Take a fresh look at your lifestyle.

ربات ترید فارکس

ربات ترید فارکس چیست و نحوه تهیه آن چگونه است؟

7 78

ربات ترید فارکس چیست؟ کاربرد رباتهای معامله گر در فارکس را می دانید؟ آیا می دانید که دانستن مفاهیم فارکس برای شناخت بازار فارکس لازم است و به شما در شناخت بزرگترین بازار مالی غیرمتمرکز دنیا کمک بزرگی می کند؟ لذا اگر شما هم می خواهید به یک معامله گر حرفه ای فارکس تبدیل شوید باید بدانید که همانند هر شغل و پیشه دیگری باید با ابزارهای لازم برای کار در بازار بزرگ فارکس آشنا شد. این آشنایی در وهله اول با مفاهیم بازار فارکس و آموزش شروع می شود و در وهله دوم ادامه آن با آموزش عملی می باشد که هرگز پایانی برای آن نیست تا به خوبی ملکه ذهن شود و در شرایط مناسب از اندوخته هایمان بهره ببریم و در طول زمان نیز بنابر شرایط بازار دانشمان را به روز کنیم. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم مفهوم ربات ترید فارکس، به عنوان یکی از مفاهیم مهم و کاربردی فارکس را مورد بررسی قرار دهیم و همچنین سوالات زیر را با هم بررسی خواهیم کرد.

ربات ترید فارکس رایگان و همینطور ربات اتوماتیک فارکس چیست؟
برای خرید ربات ترید فارکس چه باید کرد؟
بهترین انتخاب برای ربات ترید فارکس کدام است و چه ویژگی هایی را داراست؟
برای دانلود ربات ترید فارکس چه باید کرد؟

با ما تا انتهای این مبحث همراه باشید تا به پاسخ سوالاتی از این دست برسید. اگر سوالات شما در بین این سوالات نبود در بخش درج نظرات آنها را مطرح نمایید. Darsfx در اولین فرصت به همه نظرات پاسخ خواهد داد.

فهرست مطالب

ربات ترید فارکس چیست و نحوه کار آن چگونه است ؟

مشخصات ربات ترید فارکس

معرفی ربات ترید فارکس برای سرمایه گذاری

ربات ترید فارکس را از کجا بخریم

ساخت ربات ترید فارکس

ربات ترید فارکس چیست و نحوه کار آن چگونه است ؟ 

در ابتدا بهتر است که با مفهوم ربات ترید فارکس آشنا شویم. ربات ترید فارکس در واقع  یک اصطلاح محاوره ای می باشد که در ربات بازار های مالی استفاده میشود، که برای معاملات الگوریتمی بر مبنای مجموعه ای از دستورالعمل بازار فارکس به کار برده می شود. و به منظور  استفاده جهت کمک به تعیین خرید یا فروش یک  آیتم معاملاتی مانند جفت ارزها یا طلا و نقره و نفت و … در یک زمان معین است.

به این سیستم ها که معمولا به صورت کاملاً اتوماتیک هستند ربات اتوماتیک فارکس اطلاق می شود.

غالبا انواع ربات اتوماتیک فارکس برای خرید توسط شرکتها و از طریق اینترنت موجود می باشد، اما تریدرها می بایست برای خرید یک سیستم معاملاتی به این شیوه احتیاط کنند.

چرا که بنا بر تجربه شرکتهایی هستند که با وعده ضمانت بازگشت پول این ربات ها را عرضه می کنند اما چند هفته بعد ناپدید می شوند. بنابراین برای خرید ربات ترید فارکس  خیلی دقت کنید و با تحقیق اقدام به اینکار نمایید، چرا که ممکن است از معاملات موفق به عنوان محتمل ترین نتیجه ممکن برای یک معامله استفاده کنند، تا هنگام تست نتایج خوب به دست آید.

اما باید بدانیم که این قبیل سیستم ها جهت ارزیابی ریسک و فرصت قانونی نیستند.

