Take a fresh look at your lifestyle.

اخبار فارکس

اخبار فارکس را از کجا تهیه کنیم و کاربردآن چیست ؟

2 22

اخبار فارکس چیست؟ آیا می دانید کاربرد آن در بازار فارکس چیست؟ در این مقاله که توسط تیم Darsfx تقدیم حضور شما عزیزان می گردد به این موضوع پرداخته ایم. توصیه می کنیم که این مطلب را از دست ندهید که بی شک مطالعه آن خالی از لطف نخواهد بود.
اخبار فارکس در صورت کلی از جمله مهمترین ابزاری است که به وسیله آن می توان از رویدادهای مهمی که در دنیا به وقوع می پیوندد. و از جوانب مختلف بازار را تحت الشعاع خود قرار می دهد، باخبر شد و همینطور رویدادها را پیش بینی کرد.
درست مانند اخبار اقتصادی جهان فارکس و همینطور اخبار روز فارکس که با خبر شدن از آنها به معامله گران و فعالان بازار کمک می کند که از اوضاع و احوال بازار با اطلاع شوند.
اخبار اقتصادی فارکس را شاید بتوان یکی از مهمترین عواملی دانست که می تواند در انجام موفقیت آمیز معاملات موثر باشد، لذا پیگیری کردن اخرین اخبار فارکس برای معامله گران، در حکم راهنما می باشد چرا که مسیر انجام معاملات را هموار و روشن می نماید.
شاید برای بسیاری از افراد کلمه اخبار مبین اخبار اقتصادی، سیاسی و یا اجتماعی آنهم از طریق رسانه هایی چون صداوسیما و یا سایر خبرگزاریها باشد. اما زمانی که از عناوینی چون اخبار اقتصادی جهان فارکس، اخبار روز فارکس و یا اخرین اخبار فارکس، صحبت می کنیم در واقع منظور متفاوتی را مد نظر داریم.
هنگامی که یک تریدر از ارزش و تاثیر اخبار بر معاملات با اطلاع باشد و معاملات خود را بر مبنای آگاهی های خود شکل دهد، آن زمان است که پیگیری اخبار روز فارکس (اطلاع از تایم اخبار فارکس) و همینطور اخبار اقتصادی جهان فارکس را لازمه حصول موفقیت در انجام معاملات خویش می دانند. آشنایی با تاثیر اخبار فارکس باعث می گردد تریدرها معاملات بهتری را تجربه نمایند.

فهرست مطالب

کاربرد اخبار فارکس به زبان فارسی

اهمیت اخبار در فارکس

اخبار فاندامنتال فارکس

معامله با اخبار در فارکس

تحلیل اخبار فارکس

جهت بازار با اخبار فارکس

بهترین سایت اخبار فارکس

کانال اخبار فارکس

کاربرد اخبار فارکس به زبان فارسی

در این بخش به کاربرد اخبار فارکس فارسی می پردازیم. یکی از تحلیل هایی که بسیار مورد استفاده تریدرها قرار میگیرد، تحلیل تکنیکال می باشد، اما صرف دانستن این تحلیل برای شناخت بازار فارکس کافی نمی باشد و باید توجه داشت که نیرویی وجود دارد که منجر به حرکت بازار می گردد و این نیرو اخبار نام دارد و هر یک از بازار های مالی نیز دارای اخباری هستند که مختص آن بازار است. اهمیت این اخبار تا آنجاست که معامله گران بیشتر تصمیمات معاملاتی خود را بر اساس این اخبار اتخاذ می نمایند. 

اما آنچه که مهم است درک کامل این اخبار است. به همین دلیل هم فارسی زبانان هم که در زبان انگلیسی مشکل دارند ولی نیاز دارند به خبرهای فارکس فارسی جهت درک بهتر و کامل آن دسترسی داشته باشند، این امکان فراهم گردیده است که به منابع معتبری که این اخبار را در اختیارشان قرار می دهد متصل شوند.

