Take a fresh look at your lifestyle.

سرمایه گذاری در فارکس

آیا میتوان در فارکس سرمایه گذاری کرد

0 8

سرمایه گذاری در فارکس چگونه است؟ چه راههایی وجود دارد تا سرمایه گذاری در فارکس را با موفقیت به انجام برسانیم؟ اگر از آن دسته افرادی هستید که به سرمایه گذاری علاقه دارید حتما با سرمایه گذاری در فارکس هم آشنایی دارید و نام آن را شنیده اید.
افراد بسیاری مدعی کسب سودهای خوب از بازار فارکس هستند. این دلیل باعث شده است که افراد بیشتری جذب بازار فارکس و سرمایه گذاری در آن شوند.
بازار فارکس به دلیل تنوع و مزایای بالایی که دارد به گزینه خوبی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. برای آشنایی با نحوه سرمایه گذاری در فارکس با darsfx در این مقاله همراه شوید.

فهرست مطالب

سرمایه گذاری در فارکس چیست ؟

سرمایه گذاری در فارکس در ایران

چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم

آموزش سرمایه گذاری در فارکس

سرمایه گذاری بلند مدت در فارکس

سرمایه گذاری در فارکس چیست ؟

قبل از آنکه با نحوه سرمایه گذاری در فارکس آشنا شویم. باید بازار فارکس را بشناسیم و بدانیم در چه جایی داریم سرمایه گذاری میکنیم.

فارکس بازاری است برای معامله ارزهای خارجی. این بازار دارای مکان فیزیکی نمی باشد. همچنین در این بازار هیچ ارزی به صورت فیزیکی در دسترس شما قرار نمی گیرد. در واقع همه چیز در فضای اینترنتی اتفاق می افتد. همینطور این بازار غیر متمرکز است، به این مفهوم که تحت پشتیبانی هیچ نهاد و سازمانی قرار ندارد.

در مورد فارکس باید دانست که این درست است که بازار فارکس بازار سوددهی شناخته شده است و در سال 2021 به عنوان یکی از منابع افزایش سرمایه معرفی شده است. اما این مفهومش این نیست که با ورود به فارکس سیل  سود و سرمایه به سوی ما سرازیر می شود. واقعیت این است که اگر دانش، هدف و برنامه نداشته باشیم، ممکن است از فارکس نتیجه عکس بگیریم. اما اگر هوشمندانه و صبور عمل کنیم و مهمتر آنکه باید بدانیم که چه  روشی را باید برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم، به سود و نتیجه خوبی در سرمایه گذاری خود خواهیم رسید.  

 

 

سرمایه گذاری در فارکس در ایران

این تجارت در ایران صورت قانونی ندارد و افراد علاقمند به بازار فارکس نمی توانند در داخل کشور فعالیتی در زمینه فارکس داشته باشند. به همین دلیل علاقمندان به سرمایه گذاری در این حوزه از بروکرهایی که در خارج از ایران هستند و به ایرانیان خدمات ارائه می دهند، استفاده می کنند. برای این منظور بروکرهای ایرانی و خارجی زیادی هستند که به افراد علاقمند، خدمات بروکری ارائه می دهند. تنها باید بروکر مناسب را انتخاب کرده و سپس با افتتاح حساب و شارژ آن شما در ابتدای راه سرمایه گذاری قرار می گیرید. 

در سرمایه گذاری در فارکس، در نظر داشته باشید که بروکری که انتخاب می شود باید دارای امنیت و اعتبار بالایی باشد تا بتواند همراه خوبی برای شما در امر سرمایه گذاری باشد. مانعی که برای سرمایه گذاران ایرانی وجود دارد این است که به دلیل وجود مسئله تحریم، نمی توانند در هر بروکری که بخواهند فعالیت داشته باشند.

آنها باید از وجود بروکرهایی استفاده کنند که به ایرانیان امکان استفاده از خدمات بروکری را می دهد.

  

چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم

شاید بعضی افراد بخواهند بدانند نحوه سرمایه گذاری در فارکس چگونه است؟ همانطور که شاید بدانید بازار بزرگ فارکس این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم آورده است تا از راههای متفاوتی به کسب سود از این فعالیت آنلاین بپردازند. در واقع سودآوری مهمترین دلیل برای سرمایه گذاری در فارکس است. چرا که این روش بیشتر از سایر روشهای کلاسیک و رایج مثل خرید ملک و… می تواند برای فرد سود به همراه داشته باشد. 

ما در اینجا به بررسی چندین راه اصلی و مهم می پردازیم. که البته هر یک دارای ویژگیهای خاص خود می باشند.خاطر نشان می سازیم که انتخاب هر یک از این شیوه ها دلیل رد و نفی دیگری نمی باشد.

