Take a fresh look at your lifestyle.

بروکر نیکس

در این مقاله به بررسی و معرفی بروکر نیکس میپردازیم

5 75

بروکر نیکس را چقدر میشناسید؟ آیا با خدمات این بروکر آشنا هستید؟ اگر می خواهید با بروکر نیکس بیشتر آشنا شوید این مقاله را از دست ندهید. در راستای معرفی بهترین بروکر فارکس و همینطور معتبرترین بروکر فارکس تا کنون مقاله های متعددی خدمت شما عزیزان ارائه دادیم در این مقاله نیز بروکر نیکس را بررسی می کنیم.
اصولا شناخت، بررسی و تحقیق در خصوص بروکرهای متفاوت از اولین گام هایی است که برای شروع معامله کردن بایستی توسط علاقمندانی که به تازگی وارد دنیای معامله گری شده اند برداشته می شود.
انتخاب بهترین بروکر فارکس شاید مستلزم صرف وقت زیادی باشد اما قطعا ارزش این را دارد که این وقت و انرژی را برایش صرف نمایید.
درخصوص بروکرها دو نکته را باید بدانید دوستان، یکی آنکه بهترین بروکر فارکس شاید برای هر تریدری متفاوت باشد چرا که انواع روشهای معاملاتی و همینطور انواع سلایق معامله گری وجود دارد و نکته دیگر آنکه حتی معتبرترین بروکر فارکس هم دارای کاستی هایی است و نمی توان آن را کامل و بی عیب یافت.
ما در این سلسله مقالات بروکرها را به شما معرفی می کنیم از نقاط ضعف و قوت آنها می گوییم و قضاوت و انتخاب را به عهده شما می گذاریم.

فهرست مطالب

مروری بر تاریخچه بروکر نیکس

آیا بروکر نیکس رگوله است ؟

معرفی انواع حساب بروکر NYX

پلتفرم های مورد پشتیبانی بروکر نیکس

روش های واریز و برداشت بروکر نیکس

بهترین اسپرد و کمیسیون در بروکر نیکس

بیشترین لوریج فارکس در NYX

پشتیبانی در بروکر نیکس

نقطه ضعف و قدرت بروکر نیکس

جشنواره فارکس نیکس

مروری بر تاریخچه بروکر نیکس

بررسی تاریخچه و گذشته ای که یک  بروکر داشته و طی کرده عامل مهمی برای انتخاب شدنش از سوی معامله گران می باشد. لذا برای شناخت بهتر یک بروکر بررسی تاریخچه خدمات آن و در نهایت انتخاب معتبرترین بروکر فارکس از نظر معامله گران لازم و ضروری است. 

همانند سایر بروکرهای دیگری که تا به اینجا بررسی کردیم ببینیم که بروکر نیکس چه مسیری را تا به امروز طی کرده است؟ این بروکر در زمانی که این مقاله به نگارش در می آید 5 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است و به ارائه خدمات مشغول است. دفتر مرکزی این کارگزاری فارکس در استانبول ترکیه قرار دارد و دارای زیرساخت های قوی می باشد. نیکس در برخی از کشورها دارای شعبه می باشد از جمله دبی، اربیل عراق، آذربایجان و همینطور دارای نمایندگی هایی در ایران می باشد. از ویژگیهای خوب این بروکر این است که 

براساس تکنولوژی های جدید فعالیت میکند و در خصوص ارائه خدمات نوین پیشتاز است از جمله می توان به حساب های پم و سیستم کپی ترید مختص به این بروکر را اشاره کرد . 

و همینطور تجربه ارائه وایت لیبل برای سایر بروکرها نیز در کارنامه خود دارد. در ادامه بیشتر از کارگزاری نیکس خواهیم گفت.

آیا بروکر نیکس رگوله است ؟

قبل از آنکه ببینیم کارگزاری نیکس رگوله است یا خیر؟ بد نیست کمی از رگوله و رگولاتور بگوییم. رگوله ها مجوزهایی هستند که بروکرها از نهادها و سازمانهای معتبر مالی دریافت می کنند. به این نهادها و ارگان هایی که وابسته به دولت نیز می باشند رگولاتور می گویند و وظیفه نظارت و بررسی مالی بروکرها را بر عهده دارند. 