البته در اینجا متذکر می شویم که در صورتی که به دنبال خبرهای فارکس فارسی هستید، باید از یک مرجع و کانال  مطمئن  اخبار روز فارکس و همینطور آخرین اخبار فارکس و اخبار فارکس به وقت ایران را دریافت کنید. در برخی از وب سایتهای مربوط به فارکس، با انجام برخی تنظیمات قادر خواهید بود که اخبار فارکس به وقت ایران را بر روی سیستم خود داشته باشید.   

اهمیت اخبار در فارکس

اینکه اخبار در زمینه های مختلف چقدر با اهمیت می باشد بر کسی پوشیده نیست. در بازار فارکس هم منظور از دنبال کردن اخبار اقتصادی فارکس، اخبار فارکس فکتوری، خبر فارکس طلا و سایر اخبار مرتبط با بازار فارکس انجام معاملات موفق با هدف کسب سود می باشد. چرا که اخبار همواره نقش مهم و بزرگی در پتانسیل حرکت بازار را بر عهده دارد و هر زمان که خبری منتشر می شود معمولا انتظار حرکات بزرگ را در بازار داریم و آنچه که معامله گران باید در واکنش به این حرکت انجام دهند این است که به سوی درست در بازار حرکت کنند.

واقعیتی که در این خصوص وجود دارد این است که به احتمال بالا می دانیم که بازار به کدام سو می رود و این حرکت به عنوان یک فرصت معاملاتی با ارزش تلقی شده که ارزش بررسی کردن را دارد. 

البته در این راستا همچون سایر استراتژیهای معاملاتی دیگر خطراتی هم وجود دارد که باید مد نظر قرار گرفته شود و لازم است از آنها اجتناب نمود .

 بر فرض مثال هر زمان که رویداد خبری با ارزشی به وقوع می پیوندد، در آن زمان اسپردهای معاملاتی افزایش می یابد. و همین امر افزایش هزینه معاملات می گردد.        

عوامل دیگری هم چون نوسانات متفاوت قیمت که دور از انتظار شما خواهد بود. حرکات بزرگی که در بازار به دنبال یک رخداد خبری به وقوع می پیوندد معمولا در یک جهت نمی باشند لذا تلاش برای پیدا کردن مسیر درست مشکل خواهد بود. بنابراین هرچند اخبار اقتصادی فارکس می تواند سودآور باشد اما تحلیل آن ساده نیست و نیازمند یک برنامه جامع می باشد.

اخبار فاندامنتال فارکس

در ادامه اخبار فارکس، ببینیم که اخبار فاندامنتال فارکس از چه می گوید؟ قبل از آن بد نیست ببینیم که تحلیل فاندامنتال چیست؟ در دنیای مالی، تجزیه و تحلیل فاندامنتال یا بنیادی یک نقش کلیدی در ارزیابی همه چیز دارد از سهام شرکتها گرفته تا ملاک و مستغلات. برای تریدرهای ارز اما تحلیل فاندامنتال مکانیسم اولیه ای جهت بررسی زیر بنای نوسانات به ظاهر تصادفی قیمت ارز می باشد.

  تحلیل فاندامنتال در واقع پروسه ای است که در آن تاثیر عواملی چون سیاسی، اقتصادی و همینطور اجتماعی بر ارزش نسبی یک ارز شکسته می گردد. به واسطه شناسایی محرک های اصلی ارزش ذاتی برای یک ارز، فعالان بازار در فارکس می توانند تصمیمات معاملاتی آگاهانه تری با استفاده از اخبار فاندامنتال فارکس اتخاذ نمایند.

تحلیلگران حوزه فاندامنتال با پیگیری و تحلیل رخدادهای مهم خبری حرکات بازار را پیش بینی می کنند. قطعا می دانید که معامله گران و تحلیلگران بازار فارکس از دو نوع تحلیل بازار بهره می برند تکنیکال و فاندامنتال.

اما این دو دارای تفاوتهایی با هم می باشند که بد نیست در این بخش اشاره ای به آنها داشته باشیم.

 تحلیل تکنیکال که به مطالعه و همینطور چگونگی حرکت قیمت بر اساس چارت و نمودار می پردازد. نوع دیگر تحلیل بنیادی است  مطالعه این است که چه چیزی باعث ایجاد حرکت قیمت در بازار می شود.

