Take a fresh look at your lifestyle.

کپی ترید

کپی ترید چیست ؟ و نحوه استفاده از آن چگونه است ؟

6 51

کپی ترید فارکس چیست؟ آیا مایلید در موردش بیشتر بدانید؟ آیا می دانید بهترین بروکر برای کپی ترید کدام است؟ برای یافتن جواب این سوالات تا پایان این مبحث همراه ما باشید.
می دانید که در بازارهای مالی مفاهیم زیادی وجود دارد که اگر آنها را ندانیم در این بازار سردرگم خواهیم شد و نمی توانیم نتیجه ای را که از بازار انتظار داریم به دست آوریم. آنچه که می توان به عنوان مشخصه اصلی تمام بازارهای مالی دانست ریسک پذیر بودن و همینطور غیر قابل پیش بینی بودن آن است. ریسک و خطر که همیشه هست اما برای در امان ماندن از ریسک بالا می توان از راهکارهای موجود استفاده کرد و آن را کاهش داد.
در همین راستا ما در این مقاله به بررسی یکی از کاربردی ترین مفاهیم در بازار مالی، می پردازیم به نام کپی ترید فارکس و همینطور سایر مفاهیم مرتبط با آن از جمله :
در مورد کپی ترید در متاتریدر و بهترین سایت کپی ترید، مفهوم ربات کپی ترید و اکسپرت کپی ترید را توضیح خواهیم داد.
بعد از یادگیری مفاهیم گفته شده شما می توانید به کسب درآمد از کپی ترید بپردازید .

فهرست مطالب

کپی ترید چیست ؟

مزایای کپی ترید

سرمایه گذاری در کپی ترید

چگونه کپی ترید کنیم ؟

بهترین بروکر برای کپی ترید

امکانات کپی ترید بروکر نیکس

کپی ترید چیست ؟

بهتر است که در ابتدای مقاله به مفهوم کپی ترید فارکس بپردازیم.  ببینید دوستان افرادی که برای بار نخست ترید می کنند هیچگونه تجربه عملی از حرکت بازار ندارند و انجام کارهایی چون  بررسی چارت ها، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، بررسی اخبار و …. برایشان نا آشنا و پیچیده است، به همین دلیل باید مدتها ترید کنند تا به مرور زمان تجربه کسب کرده و قادر باشند که روندهای بازار را شناسایی کرده و مثل یک حرفه ای ترید کنند، 

که این خود زمان زیادی میبرد و نیازمند تلاش بسیار زیاد می باشد . از طرفی برخی از افراد تمایل و سرمایه اولیه جهت ورود به بازارهای مالی را دارند اما فرصت کافی جهت یادگیری و ندارند این افراد می توانند آموزش های اولیه جهت استفاده از سیستم copy trade را تکمیل نمایند . 

 اما در آغاز کار همواره نیاز به یک نقطه شروع می باشد و این نقطه شروع می تواند برای معامله گران تازه کار  در ابتدا گذراندن یک دوره آموزش کپی ترید در زمینه هایی چون کپی ترید در متاتریدر، ربات کپی ترید و همینطور چگونگی استفاده از سایت کپی ترید و کسب درآمد کپی ترید و سپس شروع به کپی کردن معاملات . اما اگر بخواهیم به صورت کلی سیستم کپی ترید در متاتریدر توضیح دهیم به طوری که ساده و قابل فهم باشد می توان آن را تقلید و کپی آنچه که معامله گر حرفه ای انجام می دهد دانست. البته معامله گری که خودش انتخاب کرده و قابل قبول است و همینطور قابل اعتماد و سپس هر حرکتی که تریدر حرفه ای در بازار بزند توسط معامله گر تازه کار کپی می شود. در ادامه بطور تخصصی تر از نحوه کپی ترید در متاتریدر خواهیم گفت.

مزایای کپی ترید

 

اگر بخواهیم از مزایای و نکات مثبت کپی ترید در متاتریدر بگوییم، مهمترین آنها کاهش دادن میزان ریسک معاملات می باشد که خوب به دلیل آنکه هدف معامله گر به دست آوردن سود حداکثر و پایین آوردن میزان ریسک است به همان نسبت  معامله گر تازه کار هم میزان ریسک سرمایه اش پایین می آید به همین خاطر است که گفته می شود که برای تریدرهای تازه کار پیدا کردن بهترین سایت کپی ترید و انجام معاملات کپی همواره بهترین گزینه در ابتدای راه است.