رگوله بودن یک بروکر باعث می شود که سرمایه مشتریان آن بروکر بیمه شده( بروکرها در صورت ورشکستگی و…. بر اساس این رگوله موظف به بیمه کردن سرمایه مشتری تا سقف 20 هزار یورو می باشند) و در نتیجه  امنیت حساب های معاملاتی(برای مثال جدا کردن دارایی های بروکر از حساب های معاملاتی مشتریان) بالا می رود. رگوله بودن بروکر به نوعی باعث اطمینان خاطر معامله گران می شود.

اما برگردیم به رگوله بودن  بروکر نیکس،  این بروکر رگوله اصلی ندارد، اما  دارای مجوز FSB یا ( Financial Services and brokerage)  می باشد و تحت رگوله به مشتریان ایرانی خدمات ارائه نمی دهد.

 

معرفی انواع حساب بروکر NYX

در مورد انواع حساب هایی که  بروکر نیکس ارائه می دهد باید بگوییم که در این خصوص این بروکر سخاوتمندانه عمل کرده و حساب های متفاوت و متنوعی را به مشتریان خود پیشنهاد می دهد و در واقع شما به عنوان معامله گر از هر نوعی که باشید می توانید یک حساب در بروکر نیکس پیدا کنید که مناسب شماست و این یک نقطه قوت و ویژگی خوب برای این کارگزاری محسوب می شود. در این بخش به بررسی حسابهای این بروکر که متشکل شده از 6 نوع حساب متفاوت می پردازیم:

 

به جدول زیر در مورد حسابهای کارگزاری نیکس توجه فرمایید.

اکانت بروکر نیکس cent
اکانت بروکر نیکس PRO
اکانت بروکر نیکس ECN
اکانت بروکر نیکس ECNVIP
اکانت بروکر نیکس PRO VIP

اکانت توافقی براساس نیاز مشتریان

یکی از خدمات دیگر بروکر نیکس که می توان اشاره جدی به آن کرد و برای افراد حرفه ای بیشتر مورد توجه قرار میگیرد ارائه اکانت تاپ اختصاصی می باشد . به این صورت که شما با توجه به اینکه یک تریدر هستید که افراد زیادی را به بروکر معرفی میکنید و یا فردی هستید که اکسپرت مختص خود را دارید و نیاز دارید که  یک اکانت ویژه جهت اینکه ربات به نحوه احسن فعالیت کند .

استادی هستید که یک استراتژی خاص را به تمامی شاگردان خود آموزش میدهید میتوانید اکانت ویژه با استراتژی خودتان را داشته باشید .

پلتفرم های مورد پشتیبانی بروکر نیکس

معامله گران از پلتفرمی استفاده می کنند که توسط کارگزاری برای محصول مورد نظر ارائه می شود. هر  بروکری از یک نوع پلتفرم برای اجرای معاملات استفاده  می کند. متاتریدرهای 4  و 5 از محبوب ترین پلتفرم هایی هستند که بروکرها ارائه می دهند.

 متاتریدر 5 نسخه جدیدتر و بروزتر متاتریدر 4 می باشد و دارای دقت بالاتری است. اجازه دهید قدری در خصوص این دو پلتفرم با شما گپی بزنیم. می شود اینطور بگوییم که تریدرها در شرایطی از متاتریدر 4 استفاده می کنند که به متاتریدر 5 دسترسی نداشته باشند، چرا که برخی از ابزارها و شاخص ها برای متاتریدر 4 نوشته شده اند و اگر در نسخه 5 فرمول آن را داشته باشیم می توان آن را در متاتریدر 5 پیاده سازی کنیم در غیر اینصورت باید از متاتریدر 4 استفاده کنیم.

