Take a fresh look at your lifestyle.

ارز دیجیتال near

ارز دیجیتال near قابل سرمایه گذاری است ؟

5 16

ارز دیجیتال near چیست؟ آیا ارز دیجیتال near را می شناسید؟ امروزه نمی توان به دور از دنیای تکنولوژی و درگیر نشدن با آن زندگی کرد. در واقع دو حالت پیش می آید: یا آنکه با موج پیشرفت، همسو شده و خود را به آن بسپاریم و در این راه تا می توانیم بیاموزیم تا بدانیم که چطور از دنیای تکنولوژی استفاده کنیم و از آن جا نمانیم.
حالت دومی که وجود دارد این است که اگر نخواهیم با این موج پیش برویم، جبر زمان ما را وادار به قبول تکنولوژی روز می کند که البته بهای گرانی را نیز باید بابت آن بپردازیم.
ارز دیجیتال نیز یکی از آن پیشرفتهای تکنولوژی است که چه بخواهیم و چه نخواهیم وارد زندگی ما شده است و در طی چند سال گذشته به حدی سریع رشد کرده اند که گاهی فراموش می کنیم چه جایگاه مهمی در دنیا پیدا کرده اند. در این مقاله که به قلم تیم Darsfx به نگارش درآمده است، قصدمان معرفی ارز دیجیتال near می باشد، یکی دیگر از ارزهای جالب معرفی شده به دنیای ارز دیجیتال، با ما تا پایان همراه باشید.

فهرست مطالب

ارز near protocol چیست ؟

ارز دیجیتال NEAR از چه زمانی شروع شد ؟

آیا ارز NEAR سرمایه گذاری خوبی است؟

آینده ارز NEAR چگونه می باشد؟

ارز near protocol چیست ؟

در ابتدا بهتر است کمی با ارز دیجیتال near آشنا شویم و ببینیم که ارز دیجیتال near چیست و دارای چه مشخصه هایی می باشد؟  near یکی از ارزهای برتر می باشد. 

 توکن پروتکل یا پلتفرم نیر(near ) می باشد.

 پروتکل near، بلاکچین لایه یک می باشد و متن باز است (open source).

 این پلتفرم، ایده عالی برای برنامه های غیر متمرکز(DApps) ایجاد می نماید ومحدودیتهایی چون سرعت پایین تراکنش، توان عملیاتی کم و همینطور قابلیت همکاری ضعیف را از بین برده و نهایتا یک پلتفرم توسعه دهنده و مورد رضایت کاربر ایجاد نموده است.

 مثالی که برایتان می توانیم بزنیم این است که NEAR برخلاف والتهای رمز نگاری که در اتریوم رایج می باشد، از نام حساب و آدرس هایی که قابل خواندن برای انسان می باشد استفاده می کند.  ارز دیجیتال near راه حل های ویژه ای را برای مقیاس پذیری ارائه می دهد.

یکی از اهدافی که برای این ارز دیجیتال مشخص شده ایجاد پلتفرمی می باشد که دارای امنیت کافی جهت مدیریت دارایی های  با ارزش بالا  مثل پول، هویت اشخاص و…  را دارد و استفاده از آن بتواند برای اشخاص عادی هم مفید واقع شود. 

 

ارز دیجیتال NEAR از چه زمانی شروع شد ؟

 در واقع شروع توسعه پروژه  ارز دیجیتال  near، از اواخر سال 2018 شروع شد و در سال 2019 بعد از پشت سر گذاشتن تستها  سرانجام به طور رسمی  در روز 22 آوریل سال 2021 راه اندازی گردید.

 از اهدافی که این ارز در برنامه خود دارد تامین مالی نمودن تیمهای متمرکز بر روی برنامه های مالی غیر متمرکز Defi  می باشد. پروتکل NEAR فعالانه به دنبال پروژه هایی است که بر مبنای NFT، DAO و همچنین گیم ها ساخته می شوند. در یادداشتی دیگر near مبلغ 150 میلیون دلار سرمایه را تحت رهبری Three Arrows Capital، در جهت سرعت بخشیدن  پذیرش تکنولوژی  Web3(برنامه های وب) افزایش داد. 

اما ببینیم که قیمت و سایر مشخصه های وابسته به ارز دیجیتال  near در بازار به چه صورتی است ؟ قیمت NEAR در زمان نگارش این مقاله عبارت است از 3.12  دلار که دارای افزایش بوده است.

 حجم معاملات 24 ساعته 185.6M  دلار است. رتبه فعلی آن شماره 22  می باشد.

 

