایتا هم اسپرد NDD را بررسی میکنیم که بدون کمیسیون و برابر حساب استاندارد بروکرهای دیگر است. عدم پرداخت کمیسیون و همینطور اسپرد متغیر از ویژگیهای این حساب است. بطور کلی در فیبو اسپردهای خوب و رقابتی ارائه می شود.

 

بیشترین لوریج در فارکس در fibo group

لوریج در فارکس را حتما می شناسید، شمشیر دولبه ای که اگر در میانه آن قرار بگیرید می تواند کمک کننده باشد و سود ساز اما در دو سر تیز آن که همان لوریج های بالا و بدون تدبیر است. می تواند باعث ایجاد ضرر و زیانهای سنگین به معامله گر شود لذا هرگز نباید لوریج ها را دست پایین گرفت و تصور کرد که با انتخاب لوریج بالا سود بالا نیز به سراغتان می آید.

به همین دلیل بررسی لوریج ها نیز در بروکرها عامل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در این بخش می خواهیم ببینیم که بالاترین لوریج در بروکر فیبو گروپ به چه صورتی است؟  با رجوع به جدولی که در خصوص انواع حسابها بالاتر خدمتتان ارائه داده شده می توانید انواع لوریج ها را برای انواع حساب ها مشاهده کنید. در بین آنها حساب MT4Cent  دارای بالاترین لوریج می باشد (1:1000) و سایر حساب ها دارای لوریج های پایین تری می باشند. 

 

پشتیبانی در بروکر فیبوگروپ

پشتیبانی در یک بروکر همیشه عامل مهمی بوده است و حائز اهمیت، چرا که زمانی که یک معامله گر خیالش از بابت پشتیبانی راحت باشد و بداند که در صورت بروز مشکل می تواند در اسرع وقت نسبت به حل آن اقدام نماید، با خیال آسوده تر و تمرکز بیشتری به کار ترید می پردازد و همانطور که به خوبی می دانید داشتن تمرکز و روحیه خوب از آیتمهای مهم در رسیدن به موفقیت در کار ترید می باشند.  به همین دلیل هم در سلسله مقالاتی که در راستای بررسی بروکرها خدمت شما عزیزان تقدیم می شود این مورد را بررسی می کنیم تا به شما در شناساندن بهتر و کامل تر بروکرهای متفاوت و خدماتشان کمک کرده باشیم.

 در سایت فیبو گروپ شما میتوانید در مرحله اول با ایمیل خود و شماره تماس وارد کابینه شخصی خودتان بشید. ولی تا زمانی که مدارک شناسایی و اطلاعات کامل خود را تکمیل نکنید تمام قسمت ها برای شما غیر فعال می باشد به نظر بهترین کار این است ابتدا مدارک خود از قبیل تاییدیه ادرس و کارت شناسایی خود را در کنار خود داشته باشید و ثبت نام را آغاز کنید .  

البته به این نکته هم اشاره کنم که تایید مدارک در بازه زمانی طولانی انجام میشود و شما حتما باید ۲۴ ساعت برای تایید مدارک خود وقت بگذارید . 

ثبت نام در بروکر فیبوگروپ

در مورد نحوه پشتیبانی بروکر فیبو گروپ باید گفت که  متاسفانه از پشتیبانی خوب و مطلوبی برخوردار نمی باشد. بروکرها معمولا دارای پشتیبانی از طریق تلگرام و یا سایر شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام  و وات ساپ می باشند، اما بروکر فیبو گروپ تنها در قالب سایت و آنهم 5 روز هفته به شکل شبانه روزی در سیستم چت انلاین که پاسخ های آماده دارد پشتیبانی انجام می دهد که البته کیفیت پاسخگویی نیز به زعم کاربران خیلی بالا ارزیابی نشده است. به ویژه در بخش فارسی زبان که 24 ساعته هم نیست  و از صبح ساعت 10:30  و تا عصر 19:30  شما را پشتیبانی میکند و نکته قابل توجه این میباشد که در ساعت های دیگر به زبان انگلیسی هم پشتبانی انجام نمیشود و فقط به ۴ زبان ( ویتنامی – عربی – پرتغالی – اسپانیایی ) شما میتوانید  پشتیبانی دریافت کنید . 

در این  ویدیو  عدم پاسخگویی این بروکر در ساعت ۹ شب را نشان میدهد . 