مشخصات ربات ترید فارکس

 در بازارهای مالی به دلیل نوسان قیمت که شاید در یک روز به ۵۰ درصد هم برسد، ریسک بالای این بازار نظارت و پیگیری بیشتری را می طلبد. استفاده از ربات ترید فارکس امکان انجام معاملات را در هر ساعتی از شبانه روز (بدون آنکه تریدر نیاز داشته باشد که برای پیگیری و تعقیب معاملات از دستگاه روند استفاده نماید) برایش فراهم می نماید تا معامله گر قادر باشد در بازار رمز ارزها یک معامله را تحت بهترین و طلایی ترین شرایط انجام دهد.

بسیاری از این رباتها را می توان با دانلود ربات ترید فارکس به صورت رایگان تهیه کرد اما در نظر داشته باشید که ربات ترید فارکس رایگان ممکن است از کارایی لازم برخوردار نباشد و نتواند به نیازهای شما در انجام معاملات پاسخ دهد و شاید شما را متحمل ضرر و زیان هم بکند. 

مواردی که باید به عنوان معیارهای سنجش برای خرید ربات ترید فارکس در نظر گرفت عبارتند از میزان کارایی که یک ربات دارد، سطح تحلیل هایی که می تواند انجام دهد و در نهایت هم تعداد سفارشات می باشد. از دیگر قابلیتهای رباتها که بد نیست در اینجا اشاره ای به آنها داشته باشیم می توان به کپی کردن معامله گران حرفه ای اشاره نمود(کپی تریدینگ).  

مشخصاتی که گفته شد در واقع یک مشخصه کلی از ربات تریدر می باشد و اینکه چگونه باید به عملکرد درست ربات اطمینان پیدا کنید متفاوت می باشد . شما می توانید در انواع نرم افزار های سوشیال  و یا در خود گوگل سرچ کنید که ربات معامله گر و نتایج بسیار زیادی به شما نشان میدهد . 

در این راستا بعد از اینکه ربات های معامله گر که یا رایگان هستند و یا به فروش میرسند و یا اینکه قابلیت این را دارند که از درصد سود شما منافع کسب کنند را پیدا کردید حتما باید رزومه فعالیت آن در یک حساب ریل را بررسی کنید و بهترین نوع دیدن رزومه یک تریدر MQL5 می باشد به دلیل اینکه از درست بودن و دستکاری نکردن آن اطمینان است و اینکه می توانید به ریزترین فعالیت های آن دسترسی داشته باشید . 

هیچ گاه یک فایل اکسل و یا پی دی اف را برای رزومه قبول نکنید چون قابل دستکاری می باشد . 

در پایین در خصوص اینکه ربات تریدر را از کجا بخرید شما را راهنمایی خواهیم کرد . 

خرید ربات معامله گر

معرفی ربات ترید فارکس برای سرمایه گذاری

شاید افراد به دنبال بهترین ربات ترید فارکس همه جا را جستجو کنند تا بتوانند یک ربات ترید بی عیب و نقص و با میزان خطای خیلی جزئی پیدا کنند!  دوستان اجازه دهید واقعیتی را بیان کنیم،در سیستمهای معاملاتی واقعا چیزی به نام موفقیت کامل و تمام و سود صد درصدی وجود ندارد اگر کسی ادعا کند که می تواند یک سیستم پولسازی بدون شکست و بی عیب را توسعه دهد باید به صاحب این ادعا شک کرد! چرا که غالبا تمایلی به اشتراک این سیستم با غیر ندارند. به همین دلیل هم هست که سرمایه گذاران نهادی و همینطور صندوقهای تامینی همیشه برنامه ها و استراتژیهای جعبه سیاه خود را در قفل و کلید نگهداری می کنند! ما منکر عدم کارایی ربات تریدر فارکس  نیستیم اما واقعیتها را هم باید گفت. اگر شما به دنبال تهیه ربات هستید بهتر است که  بهترین ربات ترید فارکس را تهیه کنید که مناسب شماست حتی اگر برایتان هزینه بر باشد که  سودی که نصیب شما میشود قطعا ارزش این صرف وقت و هزینه را خواهد داشت . تریدرهای حرفه ای معمولا از ربات هایی در معاملاتشان استفاده می کنند که توسط برنامه نویسان کارآزموده تهیه شده اند. این نکته را هم اضافه می کنیم که در واقع میزان موفقیت یک ربات در معاملات کاملا بستگی به کاربلد بودن توسعه دهندگانش دارد.