آیا ارز NEAR سرمایه گذاری خوبی است؟

برخلاف اکثر بلاک چین‌ها، در مورد ارز دیجیتال  near اینگونه به نظر می‌رسد که تجربه کاربر بخش اصلی خط مشی پروتکل Near را تشکیل می دهد. کاربران و استفاده کنندگان از این پلتفرم دارای والت یا کیف پول شفاف هستند با قابلیت خواندن برای انسان. این نوع از ویژگی در مورد این پلتفرم، می تواند زنجیره بلوکی و بلاکچین و همینطور ارز دیجیتال را قابل دسترس سازد و همین امر ممکن است برای افرادی که با تکنولوژی آشنا نیستند را سردرگم می سازد. از دیگر اهدافی که بالاتر نیز به آن اشاره شد و به نوعی از نکات مثبت این رمز ارز می باشد و پروتکل near دنبال می کند، ایجاد کردن اکوسیستمی ایمن جهت حفاظت از دارایی های با ارزش می باشد.  ارز دیجیتال  near  بعد از آنکه در سال 2020 افزایش سریع را تجربه کرد و از 0.6067 دلار در 2 نوامبر 2020 به مبلغ 4.8093 دلار رسید. نشان داد که می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب محسوب گردد. روند افزایشی near همچنان ادامه دار بود و در تاریخ مارس 2021 به قیمت 7.4116 رسید. البته این رمز ارز سقوط قیمت را نیز تجربه کرده است در ماه جولای 2021 به قیمت 1.68 دلار رسید، اما بعد از آن در سپتامبر 2021 به 10 دلار و 37 سنت رسید. متعاقب آن در ژانویه 2022 قیمت به 20 دلار و 20 سنت رسید و در روزهای پایانی فوریه 2021 شاهد سقوط قیمت برای این ارز تا 8.56 دلار بودیم. واقعیتی که وجود دارد این است که  نمی توان بطور قطع گفت که یک سرمایه گذاری صد در صد سود است و یا ضرر همه چیز در دنیای تجارت نسبی است. 

 

آینده ارز NEAR چگونه می باشد؟

بعد از آنکه دریافتیم که ارز دیجیتال near چیست، بد نیست کمی هم در خصوص آینده این ارز بگوییم. Near در سالی که پشت سر گذاشت، افزایشی ده برابری در ارزش خود را داشته! سوال این است که آیا می تواند همچنان به این حرکت رو به جلوی در سال 2022 ادامه دهد؟ برخی از کارشناسان بر این نظر هستند که قیمت این ارز در طی 5 سال به بیشتر از 300 دلار افزایش خواهد یافت. اگر کمی به عقب تر بازگردیم می بینیم که از زمان معرفی این ارز در انتهای سال 2020، این ارز توانسته نظرات بسیاری را به سوی خود جلب کند و در هیجان زده کردن بازار موفق عمل کرده است.

برخی از نظرات و پیش بینی ها حاکی از افزایش و ادامه حرکت رو به جلو برای این ارز هستند و به عقیده برخی دیگر استاپ هایی را در قیمت آن خواهیم داشت.  

نکته ای که ذکرش را در اینجا لازم می دانیم این است که گرچه پیش بینی ها  می توانند به عنوان یک شاخص در جهت اینکه ممکن است قیمت حرکت نماید مفید باشند، اما نهایتا باید آنها را به عنوان احتمالات در نظر گرفت و نه مطلق، به ویژه در خصوص پیش بینی های طولانی مدت. چرا که بازار ارزهای دیجیتال دارای نوساناتی است که می تواند بر قیمت های آینده تاثیر گذار باشد و حتی  گاهی دور از انتظار عمل می کنند.

 

 

 

حرف آخر

 ارز دیجیتال near دارای جذابیت و کارایی بالایی است که کاربران زیادی از آن استقبال می کنند. برای مثال این ارز دیجیتال از تکنولوژی Nightshade جهت بهبود تراکنش استفاده می نماید. اگر بخواهیم ساده شده آن را بگوییم،  ارز دیجیتال near با استفاده از این تکنولوژی قابلیت انجام 100000 تراکنش در ثانیه را دارد این در حالی است که کارمزد تراکنش صفر است. از دیگر مزیتهای ارز دیجیتال near داشتن آدرس هایی است برای انسان قابل خواندن می باشد و همچنین ایجاد برنامه های غیر متمرکز می باشد.

این ارز دیجیتال با کارایی قابل قبول خود پروسه پیچیده اضافه شدن به سایر بلاک چین ها را ارتقا بخشیده است. پلتفرم NEAR یک بلاکچین عمومی اثبات سهام با قابلیت قرارداد هوشمند می باشد.

 با امید به آنکه این مقاله به شما کمک کرده باشد که این ارز دیجیتالی را بهتربشناسید. 

نظرات، تجربیات خود را با ما در میان گذارید. همچنین در زمینه بازار فارکس و ارزهای دیجیتال می توانید از ما  مشاوره  دریافت کنید.   

5 نظرات
 1. میثم می گوید

  جالب بود اما من تا حالا نشنیده بودم. و متاسفانه در حال حاضر نسبت به ارز دیجیتال هایی که اسمشون رو نشنیدم گارد دارم. شاید در آینده بیشتر بررسیش کنم.

 2. میلاد می گوید

  چه ارز جالبی هست. 100هزار تراکنش در ثانیه خیلی زیاده.

  خیلی متشکرم از مقاله بسیار جالب و کاربردی شما. ممنون میشم در مورد بفرمایید که ایا تو هر صرافی قابل خرید و فروش هست یا اینکه همه جا خرید و فروش نمیشه؟

  1. Admin admin می گوید

   با سلام
   در خصوص خرید این ارز دیجیتال NEAR باید بگم خرید و فروش آن در برخی صرافی ها امکان پذیر است و کافیه در صرافی که عضو هستید این ارز را جستجو کنید ببینید که برای خرید و فروش ارائه میشود یا خیر .

 3. پریا می گوید

  در حال حاضر سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال با ریسک زیادی همراه هست و من فعلا سرمایم رو از این بازار خارج کردم. البته می دونم که افراد زیادی سیگنال ورود و خرید در این سطوح رو دادن اما من ترجیح می دم که ریسک کمتری بپذیزم.

 4. حسن قاسمی می گوید

  چه جالب بود من تا حالا نشنیده بودم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.