 

نقطه ضعف و قدرت بروکر فیبوگروپ

تمام افرادی که حتی آشنایی سطحی با دنیای معامله گری دارند به خوبی می دانند که هیچ بروکری صد در صد کامل و بی نقص نمی باشد و  بروکر فیبو گروپ هم از این قاعده مستثنی نیست. این بروکر قادر است که تجزیه و تحلیل بازار جامع و کاملی را ارائه دهد که در بردارنده مطالبی در خصوص پیش بینی های بلند مدت، نرخ بهره و همینطور تقویم اقتصادی و نهایتا ابزارهای مالی است.

 بروکر فیبو گروپ دارای پم اختصاصی است که به تریدرهای حرفه ای اجازه می دهد که با سیستم اشتراک سود بتوانند مدیر حساب شوند و همینطور معامله گران تازه کار که در این بروکر حساب باز می کنند می توانند با انتخاب یک مدیر حساب از پم استفاده کنند.

از دیگر نکات مثبت  بروکر فیبو گروپ می توان به سابقه بالایی که دارد، رگوله بودنش، تنوع حساب و حداقل واریزی جهت افتتاح حساب اشاره نمود. از نکات منفی هم که همانطور که قبلا هم اشاره شد می توان به عدم پشتیبانی قوی و دوستانه اشاره کرد و دیگر آنکه این بروکر در ارائه نمودار برای برخی از ابزارهای معاملاتی مشکلاتی دارد.

 

جشنواره فارکس  فیبوگروپ

با توجه به افزایش تعداد بروکرها و همینطور افزایش رو به رشد تعداد افراد علاقمند به حیطه معامله گری میدان رقابت هم برای آنها گسترده تر شده است لذا بروکرها در تلاش هستند که با ارائه خدمات متنوع و جذاب معامله گران بیشتری را جذب نمایند. یکی از این خدمات و طرح های تشویقی که بروکرها برگزار می کنند انواع جشنواره فارکس و بونوس های متنوع است . در این بخش ببینیم که بروکر فیبو گروپ در این راستا چگونه عمل می کند و چه بونوس هایی را ارائه می دهد؟

این بروکر برای معامله گران جدیدی که به تازگی در این بروکر ثبت نام خود را انجام می دهند، یک بونوس 100 دلاری منظور می نماید که شرط دریافت این نوع بونوس، افتتاح حساب و واریز حداقل 200 دلار به حساب های معاملاتی می باشد. 

شایان ذکر است که این بونوس تنها  برای حساب MT4 FIXED در نظر گرفته شده است و  هر مشتری می تواند تنها یک بار از این بونوس استفاده نماید. 

 

حرف آخر 

 بروکر فیبو گروپ را به عنوان یکی از قدیمی ترین بروکرهای ارائه دهنده خدمات را با هم مورد بحث و بررسی قرار دادیم. این بروکر حدود دو سال بعد از زمان ظهور خود در 1990 به شهرت و رسمیت جهانی رسید و شعبه های  رسمی در کشورهای متفاوت دارد از آن جمله می توان به  آلمان، وین اتریش، قبرس و شانگهای چین اشاره کرد. به لزوم آموزش ثبت نام در سایت فیبوگروپ اشاره کردیم و همینطور در خصوص روشهای واریز و برداشت بروکر فیبو گروپ گفتیم که انتقال به صورت تراکنشی، کارت اعتباری، پرفکت مانی و سایر روشها صورت می گیرد.

با توجه به آنچه که در طول این مقاله نیز به آنها پرداخت شد  بروکر فیبو گروپ علیرغم سابقه چندین ساله ای که دارد نتوانسته آنطور که باید و شاید در طی این سالها رشد کند اما در حال حاضر این بروکر در مجموع با توجه به شرایطی که برای معامله گران در ایران وجود دارد به نظر می رسد که  یکی از آپشنهای تا حدودی قابل قبول برای ایرانیان است.

با امید به مورد پسند واقع شدن این مقاله، جهت هرگونه نظر و شبهه و سوالی با ما تماس بگیرید. 

3 نظرات
 1. روژین می گوید

  سلام
  من مقاله رو خوندم. متوجه شدم که این بروکر زبان فارسی رو ساپورت نمیکنه ، زبان انگلیسی هم که تایم مشخصی داره از نظر فنی اگر به مشکل خوردیم وقتی یه پوزیشن مشکل داره چه باید کرد؟!!!

  1. Admin admin می گوید

   سلام
   پشتیانی فارسی دارد و فقط در ساعات کاری میتونید با پشتیبان فارسی ارتباط برقرار کنید و در صورت بروز مشکل در ساعات دیگر فقط از زبان های دیگر که در مقاله گفته شده از طریق چت آنلاین ارتباط برقرار کنید .

   1. روژین می گوید

    ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.