Take a fresh look at your lifestyle.

ارز دیجیتال BCH

معرفی و بررسی موقعیت ارزدیجیتال BCH

4 29

ارز دیجیتال BCH را می شناسید؟ امروزه اهمیت، ارزش و همچنین جایگاه ارز دیجیتال بر کسی پوشیده نیست. در گذشته، تصور اینکه روزی شکل پول تغییر کند و انجام معاملات و تراکنش ها از طریق پول الکترونیکی یا ارز دیجیتال صورت پذیرد غیر ممکن بود ولی رفته رفته با ورود انواع مختلف ارز دیجیتال که هر یک ویژگیها و کاربردهای خاص خود را ارائه داده اند، ارزهای دیجیتال جایگاه مهم خود را پیدا کردند و به نوعی با زندگی ما عجین شده اند. پس بسیار ضروری است که با دنیای آنها آشنا شده و کاربردشان را فراگرفت.
به همین دلیل تیم Darsfx بر آن شد تا از طریق این مقاله یکی دیگر از ارزهای دیجیتال محبوب بنام ارز دیجیتال BCH را به شما معرفی کند. طراحی ارز دیجیتال BCH بر پایه بلاک چین است.
با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا با دلیل ایجاد آن، اهداف، قیمت ارز دیجیتال bch، تحلیل ارز دیجیتال bch و سایر مشخصه های این ارز دیجیتال آشنا شوید. در این مقاله به ارز دیجیتال bcha هم اشاره خواهیم کرد.

فهرست مطالب

زیر ساخت ارز دیجیتال BCH چیست؟

تفاوت بین BTC و ارز دیجیتال BCH چیست؟

آیا ارز دیجیتال BCH آینده ای دارد؟

نحوه معامله ارز دیجیتال BCH چگونه می باشد؟

زیر ساخت  ارز دیجیتال BCH چیست؟

ببینیم که  ارز دیجیتال BCH دارای چه زیر ساختی می باشد؟  در ابتدا  ببینیم که ارز دیجیتال bch چیست؟ نام کامل آن بیت کوین کش می باشد (Bitcoin Cash) و بر پایه بلاکچین طراحی شده است. اگر بخواهیم به تعریف کوتاهی از ارز دیجیتال BCH بپردازیم، می توان گفت که بیت کوین کش (BCH)  در واقع یک نسخه آلتکوین از ارز دیجیتال محبوب (BTC) بیت کوین می باشد.

بیت کوین کش نتیجه هارد فورک در تکنولوژی بلاک چین می باشد در واقع از انشعابات بیت کوین است. هدف اصلی  ارز دیجیتال BCH، جایگزین شدن با پول در زندگی روزمره مردم می باشد. در واقع این رمز ارز یکی دیگر از ارزهای پرداخت الکترونیکی همتا به همتا (peer to peer) می باشد، با  این هدف که به مصرف‌کنندگان و همچنین تجار امکان ارسال و دریافت پرداخت‌ها را  بدون پرداخت کارمزدهای بالا و اتلاف وقت را بدهد.  ارز دیجیتال BCH غیر متمرکز است. یعنی بدون  آنکه هر ارگانی اعم از بانکها، دولتها و… دخالت نمایند فعالیت می کند.

به عکس پول رایج ارائه شده توسط دولتها که منجر شده ارزش کم و میزان تورم افزایش یابد. ارز دیجیتال BCH دارای عرضه ثابتی برابر 21 میلیون کوین جهت ضمانت بلند مدت دارد. با استفاده از این رمز ارز، شما می توانید در هر نقطه از جهان برای هر شخص پول ارسال نمایید، بدون در نظر گرفتن میزان تراکنش و بدون نیاز به مجوز و تاییدیه! شبکه بلوکی (Blockchain) به صورت شبانه روزی کار می کند، بنابراین زمانی از شما هدر نخواهد رفت.  بد نیست در این قسمت کمی هم از ارز دیجیتال bcha  به عنوان یکی از فورک های بیت کوین کش صحبت کنیم. ارز دیجیتال bcha یا (Bitcoin Cash ABC)،پروژه مستقل از بیت کوین و بیت کش می باشد و حتی نام  تجاری خود را نیز ecash تغییر داده است.