از دیگر مزایایی که می تواند برای کپی ترید برشمرد این است در تمام مدتی که تریدر تازه کار معاملات تریدر حرفه ای را کپی می کند، می توان برایش به منزله یک دوره آموزشی  دانست که در طی آن سبک معاملاتی و استراتژی که تریدر حرفه ای از آن استفاده می کند را فرا می گیرد و در آینده در معاملات خود از آنها بهره ببرد.

نکته ای را در اینجا لازم می دانیم به عنوان ایراد سیستم کپی ترید به  آن اشاره کنیم این است که همانطور که در ابتدای مقاله هم  اشاره کردیم،  بازار قابل پیش بینی نیست حتی تریدرهای بزرگ هم ممکن است زمان هایی دچار اشتباهات معاملاتی شوند و تبعات این اشتباه دامن تریدر هایی که  از آنها پیروی می کنند را نیز خواهد گرفت.       

سرمایه گذاری در کپی ترید

تا اینجا تا حدودی با سیستم کپی معاملات آشنا شدیم. حال می خواهیم در مورد سرمایه گذاری در این حوزه با شما صحبت کنیم. شاید این سوال پیش بیاید که آیا  کپی کردن معاملات برای سرمایه گذاری ایده مناسبی است یا خیر؟ البته پاسخ به این سوال کمی مشکل است چرا که دنیای تجارت و معامله همواره با ریسک و خطراتی همراه است و سود تضمین شده صد در صدی وجود ندارد بهترین های معامله گران هم گاها شکست را تجربه می کنند چنان که همیشه گفته می شود بازار را نمی توان پیش بینی کرد و نمی توان انتظار داشت که همیشه بر وفق مراد ما حرکت کند.

اما با عنایت به مطالب فوق کپی ترید می تواند راهی هیجان انگیز برای کسب سریع  درآمد باشد. با این وجود همانطور که قبلا هم گفته شد، همانند قمار، می تواند به سرعت به ضررهای بزرگ نیز منجر شود اما شناخت و کار با بهترین و صادق ترین بروکر و علاوه بر آن تریدر موفق برای copy trade می تواند در این راه درصد ضرر و زیان را قطعا کاهش دهد.

سرمایه‌گذاری گاها به مفهوم بردهای کوتاه‌مدت کوچک‌تر، اما زیانهای شدید کمتر می باشد. اگر با این مفهوم و همینطور تجربه خطر مشکلی ندارید چرا که نه؟ قطعا معامله با قسمتی از سرمایه شما و درآمد کپی ترید می تواند لذت بخش هم باشد.

 

invest in copy trade

چگونه کپی ترید کنیم ؟

برای اولین بار در سال 2005 بود که در دنیای مالی امکان انجام معاملات کپی شده از سایر معامله گران فراهم شد و امروزه این شیوه ترید کردن عمومیت پیدا کرده و در دسترس علاقمندان به انجام معاملات قرار گرفته است . در واقع همه چیز از زمانی شروع شد که کاربران یک پلتفرم معاملاتی فارکس شروع کردند به اشتراک گذاری معاملات خود تا دیگران نیز بتوانند آن را دنبال کنند. این روش به تریدرهای موفق اجازه می دهد تا موقعیت های معاملاتی خود را در هر بازاری بدون افشای راز استراتژی های معاملاتی خود به اشتراک بگذارند. در این بخش به دو اصطلاح کاربردی در سیستم کپی اشاره می کنیم. اکسپرت کپی ترید و ربات کپی ترید است.