ربات معامله گر

ربات ترید فارکس را از کجا بخریم

 

در پلتفرم متاتریدر 4 منبع رایگانی از ربات ها و همینطور اندیکاتورها برای استفاده معامله گران لحاظ شده است، تمامی آنها مستقیما در متاتریدر 4 ساخته شده و معامله گران می توانند به مجموعه بزرگی که به آن کتابخانه(library) گفته می شود دسترسی پیدا کنید و از بین حدود 2000 اندیکاتور و یا 950 ربات معامله گر حق انتخاب دارید و می توانید با دانلود ربات تریدر فارکس مورد نظر خود به طور رایگان به فعالیت معامله گری خود بپردازید. اما چنانچه شما معامله گری هستید که این نوع ربات ها شما را راضی نمیکند و قصد خرید  ربات ترید فارکس خاص خود با قابلیتهای ویژه ای را دارید باید قبل از اقدام به  خرید ربات ترید فارکس مورد نظر خود که  باید خوب در موردش تحقیق کنید .

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم بین میزان موفقیت ربات و دانش سازنده و توسعه دهنده آن رابطه مستقیم برقرار است هر اندازه که آشنایی آنها با بازار فارکس و سایر بازارهای مالی بیشتر باشد میزان موفقیت در سوددهی برای تریدر هم بالاتر می رود.

معامله کردن با ربات ترید فارکس برای تریدر هایی که در سطوح حرفه ای ترید می کنند قطعا با ربات هایی که با برنامه های ساده تر نوشته شده اند ممکن نیست و کارایی لازم را برای آنها ندارد و به نوعی آنها را محدود می کند. 

در صورت نیاز به یک ربات حرفه ای به دلیل تعامل های مختلف با سایت DarsFX تیم ما قادر به معرفی ربات تریدر فارکس می باشد . جهت ارتباط از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید . 

 

 

ساخت ربات ترید فارکس

به دلیل پر سود بودن معاملات بازار فارکس افراد بسیاری به دنبال افزایش سرعت و دقت که از فاکتورهای مهم معامله گری در تحلیل ها و انجام معاملات هستند، به انواع مختلف ربات ترید فارکس روی می آورند. 

 اگر می پرسید که بهترین ربات ترید فارکس کدام است؟ به شما می گوییم که بهترین ربات فارکس رباتی می باشد که توسط خودتان بر روی داده های تاریخی کارگزار شما ایجاد می گردد، که البته انجام تست های استحکام پیش از شروع معامله را هم توصیه می کنیم.

در اینگونه معاملات که به صورت الگوریتمی می باشند، استراتژی های معاملاتی به وسیله زبانهای متفاوت برنامه نویسی مثل MQL، پایتون و …  تبدیل به کدهایی می شوند که  ربات ترید فارکس نامیده می شود. اگر بخواهیم به صورت خلاصه وار مراحل ساخت ربات را بگوییم می توان به انتخاب زبان برنامه نویسی برای آن اشاره کرد که گام نخست و مهمی می باشد بعد از آن باید حوزه کار ربات را مشخص کنید که از ربات چه می خواهید برای مثال مشخص می کنید چه نوع دارایی هایی را می خواهید ترید کنید. انتخاب سرور مرحله بعدی است و در نهایت ساخت ربات خواهد بود که این قسمت به استراتژی شما بستگی دارد که هر چه استراتژی شما موفق تر عملکرد ربات موفق تر خواهد بود. مراحلی که عنوان شد  تنها اشاره ای بود به آنچه در ساخت ربات ترید فارکس اتفاق می افتد،  اگر بخواهیم به توضیح هر یک از مراحل بپردازیم قطعا مطلب بسیار گسترده خواهد بود و از حوصله این مقاله خارج است. 