 

تفاوت بین BTC و  ارز دیجیتال BCH چیست؟

 بعد از آنکه از ارز دیجیتال bch چیست سخن گفتیم در این قسمت به بررسی تفاوتهای بین این دو ارز خواهیم پرداخت. در ابتدا ارز دیجیتال بیت کوین کش و بیت کوین دارای شباهت هایی بودند اما بعدها تعداد تفاوت‌های بین بیت‌کوین و بیت‌کوین کش نیز افزایش پیدا کرد. رفته رفته آنقدر تفاوتها بزرگ شد که اکنون BTC  و ارز دیجیتال  بیت کوین کش هر کدام به عنوان دارایی های کاملاً جداگانه به چشم می آیند. با هم این تفاوتها را بررسی می کنیم.

 

تنظیم دشواری 

یکی از تفاوت های پایه ای ما بین بیت کوین و BCH می باشد، الگوریتم تنظیم دشواری، قابلیتی است که به ارز دیجیتال بیت کوین کش اضافه گردیده است که  می توان از آن به عنوان یکی از تفاوتهای اصلی بین بیت کوین و بیت کوین کش، اشاره کرد. هر دو شبکه از یک طرح هش مشابه استفاده می نمایند، به این صورت  استخراج‌کنندگان بیت‌کوین قادرند زمانی  به شبکه بیت‌کوین کش منتقل شوند که این استخراج برایشان سود بیشتری در بر دارد. الگوریتم تنظیم سختی باعث ایجاد تفاوت در قدرت محاسباتی می گردد.

تفاوت اندازه بلوک

از دیگر تفاوتهای بین  ارز دیجیتال BCH  و BTC در رابطه با اندازه بلوک هر شبکه می باشد.  بیت کوین اندازه بلوک آن یک مگابایت است در صورتی که با BTC، این مقدار را به 32 مگابایت ارتقا داده است. این بدان معناست که تراکنش‌های کم هزینه تر و پر سرعت تر  روی  BCH است.

قراردادهای هوشمند 

از دیگر تفاوتهایی که می توان عنوان کرد این است. که بیت کوین از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی نماید در حالی که، بیت‌کوین کش استفاده قرارداد هوشمند را آغاز نموده است.

تفاوت بعدی در صدور توکن می باشد. صدور توکن در بیت کوین کش شبیه به روشی می باشد که توکن ها در بالای بلاک چین اتریوم صادر می گردند.

 

 

آیا ارز دیجیتال BCH آینده ای دارد؟

اینکه ارز دیجیتال bch چیست و چه آینده ای دارد بر می گردد به  تحلیل ارز دیجیتال bch و همینطور قیمت ارز دیجیتال bch، لذا بد نیست که با هم  قیمت ارز دیجیتال bch را در حال حاضر (در زمانی که این مقاله به نگارش درآمده است) بررسی کنیم.  ببینیم که پیشگویی ها آینده این ارز را چطور می بینند. نکته ای که لازم است در اینجا یادآور شویم اینکه تمامی پیشگویی ها نسبی است و مطلق نمی باشد.  بر اساس احتمالات می باشد لذا در بازار پر نوسانی چون بازار ارز دیجیتال، تحلیل یک ارز و منحصرا در این مقاله تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین کش  کار آسانی نیست. قیمت این ارز اکنون،104.73 دلار است. حجم معامله آن در طی 24 ساعت معادل 189,809,437 دلار دارد. مارکت کپ آن 2,198,561,833 دلار است .

 بنا بر شواهد اینگونه به نظر می رسد  که این رمز ارز حرکت های قیمتی دیوانه کننده ای را نداشته و دارای روند مشخص  صعودی و ثابت است. 