از دیگر شرایطی که از متاتریدر 5 استفاده می شود این است که آیتم معاملاتی مورد نظر شما در متاتریدر 4 ارائه نشود در چنین صورتی باید از نسخه 5 استفاده شود. به طور مثال شما نمی توانید ارزهای دیجیتال را در متاتریدر 4 معامله کنید . 

و بسیاری از تفاوت های دیگر در این دو پلتفرم وجود دارد که در حوصله این مقاله نیست و در مقاله دیگر مورد بررسی قرار میگیرد . 

 

 بروکر نیکس هم از به روز ترین پلتفرم متاتریدر 5 در جهت ارائه خدمات به مشتریان خود استفاده می کند.

 

روش های واریز و برداشت بروکر نیکس

 بروکر نیکس به دلیل آنکه به درصد بالایی از معامله گران  خدمات ارائه می دهد، تلاش کرده که خدمات خود را بر اساس نوع نیاز آنها تطبیق دهد و لذا روشهایی که برای واریز و برداشت  قرار داده شده است بسیار راحت و قابل دسترس برای  تمامی کاربران در کشورهای مختلف می باشد. روشهایی چون واریز و برداشت نقدی، انتقال بانکی، واریز ریالی، همینطور تاپ چنج، وب مانی، تتر و ارز دیجیتالی دیگر.

هر یک از روشهای فوق دارای  تفاوت هایی در مواردی چون مبلغ واریز و کارمزد برداشت و مدت زمان انجام تراکنش می باشند. معامله گرانی که قصد دارند در بروکر نیکس حساب افتتاح کنند باید در همان  ابتدا به نحوه واریز و برداشت ها دقت کنند و روشی را انتخاب کنند که برایشان مناسب می باشد تا در زمان واریز و برداشت مشکلی از نظر زمان تراکنش برایشان پیش نیاید. 

طبق مشاهده های انجام شده واریز و برداشت بروکر نیکس در تمامی روز های هفته و در تمامی ساعت های روز انجام میشود .

بهترین اسپرد و کمیسیون در بروکر نیکس

بحث اسپرد و کمیسیون همواره برای معامله گران قابل اهمیت  بوده است.  هر دوی این موارد هزینه های انجام معاملات محسوب می شوند و همینطور از آیتمهای مهمی است که در انتخاب بروکر مد نظر قرار داده می شوند. اینکه اسپرد بهتر است یا کمیسیون؟ باید گفت که کاملا به معامله گر بستگی دارد و نوع حساب معاملاتی وی، برای مثال یک اسکالپر کار به دلیل آنکه زمان خیلی کوتاهی را در یک پوزیشن معاملاتی(عموما زیر 5 دقیقه) می ماند بنابراین برایش به صرفه نیست که اسپرد بالایی پرداخت کند، اما کمیسیون را پرداخت می کند به همین دلیل حسابهای ECN معمولا مناسب این قسم از معامله گران است. برای مثال اسپردی که بروکر نیکس برای حساب های ECN دریافت می کند از 0.2 پیپ و شناور می باشد  همینطور حساب ECN VIP هم شناور از 0.1 پیپ  

 با نگاه به جدول فوق  که در خصوص انواع حسابهای  بروکر نیکس می باشد می توانید انواع اسپردها را مشاهده کنید. در خصوص کمیسیون های بروکر نیکس هم بگوییم که براساس آیتم معاملاتی و نوع حساب متفاوت می باشد . بروکر نیکس با توجه به اینکه نوع حساب های دمو و ریل خود را کامل یکی کرده شما میتوانید برای تست از کدام از حساب ها دموی آن حساب را افتتاح و کنترل داشته باشید . 

 

بیشترین لوریج فارکس در NYX

استفاده از لوریج ها در فارکس همیشه برای معامله گرها هیجان انگیز و همینطور  وسوسه انگیز بوده  است چرا که با قدرتی که به معاملات آنها می دهد شانس آنها را برای برد در معاملات و کسب سود از بازار افزایش می دهد البته همانطور که همگی می دانیم استفاده بدون تدبیر و صرفا با توجه به اندازه لوریج می تواند خطراتی را متوجه سرمایه ما سازد از اینرو همواره در نظر داشته باشید که با احتیاط از  اهرمها در معاملات خود استفاده نمایید. 