  • یکی از راه های سرمایه گذاری از طریق کپی کردن معاملات تریدرهای دیگر که به روش معاملات خودکار یا کپی تریدینگ صورت می گیرد. در سیستم کپی ترید سرمایه گذار قادر است که هر زمانی که بخواهد مشارکت خود را خاتمه دهد. 
  • شکل دیگری از سرمایه گذاری استفاده از حساب های پم می باشد. این روش از سرمایه گذاری توسط یک تریدر به عنوان مدیر حساب، کنترل و مدیریت می شود. در این شکل سرمایه گذاری قادر هستید که مدت زمان قرارداد خود را تعیین نمایید، اما تا پایان آن نمی توانید قرارداد را خاتمه دهید.
  • روش دیگری که وجود دارد روش سرمایه گذاری به روش مستقیم می باشد.

آموزش سرمایه گذاری

آموزش سرمایه گذاری در فارکس

دوستان خوب، قطعا این را به خوبی می دانید که برای به ثمر رسیدن یک سرمایه گذاری خوب باید با اصول و قوانین آن به خوبی آشنا بود.  بنابراین اگر می خواهیم نتایج خوبی بگیریم لازم است نحوه سرمایه گذاری در فارکس و انواع  آن را به خوبی بدانیم. سپس از بین روشهای موجود، هر کدام که بیشتر مناسب ما بود را انتخاب کرده و سراغ گامهای بعدی برویم. بنابراین چنانچه در این راه تازه وارد هستید باید از شناخت بازار فارکس، آشنایی با مفاهیم بازار فارکس و … شروع کنید. نوع سرمایه گذاری در فارکس بسته به اینکه در داخل ایران قصد سرمایه گذاری دارید یا خیر متفاوت می باشد. 

می توانید از بروکر مطمئنی که بتواند به شما مشاوره سرمایه گذاری هم بدهد استفاده کنید. انتخاب بروکر گام بسیار مهمی است. چرا که بعد از اطلاع از اینکه بروکر چه نوع سیستمهای سرمایه گذاری را ارائه می دهد و آیا منطبق با برنامه و اهداف ما از سرمایه گذاری می باشد یا خیر می توانیم با بروکر قرارداد ببندیم. در این خصوص می توانید به مقالات مرتبط با انتخاب بروکر مناسب را که توسط darsfx منتشر شده است مراجعه نمایید.

 اگر هم که از شناخت نسبی  در مورد بازار فارکس  برخوردار هستید، می توانید مستقیما به سوی انتخاب روش سرمایه گذاری بپردازید. بروکر مورد نظر خود را که ارائه دهنده خدمات مناسب با سرمایه گذاری شماست را انتخاب کرده و مراحل بعدی که شامل افتتاح حساب و شارژ حساب می باشد را انجام دهید.   

 

سرمایه گذاری بلند مدت در فارکس

این که  سرمایه گذاری در فارکس بلند مدت باشد یا کوتاه مدت به عهده خود سرمایه گذار است. شاید سرمایه گذاری بلند مدت نتواند سود آنی و بلافاصله نصیب شما سازد، اما صبر و حوصله و همینطور دانشی که در این راه هزینه می کنید می تواند نتایج خوب و مثبتی را در آینده برای فرد به ارمغان آورد. 

 اما یکی از روشهایی که برای این قسم از سرمایه گذاری مناسب می باشد. کپی ترید است که بالاتر هم در مورد آن توضیحاتی داده شد. از مزایای خوبی که سیستم کپی ترید دارد این است که از نظر زمانی کاملا سرمایه گذار دستش باز است و می تواند هر زمانی که بخواهد این سرمایه گذاری را خاتمه دهد.

سخن پایانی 

 سرمایه گذاری در فارکس این روزها به دلیل دسترسی بیشتر مردم به اینترنت و آشنایی با تجارت آنلاین که فارکس معروفترین آن می باشد بسیار رواج پیدا کرده است. در واقع مسیر موفقیت در فارکس را همان تکنیک ها و مهارتهایی تشکیل می دهد که معامله گران با فراگیری آنها می توانند از شکست در سرمایه گذاری در فارکس در امان بمانند.

هنگامی که با این اصول مهم آشنا باشید، قادر خواهید بود که سرمایه گذاری در فارکس را در سمت و سویی که موفقیت برایتان به همراه داشته باشد هدایت نمایید.

با امید به آنکه مطالب عنوان شده در این مقاله را مفید یافته باشید. شما عزیزان هم از تجارب خود در زمینه سرمایه گذاری در فارکس بگویید.  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.