در زمانی که تحلیل تکنیکال را در مقابل تحلیل بنیادی بررسی می کنید، به یاد داشته باشید که ملاک انتخاب یک تحلیل ایده آل برای استراتژی های معاملاتی شما کاملا بستگی به منابع و همینطور اهداف شما دارد. 

برای مثال چنانچه شما یک سرمایه گذار بلندمدت می باشید، احتمالاً عوامل بنیادی برای انتخاب استراتژی اهمیت پیدا خواهند کرد.  وبرعکس آن، اگر شما فرضا یک تریدر اسکالپینگ باشید، به نظر می رسد که تکنیک های فنی برای شما مفیدتر باشند.   

معامله با اخبار در فارکس

یکی از محبوبترین انواع استراتژیها، ترید بر مبنای اخبار می باشد. با توجه به آنکه اخبار در ایجاد تغییرات قیمتی نقش مهمی را ایفا می نمایند، معامله گران می توانند با تدوین یک استراتژی کارآمد بر اساس اخبار موجود در فارکس، معاملات موفقی را انجام دهند. البته باید توجه کرد که این استراتژی باید به دقت طراحی شود و در آن واکنش جفت ارزهای متفاوت به اخبار منتشر شده لحاظ گردد.

 بسته به نوع خبری که منتشر می شود. با انتشار اخباری چون اخبار جنگ، اخبار فارکس طلا همواره ارزهایی هستند. که به عنوان پناهگاه امن از آنها یاد می شود و تریدرها اغلب تمایل دارند که در این زمانها بر روی آنها سرمایه گذاری نمایند. همینطور در خصوص اخبار فارکس طلا می توان گفت که در مواقعی شاهد رشد طلا در بازار فارکس هستیم، می توان اقداماتی را در زمینه معامله طلا انجام داد.برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله عوامل موثر بر طلا را مطاله کنید .

دیگر رخدادهای تاثیرگذار و مهمی که می توان به آنها اشاره نمود انتخابات، آشفتگی های سیاسی و مالی کشورها می گردد و همینطور بیماری کرونا که باعث تغییرات بسیاری در بازار فارکس شد. در صورت داشتن یک استراتژی جامع و دقیق می توان از این تغییرات در بازار بهره برده و به سود رسید.

 

news forex

تحلیل اخبار فارکس

همانطور که قبلا هم اشاره شد، غالب افرادی که در بازار فارکس فعالیت می کنند به یکی از دو نوع اصلی تحلیل  در بازار تکیه می‌کنند، تحلیل فاندامنتال( بنیادی) و همینطور تحلیل تکنیکال یا فنی، کاربردهایی که تحلیل تکنیکال در بازار فارکس دارد تقریباً یکسان می باشند. فرض بر آن قرار داده می شود که قیمت منعکس کننده تمام اخبار است و نمودارها نیز موضوع تحلیل ها می باشند. اما برعکس شرکتها، کشورها دارای ترازنامه نمی باشند، پس چطور می توان بر روی یک ارز تحلیل فاندامنتال صورت داد؟

با توجه به آنکه تحلیل فاندامنتال در خصوص بررسی ارزش ذاتی یک نوع سرمایه گذاری می باشد، کاربردی که در فارکس دارد مستلزم بررسی شرایط اقتصادی می باشد که بر ارزش گذاری پول یک کشور اثرگذار است.

  اهمیت اخباری که در خصوص فارکس منتشر می شود تا آنجاست که اکثر اقداماتی که توسط سهامداران و سرمایه گذاران اتخاذ می گردد، تحت تاثیر همین اخبار می باشد. چراکه اخبار بیشترین تاثیر را بر ذهن و عملکرد معامله گران در تصمیم گیریها ایفا می نماید. لذا تحلیل این اخبار بسیار مهم می باشد.

 تایم خبر فارکس اصولا بر مبنای تایم ایالات متحده تنظیم شده است. عمده ترین اخبار منتشر شده  در ایالات متحده  بین ساعت 8:30 صبح تا 10 صبح به وقت نیویورک اعلام می شود و در نتیجه معاملات نیز در این بازه زمانی دارای نوسانات بالا می باشد.

جهت بازار با اخبار فارکس

در خصوص جهت حرکت بازار باید گفت که استراتژیهای بیشماری برای معامله کردن اخبار وجود دارد.