 

 

 

 حرف آخر

 ربات ترید فارکس مبحثی بود که در این مقاله به آن پرداخته شد، هر تریدر می تواند از ربات ها و همچنین اندیکاتورهای معاملاتی در فعالیت های روزانه خود استفاده نماید. ربات ها برنامه های ویژه ای هستند که برای پلتفرم های معاملاتی مناسب می باشند و استفاده از آنها به دانش یا مهارت برنامه نویسی خاصی نیاز ندارد( البته در سطوح ساده). 

معامله گر هم  می تواند از ربات ترید فارکس رایگان استفاده کند و یا اگر به دنبال برنامه پیچیده تری می باشد  می تواند برای خود یک ربات ایجاد کند که در طول مقاله به تفصیل به آن پرداخته شد. البته انتقادی هم به ربات های معامله گر وارد است  و آن اینکه این ربات ها در بازه زمانی کوتاه سودده هستند؛ اما در بلند مدت متفاوت عمل می کنند که البته دلیلش این است که اتوماتیک هستند و در محدوده تعیین شده ای حرکت  و روندها را تعقیب می کنند که در نتیجه اگر یک حرکت ناگهانی ایجاد شود سود به دست آمده در کوتاه مدت  از بین می برد. و از این رو رباتی که تهیه میکنید سازنده آن همیشه باید این ربات را بروز رسانی کند و ربات های که از هوش مصنوعی استفاده میکنند فراتر از ربات هایی که از چندین کد پیروی میکنند هستند . 

با امید به آنکه این مقاله برایتان مفید بوده باشد از شما عزیزان می خواهیم چنانچه سوال و شبهه ای برایتان ایجاد شده  آن را با ما درمیان بگذارید.

7 نظرات
 1. میترا می گوید

  مقاله جالب و مفیدی بود.
  ممنونم لطفا راجع به ربات های بازارهای مالی بازم برامون بنویسید

 2. عرفان می گوید

  سلام. مقاله مفیدتون رو خوندم و استفاده کردم. سوالم اینه خودتون با توجه به اینکه در این حوزه فعالیت میکنید آیا از این رباتها استفاده میکنید؟

  اگر بله
  چه ایتمهایی برای یه تشخیص ربات خوب باید مدنظر قرار بگیره؟

  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. Admin admin می گوید

   با سلام
   تیم ما در تمامی زمینه های که تحقیق و به صورت مقاله ارسال میشود ورود میکند و در واقغ تجربیات خودمان را برای شما به اشتراک میگذاریم و جهت شناخت یک ربات ابتدا رزومه فعالیت و زمان های به روز رسانی و برخی آیتم های دیگرر را باید مورد بررسی قرار دهید جهت دریافت اطلاعات کامل و مشاوره با ما از طریق وات ساپ در ارتباط باشید
   https://wa.link/bpl7kf

   1. عرفان می گوید

    متشکرم. خیلی عالیه این ساپورتتون.

 3. Negar می گوید

  این موضوع که بشه رزومه تریدرها و ربات ها رو از طریق MQL5 دید خیلی مهم هست.
  باز هم مطلب در مورد ربات های معامله گر قرار بدید.

 4. milan می گوید

  چطور میتونیم کارایی یه ربات رو تشخیص بدیم و انتخاب کنیم؟

  1. Admin admin می گوید

   با سلام شما بعد از دیدم عملکرد ربات میتوانید آن را انتخاب و یا رد کنید بسیاری از تیم های ربات نویس هم در خصوص تست به شما یک تایم کوتاهی رایگان حق استفاده از ربات را می دهند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.