 بروکر نیکس برای حساب های متنوعی که ارائه می دهد اهرمهای مختلفی را در نظر گرفته است برای مثال حساب سنتی 1:500 است و حساب های دیگری همچون  Pro(حرفه ای)، ECN،  ECN VIP،  PRO VIP دارای اهرم 1:300 می باشند. اما بیشترین اهرمی که در بروکر نیکس را می توان در حساب  Custom می توانید پیدا کنید که اندازه آن 1:2000 می باشد.

 

پشتیبانی در بروکر نیکس

در ادامه بررسی جوانب مختلف  بروکر نیکس در این بخش می پردازیم به پشتیبانی بروکر نیکس که همواره از ویژگیهای مهمی است که هنگام بررسی یک بروکر  باید مورد توجه قرار گیرد.

در مورد بروکر نیکس باید بگوییم که این بروکر از پشتیبانی خوبی برخوردار است به ویژه برای ایرانیانی که در این بروکر حساب افتتاح کرده اند. پشتیبانی 24 ساعته مالی و فنی در تمامی روزهای هفته وجود دارد.  

 در هر وقت و ساعت از روز معامله گر هرگونه سوال و دغدغه ای داشته باشد می تواند پاسخ پرسش خود را از طریق سایت چت آنلاین دریافت نماید. ویژگی خوبی که این بروکر در اختیار کاربران خود قرار داده است پشتیبانی قوی در حوزه فنی است برای مثال اگر کاربر در موقعیت معاملاتی است و برایش مشکلی پیش آمده  همان زمان می تواند جهت رفع مشکل با پشتیبانی تماس بگیرد و علت مشکل را جویا شود. پشتیبانها ربات نیستند و شخص یا اشخاصی مسئول رسیدگی و پاسخگویی به سوالات کاربران می باشد.

نقطه ضعف و قدرت بروکر نیکس

در این بخش نگاهی خواهیم داشت به نقاط ضعف و قوت  بروکر نیکس، دارا بودن دفتر در کشورهای مختلف، ارائه وایت لیبل، پشتیبانی 24 ساعته، ارائه کپی ترید ، داشتن حساب اسلامی از نقاط قوت این بروکر است و شعاری که همواره به آن پایبند بوده است واریز و برداشت آنی می باشد. اخیرا ویدیو های نصفه و نیمه ای بر علیه این بروکر منتشر شده است در صورتی که واقعیت امر چیز دیگری می باشد، متاسفانه علیرغم آنکه دیده می شود که حق دفاع را برای  بروکر نیکس محفوظ می دانند ولی هرگز تماسی با این بروکر جهت بررسی صحت و سقم خبر گرفته نشده است

 ما در darsfx پیگیر این شبهات ایجاد شده در سایتها و کانالها شدیم و با نیکس آنها را  بررسی کردیم. 

 پاسخ بروکر نیکس در این مورد این بود که به منظور جلوگیری از money laundering یا همان پولشویی که در آن  افراد تنها به قصد انجام واریز و برداشت اقدام به افتتاح حساب می کنند ، موظف به وضع قوانین خاص خود می باشد لذا بهتر است که ادعاهای مطرح شده  همراه با ارائه سند و مدرک و منصفانه  و با شنیدن صدای هر دو طرف باشد. این بروکر دارای نقاط ضعفی هم هست که از آن جمله می توان به نداشتن رگوله اصلی اشاره کرد و دیگر سابقه کمی که در فعالیت دارد. و شاید برخی با نام این بروکر آشنا نباشید ولی با توجه به صحبت های انجام شده متوجه شدیم که بروکر نیکس به دلیل ارائه خدمات در زمینه اعطای وایت لیبل و نرم افزارهای تخصصی بازار های مالی بیشتر فعالیت دارد و شاید شما به طور مستقیم با این بروکر در ارتباط نباشید ولی به واسطه شرکت های که از آن خدمات دریافت میکنید و یا نرم افزار های که استفاده میکنید در نهایت به این بروکر متصل خواهید شد . 