 

  

نحوه معامله  ارز دیجیتال BCH چگونه می باشد؟

ورود به دنیای بازار دیجیتال  کریپتو همیشه مستلزم پیش‌بینی کردن زمان مناسب برای ورود به این بازار و فروش دارایی‌های دیجیتال است. محبوب ترین و پرطرفدارترین شیوه جهت انجام فروش توکن های BCH این است. که از پلتفرم هایی استفاده گردد که خریداران و فروشندگان را متحد می سازد. به عنوان مثال می توان به بروکرهای ارز دیجیتال یا خدمات همتا به همتا (Peer to Peer) که می تواند بطور مستقیم به هر فرد دیگری فروخته شود.  با فرستادن توکن ها به آدرس عمومی والت آنها در ازای دریافت ارزهای فیات مانند دلار. البته صاحبان ارز دیجیتال هم همیشه توکن ها را برای آنکه به درآمد سریع برسند به فروش نمی رسانند. انتخاب گزینه فروش می تواند دلایل شخصی و یا مالی داشته باشد برای مثال تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری و یا نیاز به ارز فیات جهت تامین هزینه ها. 

ارزش بالای این توکن آن را تبدیل به یک دارایی ارزشمند در اکوسیستم کریپتو تبدیل نموده است. اگر قصد دارید که بنا به هر دلیلی بیت کوین کش های خود را بفروش برسانید. حتما جنبه های مختلف آن را از نظر میزان ریسک، بازده و همینطور اندازه سفارش و سایر موارد را مورد بررسی قرار دهید.

 

حرف آخر

 ارز دیجیتال BCH یکی از ارزهای دیجیتال محبوب می باشد. بیت کوین کش یک نسخه آلتکوین از ارز دیجیتال پرطرفدار بیت کوین می باشد و نتیجه هارد فورک فناوری بلاک چین است.  در مقاله از تفاوتهای این دو گفتیم. یکی از مهم ترین تغییرات از بیت کوین به ارز دیجیتال BCH در خصوص اندازه سکه می باشد. قبل از آن، محدودیت ۱ مگابایتی که در بیت‌کوین وجود داشت.  باعث ایجاد تاخیر در تراکنش‌ها می‌ گردید، لذا بیت‌کوین کش با افزایش اندازه بلوک بالقوه توانست تعداد بیشتری از تراکنش‌ها را فعال نماید.

پس از ایجاد ارز دیجیتال BCH یا بیت کوین کش به سرعت جایگاه خوبی برای خودش پیدا کرد و عنوان سومین ارز موفق بعد از بیت کوین و اتریوم را به خود اختصاص داد. هرچند که این ارز دیجیتال قابلیت خوبی از خود به نمایش گذاشت اما اختلاف نظری که در جامعه توسعه دهندگان وجود دارد باعث شد که بیت کوین کش بیشتر به عنوان ابزار سرمایه گذاری معرفی گردد تا به عنوان یک ارز دیجیتال.

با امید به آنکه هر آنچه که در مورد این ارز دیجیتال خدمت شما عزیزان خواننده گردید مورد توجه قرار گرفته باشد لطفا نظرات و دیدگاهتان را در انتهای مقاله درج نمایید و جهت رفع هرگونه ابهام و پرسش و همینطور دریافت مشاوره رایگان در خصوص ارز دیجیتال و بازار فارکس از طریق  واتساپ و یا قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید. 

4 نظرات
 1. مستوره می گوید

  دنیا دار ه به سمت رمز ارزها میره و همین الان هم با حجم وسیعی دارن تو بازارهای جهانی و سرمایه گذاری، قدرت نمایی میکنن.

  اما برای اینکه تشخیص بدیم کدومها واقعا ارزشمند هستند نکته مهم اینه که بتونیم منابع تامین کننده نقدینگیشون رو بشناسیم که شناختش نه آسونه و کار هر کسی.

  ممنون از مطالب مفید پیجتون

 2. الیاس می گوید

  چندبار اسمش رو شنیده بودم اما زیاد راجع بهش اطلاعات نداشتم….مرسی بابت توضیحاتتون

 3. پرهام می گوید

  مقاله جالبی بود.ممنونم.من تا به حال اسم این رمز ارز رو نشنیده بودم.

 4. محدثه می گوید

  قطعا زمانی که تصمیم می گیریم برای سرمایه گذاری وارد بازار ارزهای دیجیتال شویم موضوع مهم شناخت درست این بازار و توجه به زمان مناسب برای ورود به این بازار است. قطعا مطالعه تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال BCH و دیگر ارزهای موجود در بازار کریپتوکارنسی ها به حفظ و افزایش سرمایه در این بازار کمک بزرگی خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.