Take a fresh look at your lifestyle.

حداقل سرمایه گذاری فارکس

حداقل سرمایه گذاری فارکس چقدر می باشد ؟

0 3

حداقل سرمایه گذاری فارکس چقدر است؟ آیا می دانید؟ دیگر تقریبا همه افراد به خوبی بازار فارکس را می شناسند. فارکس این روزها با استقبال بسیار خوبی در میان مردم جهان به ویژه ایرانیان روبرو شده است. به خصوص آنکه ویژگی اصلی این بازار این است که بر اساس ارز بنا شده است. ارز هم چیزی است که همیشه در ایران قیمت بالایی دارد. لذا این امر دلیلی است برای حضور فعال افراد در این بازار. اما برای شروع هر تجارتی نیاز به سرمایه اولیه است. فارکس هم همینطور است. در هر کشوری بسته به شرایط اقتصادی و سایر شرایطی که بر آن کشور حاکم است، میزان حداقل سرمایه گذاری فارکس می تواند متفاوت باشد.
به منظور رسیدن به پرسش هایی همچون حداقل سرمایه گذاری فارکس چقدر باید باشد تا فرد بتواند اولین معامله خود را انجام دهد؟ آیا اصلا سقفی برای سرمایه اولیه برای ترید در نظر گرفته شده است؟ اگر هم میزان مشخصی برای آن در نظر گرفته نشده است، میزان منطقی برای سرمایه گذاری چقدر است؟ با darsfx در این مقاله همراه شوید تا به پاسخ این پرسش ها برسید.

فهرست مطالب

حداقل سرمایه گذاری فارکس

حداقل سرمایه گذاری فارکس براساس بروکر

وضعیت مالی و سرمایه تریدر

بهترین میزان سرمایه گذاری فارکس

حداقل سرمایه گذاری فارکس 

شاید این سوال برای خیلی از علاقمندان به بازار فارکس مطرح شود که با چه سرمایه ای باید وارد فارکس شد؟ بنا به دلایلی افراد تمایل دارند در ابتدا با پایین ترین سرمایه اولیه برای ترید وارد بازار شوند. برخی در ابتدا به بازار فارکس اعتماد ندارند و به نوعی نگران سرمایه گذاری خود هستند. به همین دلیل تمایل ندارند که سرمایه بزرگی را در ابتدا وارد این بازار کنند. برخی دیگر هم به دلیل نداشتن تجربه کافی و دانش لازم در زمینه ترید با کمترین سرمایه وارد می شوند. در این صورت اگر ضرری هم اتفاق افتاد که احتمال آن هم کم نیست، سرمایه زیادی را از دست نمی دهند. 

  نکته ای که دانستن آن برای تعیین سرمایه لازم برای ترید مهم است این است که بین میزان سرمایه و تعیین حجم معاملات فارکس نسبت مستقیم وجود دارد. فهمیدن این موضوع کمک بزرگی به درک اهمیت میزان سرمایه لازم برای فارکس می کند. حجم معاملات بر اساس “لات” بنا شده است. 

هر لات هم دارای واحدهای متفاوتی می باشد. (لات استاندارد، لات مینی- لات میکرو- لات نانو) که سودهای متفاوتی را به معامله گران می دهد. 

حداقل سرمایه گذاری فارکس براساس بروکر

برای وصل شدن به بزرگترین بازار مالی جهان یعنی فارکس نیاز به واسطه دارید. شما نمی توانید سرمایه خود را مستقیما وارد فارکس کرده و شروع به انجام معامله کنید. این واسطه نامش بروکر است. در واقع باید به دنبال یک بروکر مناسب باشید. بروکری که خدماتی را که شما نیاز دارید برای سرمایه گذاری را در اختیارتان قرار دهد. هر بروکری هم دارای میزان متفاوتی برای سرمایه اولیه برای ترید می باشد. بنابراین باید بروکری  باشد که هم با میزان سرمایه شما هماهنگ باشد و هم با نوع سرمایه گذاری که قصد انجامش را دارید.

 اما چالشی که برای ایرانیان وجود دارد این است که بروکرهای خارجی معتبر و تراز اول جهانی ایران را تحریم کرده اند. به همین دلیل امکان استفاده ایرانیان از این بروکر ها وجود ندارد. اما این  به آن معنا نیست که دیگر هیچ بروکر مناسبی  به بروکرهای ایرانی خدمات ارائه نمی دهد. بروکرهای خوب و خوش نام بسیاری هستند که با ایرانیان همکاری می کنند و خدمات متنوع بروکری ارائه می دهند و معامله گران ایرانی نیز بسیار خشنود از این همکاری هستند. برای ایمکه بدانید از ایران چگونه میتوان در فارکس سرمایه گذاری کرد مقاله آن را مطالعه کنید .