یکی دیگر از مشکلات که کاربران با این بروکر متوجه میشوند هزینه های پرداختی نسبتا بالا این بروکر است، شاید اگر نگاه حرفه ای تری به این هزینه ها داشته باشیم متوجه میشویم زمانی که بروکر های که به بانک های اصلی متصل باشند حتما هزینه های زیادی را جهت خدماتی که ارائه میدهند پرداخت میکند . و بالطبع این نیز بر روی هزینه های کاربران تاثیر دارد و شاید با دانستن دلیل این هزینه ها که اتصال به بازار واقعی است مشکلات کاربران برطرف شود .

 

جشنواره فارکس نیکس

بروکرها همواره برای جذب مشتریان بیشتر جشنواره های مختلفی در قالب بونوس ها و مسابقات و همینطور طرح های تشویقی برگزار می کنند.  بروکر نیکس هم تاکنون جشنواره های مختلفی برای جذب مخاطب داشته است. مثل انواع بونوس ها و کردیت ها، برای مثال بونوس خوش آمدگویی بروکر نیکس است که مختص کاربران جدید است که با حداقل واریز 10 دلار  30 دلار بونوس هدیه بطور خودکار به حساب آنها اضافه می شود. مهلت استفاده از این بونوس 30 روز است، ویژگی خوب دیگری که دارد  قابلیت برداشت سودهای حاصله را نیز دارد.

همینطور بروکر نیکس دوره مسابقات طلایی دارد فارکس را نیز برگزار میکند. 

 

حرف آخر

 بروکر نیکس را در این مقاله از جهات گوناگون مورد بررسی قرار دادیم. این بروکر مدت 5 سال از فعالیتش می گذرد و یک بروکر Full STP می باشد  و خدماتی چون ارائه وایت لیبل و کپی ترید، حساب های پم و ….. را در کارنامه خود دارد.

  و همواره شعارش این بوده است که به بازار وصل می باشد و خلاف این تاکنون ثابت نشده است.

 بروکر نیکس اعلام کرده است که اتفاقات بهتری هم در راه است و وعده هایی برای ساخت نرم افزارهای جدید داده است. این بروکر هم مانند تمامی بروکرهای دیگر دارای نقاط ضعف و قدرت می باشد و این را به خوبی می دانیم که حتی بهترین بروکرهای دنیا هم خالی از عیب و ایراد نیستند. اما در حال حاضر با توجه به تمامی مشکلاتی که معامله گران ایرانی مشتاق بازار فارکس و حوزه معامله گری با آن دست و پنجه نرم می کنند، بروکر نیکس آپشنهای  قابل قبولی را برای ایرانیان فراهم کرده است.  

با امید به آنکه این مقاله مورد توجه و پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد چنانچه نیاز به  راهنمایی و مشاوره پیدا کردید با ما تماس بگیرید، Darsfx در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود. 

5 نظرات
 1. milan می گوید

  ایا این بروکر در ایران شعبه یا نماینده ای دارد؟

  1. Admin admin می گوید

   با سلام جهت دریافت این اطلاعات میتوانید با پشتیبان بروکر ارتباط برقرار کنید.

 2. Nina می گوید

  جالبه من نمی دونستم کلا ایرانیا نمی تونن تحت رگوله خدمات بگیرن، واقعا ایرانی که باشی همیشه محدودیت داری:(

 3. ali می گوید

  من شنیدم بروکر خوبیه ولی کار کردن با داشبوردش یکم سخته. کاش یه یلم آموزشی براش می ذاشتید که بشه راحتتر درک کرد.

  یکم گیج کنندس.

  1. Admin admin می گوید

   با سلام در مقاله شما میتوانید ویدیو آموزشی کار با داشبورد رو مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.