اکسپرت کپی ترید هم از روشهای خوب استفاده از سیستم copy trade می باشد. در این شیوه تمامی جزئیات و تغییراتی که حساب تریدر صورت می گیرد، در حساب معامله گر کپی هم اتفاق می افتد البته این را باید گفت که برای انجام اکسپرت دسترسی به نام کاربری و همینطور اینوست پسورد مدیر حساب لازم است. ایمنی این روش بالاست اما این مشکل هست که گاها مدیر حساب تمایلی به اشتراک گذاری اطلاعات حسابش  ندارد.  (البته نکته مهم این است که ما در این مقاله ربات بازارمالی  را به شما معرفی میکنیم که نیاز ندارد که اطلاعات پسورد خود را در اختیار تریدر بگذارید  با ما همراه باشید )

اما در خصوص ربات کپی ترید، این ربات به شما امکان می دهد که یک سری تنظیمات را برای انجام کپی تریدینگ اعمال و به نوعی آن را مدیریت  کنید.

برای آنکه با نحوه انجام copy trade بهتر آشنا شوید ویدئو آموزشی زیر را ببینید تا این مفهوم برایتان بیشتر جا بیفتد. 

 

بهترین بروکر برای کپی ترید

 

شرکتهای متفاوت زیادی وجود دارند که خدمات copy trade را ارائه می دهند و بروکرهایی هم هستند که زیر مجموعه این شرکتها هستند. و میتوانید از خدمات مستقیم شرکت و یا بروکر در زمینه کپی ترید استفاده نمایید . 

اما بروکر نیکس در این بین یک copy trade منحصر به فرد را برای خود طراحی نموده است که مناسب برای هر دو طرف  (هم تریدر و هم کلاینت) می باشد.

اگر به عنوان یک تریدر بخواهید در لیست تریدرهای بروکر قرار بگیرید باید شرایط خاصی رو داشته باشید

یک حساب متصل به MQL5 را ارائه دهد و بعد از بررسی واحد فنی به عنوان تریدر در لیست تریدرها قرار میگیرد . 

دلیل انجام این کار این می باشد:

 •  برخی از سایت های بروکر ها که از سیستم کپی ترید استفاده می کنند در واقع یک استیتمنت که فقط نظر مخاطب را جذب کند به نمایش میگذارند در این خصوص بروکر نیکس صادقانه رزومه تریدر را در اختیار شما قرار میدهد . 
 • در رزومه به شکل MQL شما قادر هستید اطلاعات کامل از میزان حد سود و ضرر و میزان بزرگترین و کوچکترین معاملات و دیدن تک تک معاملات انجام شده از طرف تریدر و اینکه کدام یک از معاملات انجام شده حد سود را تاچ کرده و یا اینکه به صورت دستی بسته شده است . 
 • نوع حساب را کامل مشاهده می کنید یعنی دستکاری نمیبینید زیر برخی از سیستم های کپی معاملات در واقع به شما رزومه ای که نشان میدهند رزومه یک حساب دمو میباشد ولی در نمایش ریل نشان میدهند ولی اینجا شما اطلاعات واقعی را مشاهده میکنید . 
 • میزان دپوزیت ترید و اینکه سود های که برداشت زده . 

 

از مزایایی همکاری تریدر های در سیستم کپی ترید  این میباشد که افراد می توانند در صورت تمایل از منافع بدست آمده در حساب های مشتریان متصل شده به آنها درصدی را به خود اختصاص دهند . علاوه بر آن بروکر نیز بر اساس کمیسیون در پلان IB از درآمد خود به تریدر نیز سهم میدهد . بروکر نیکس در صورت همکاری خوب به شما داشبورد اختصاصی copy trade نیز اختصاص میدهد ( برای اطلاع دقیق از این خدمات چون در حوصله این مقاله نیست می توانید با ما در ارتباط باشید ). 

 

اگر هم به عنوان مشتری میخواهید معاملات برای شما کپی شود میتوانید تریدر خود را به بروکر معرفی کنید و یا از بین تریدر ها بعد از بررسی رزومه آن تریدر (البته تا حدودی باید رزومه خوانی بدانند)  یکی را انتخاب کنید . و بعد از آن واحد copy trade بروکر نیکس گام به گام تا لحظه آخر شما را راهنمایی و همراهی میکند . 