وضعیت مالی و سرمایه تریدر

  حداقل سرمایه گذاری فارکس ارتباط کاملا مستقیمی با وضعیت مالی و همینطور سرمایه تریدر دارد. در واقع مهمترین مسئله است. پیش از اقدام به سرمایه گذاری در فارکس باید ببینید که سرمایه ای که قرار است  وارد بازار نمایید همه آن چیزی است که شما دارید؟ یا پس اندازی است دارید؟ 

آیا از سرمایه اصلی خود می خواهید استفاده کنید؟ در اینصورت توصیه می شود که این کار را نکنید. توصیه ما به شما این است که  سرمایه ای را که نمی توانید از دست بدهید را وارد این کار نکنید چرا که می تواند منجر به بروز مشکلات مالی و شاید هم روحی برای شما گردد. مراقب افراد کلاهبرداری باشید که با وعده هایی شیرینی چون بازگشت سرمایه آن هم چندین برابر و … سعی در اغفال شما دارند باشید.

اما اگر درآمد ثابت و  پس اندازی دارید. دلیل منطقی و قابل قبولی برای ورود سرمایه به بازار خواهید داشت. به همین دلیل می توانید به سرمایه گذاری فکر کنید.

چرا که برای سرمایه گذاری مبالغ دیگری نیز باید پرداخت شود مثل اسپردها و کارمزدها که به آنها هزینه های ترید گفته می شود. در واقع باید گفت که بازار فارکس هرگز سود صد درصد خالص را به معامله گران نمی دهد. 

حداقل سرمایه گذاری در فارکس

بهترین میزان سرمایه گذاری فارکس

خوب دوستان با توجه به آنچه که  تا به اینجا عنوان شد، شاید این سوال مطرح شود که بهترین مبلغی که می توان سرمایه گذاری کرد چقدر است؟ بهترین پاسخی که می توان به این سوال داد این است که این امر کاملا بسته به سرمایه گذار، شرایط مالی وی، استراتژی مورد استفاده ونهایتا سطح توقعش از بازار دارد.

همینطور عوامل دیگری را هم می توان اضافه کرد از جمله اینکه چند درصد می خواهد سوددهی داشته باشد؟ قطعا برای سودهای بزرگتر باید سرمایه بزرگتری را نیز مورد معامله قرار دهد و این یعنی معامله لات های بزرگتر. اما انتخاب لات بزرگ ریسک بزرگی را نیز در پی دارد. پس باید ریسک آن را نیز منظور کرد. مثالی که می توان بیان کرد این است که اگر در یک لات استاندارد در ازای یک تغییر پیپ مثبت شما 10 دلار به سود می رسید باید انتظار ضرر به میزان همان 10 دلار برای هر تغییر منفی در پیپ را نیز داشته باشید. 

همه این حرفها را زدیم که بگوییم که مخلص کلام این است که حداقل سرمایه گذاری فارکس را مجموع تمام عواملی که تاکنون برشمردیم تعیین می کند. غیر از موارد گفته شده انجام هر اقدام غیر منطقی و احساسی و بدون آنکه ریسک در نظر گرفته شود، از فارکس یک قمار می سازد.

حرف آخر

حداقل سرمایه گذاری فارکس را در این مقاله با هم بررسی کردیم. همینطور به بررسی ملاحظات و مواردی پرداخته شد که در تعیین رقم حداقل سرمایه گذاری فارکس دخیل می باشند. بد نیست این را هم بگوییم که درست است که به آن حداقل سرمایه اولیه برای ترید گفته می شود، اما با این وجود هستند افرادی که میزان سرمایه زیادی را به خیال دریافت سود بالا به عنوان حداقل سرمایه وارد بازار می کنند. بنابراین خیلی زود پول زیادی را از دست می دهند. 

بنابراین توصیه می شود که در ابتدا با سرمایه کم شروع کنید و به تدریج سرمایه خود را افزایش دهید. چرا که با استفاده از تجربه و همینطور اعتمادی که در استراتژی معاملاتی خود کسب می کنید قادرید که مدیریت ریسک را به خوبی برای معاملات خود اجرا کرده و از ضرر های بزرگ جلوگیری نمایید.

البته در کنار همه موارد ذکر شده بهره گرفتن از یک بروکر خوب و مطمئن هم برای داشتن یک سرمایه گذاری ایمن کمک بزرگی است. با امید به آنکه مطالب عنوان شده در خصوص حداقل سرمایه گذاری فارکس برایتان مفید واقع شده باشد و شما عزیزان در انجام سرمایه گذاریهای خود موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.