 

امکانات کپی ترید بروکر نیکس 

 • شما می توانید بدون محدودیت از اینکه تریدر شما در کدام بروکر میباشد به آن متصل شوید . 
 • بدون محدودیت در نوع پلتفرم متاتریدر ۴ و یا ۵ . یعنی مهم نیست شما و یا تریدر از کدام پلتفرم استفاده میکنید اتصال بین دو سیستم هم انجام میگردد . 
 • شما میتوانید میزان حجم انتخابی داشته باشید براساس سرمایه تان . 
 • می توانید برخی از آیتم های معاملاتی را کپی کنید . به طور مثال تریدر شما در طلا به صورت حرفه ای می باشد ولی در آیتم های دیگر زیاد قوی عمل نکرده با توجه رزومه تریدر شما فقط انتخاب میکنید که طلا را برای شما کپی کند . 
 • شما می توانید برای سرمایه خود حد ضرر مشخص کنید . خیلی از عزیزان تجربه از دست دادن کل سرمایه خود در کپی ترید را دارند ولی در این سیستم شما برای خود درصد ضرر مشخص  می نمایید . 
 • شما می توانید برای معاملات خود حد سود مشخص کنید 

بسیار تنظیمات این سیستم تخصصی تر میباشد و شما می توانید در زمانی که قصد استفاده از این سیستم را داشتید آموزش کامل را از بروکر نیکس دریافت نمایید . 

 

حرف آخر 

کپی ترید شاید یکی از شیرین ترین مفاهیم در بازار فارکس باشد که در این مقاله به آن پرداخته شد. معامله گرانی  که سیگنال های خرید و فروش ارسال می کنند به عنوان تریدر حرفه ای گاها به صورت درصد معینی از سود یا با فروش اشتراک خدماتی که ارائه می دهند را دریافت می کنند. در خصوص بهترین بروکر و همینطور بهترین سایت کپی ترید در مقاله صحبت شد که می تواند تا حد امکان ریسک و ضرر و زیان کپی ترید را کاهش داد.

کپی ترید بروکر نیکس را به شما معرفی کردیم و مزایای آن را گفتیم. در این سیستم علاوه بر اینکه تریدرهای تازه کار می توانند سیگنال های معاملاتی را کپی کنند، امکان کپی کردن تنظیمات تریدر موفق از جمله مانند توقف ضرر، برداشت سود و همینطور سایر تنظیمات نیز وجود دارد.

با امید به آنکه مطالب عنوان شده در باب کپی ترید مورد توجه و عنایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. چنانچه در این مورد نیاز به مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

6 نظرات
 1. Ava می گوید

  در صورتی که امکان اتصال به تریدر حرفه ای برای فرد محیا باشد و همینطور با توجه به توضیحات این مقاله که امکان کنترل بر روی حساب در دست سرمایه گذار است، سیستم کپی ترید می تواند مفید و سدآور باشد.
  سپاس از مقاله خوب شما

 2. Sara می گوید

  من قبلا از سیستم کپی ترید استفاده کرده بودم و تمام پولی که سرمایه گذاری کرده بودم از وست دادم. البته من کنترلی روی حساب خودم در اون سیستم نداشتم. دودلم که این سیستم رو امتحان کنم یا نه؟ نظر خودتون چی هست؟

 3. پری می گوید

  چقدر خوب که تنظیمات دست خودت باشه.نمیدونستم همچین کپی تریدی هم هست

 4. Mitra می گوید

  من هم پول زیادی رو تو بازارهای مالی از دست دادم و متاسفانه هیچوقت اموزش لازم رو ندیدم و صرفا تو هیجان بازارهای مالی بودم. کپی ترید ایده جالبیه که کسایی مثل من بتونن با کمک یک تریدر مجرب سود بدست بیارن. تا حالا بهش فکر نکرده بودم. ممنون از مقاله خوبتون. لطفا بیشتر راجع به ابزارها یا ربات های مشابه مقاله بذارید و معرفی کنید

 5. سپیده می گوید

  با اینکه چندساله تو بازار فارکس هستم کپی تریدهارو میشناسم ، نشنیده بودم جایی همچین امکاناتی داشته باشه. ممنون بابت اطلاع خوبی که در اختیارمون قرار میدید. مرسی

 6. روژین می گوید

  سلام
  اگه کپی ترید مناسب باشه سود خوبی داره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.