 اما در این خصوص باید به نکات مهمی اشاره کرد. 

 از جمله اینکه با پیگیری اخبار می توان دریافت کدام گزارشات ارزش معاملاتی دارند و می توان آنها را معامله کرد؟ به خاطر توانایی اخبار در بوجود آوردن و همینطور افزایش نوسانات فارکس، تریدرها  آن را مبنای معامله  قرار می دهند. حالت ایده آل این است که احتمال بالایی وجود دارد که بازار بعد از اعلام گزارش و یا انتشار خبری حرکت بزرگی انجام دهد که معامله با آن سود به همراه خواهد داشت. 

دیگر آنکه می توان پس از تایم اخبار فارکس و منتشر شدن اخبار واقعی کمی صبر کرد. حدود 20 الی 25 دقیقه منطقه را رصد کرد، باید توجه داشته باشید که هر چقدر که محدوده کوچکتر باشد، احتمال رخ دادن حرکت بزرگ بعد از انتشار خبر بالاتر می رود.

بهترین سناریویی که می تواند وجود داشته باشد این است که فقط یکی از معاملات شما اجرا شود. و حرکت قیمت به نفع شما ادامه داشته باشد. به طوری که متضرر نشوید. در هر صورت در پایان روز باید مثبت باشید. هرگونه احساساتی را کنار بگذارید و زمانی که حرکت در جریان است به سود برسید. با انجام این کار فرصتهای بیشتری برایتان فراهم خواهد شد.

 

بهترین سایت اخبار فارکس

وب سایت های مختلف خبری در زمینه بازار های مالی به خصوص فارکس وجود دارند که روزانه تیتر های داغ و اخبار دسته اول را منتشر می کنند. تا معامله گران از آنها بهره ببرند. تریدر ها مرتبا به ترجمه خبر فارکس و جستجو در اخبار فارکس فارسی می پردازند تا یک خبر مهم اقتصادی را بیابند و به معامله بپردازند. شاید خود تریدر ها بتوانند در مورد بهترین بودن یک سایت  قضاوت کنند. 

به طور کلی یک سایت خوب در زمینه خبر اقتصادی فارکس باید دارای ویژگی های اصلی نظیر اخبار داغ و دسته اول، تحلیل بازار ها و همچنین آموزش باشد که تریدر بتواند با استفاده از آن معاملات پر بازدهی را تجربه کند. برخی از این سایت ها مثل Dailyfx و FXstreet نیاز به ترجمه خبر فارکس دارند و برخی دیگر دارای خبرهای فارکس فارسی می باشند. 

اخبار فارکس فکتوری نیز در بین معامله گران طرفداران بسیاری دارد. خبرهای فارکس فکتوری بیشتر بر روی رخدادهای اقتصادی مرتبط با فارکس متمرکز می باشد. به هر حال هر تریدر نسبت به ویژگی و شرایط خود، سایت اخبار فارکس متناسب با خود را انتخاب می کند و در معاملات از آن بهره میگیرد. معامله گران با این سایت ها از امتیازات مهمی نظیر افزایش توانمندی از نظر روانشناسی معامله، افزایش قدرت تحلیل تکنیکال و فاندامنتال و مدیریت ریسک معاملات برخوردار می شوند.

 

کانال اخبار فارکس

برای دریافت خبرهای فارکس، وب سایت ها و همینطور کانالهای زیادی وجود دارد که به واسطه آنها می توان به داغترین اخبار فارکس در دنیا دسترسی پیدا کرد. 

اما آنچه که باید به آن اشاره کرد این است که شاید این وب سایتها و کانالها برای همه افراد قابل استفاده نباشد. و البته که بسیاری از اخبار منتشر شده هم ارزش معامله کردن را ندارند. لذا برای آنکه بتوان یک تحلیل موفق انجام داد در ابتدا باید به خوبی خبر را درک کرد تا بتوان آن را به درستی تحلیل کرد.

بسیاری از معامله گرانی که در ایران هستند تمایل دارند که خبرهای فارکس به وقت ایران را دریافت نمایند. و یا معامله گرانی که فارسی زبان هستند. و می خواهند این اخبار را به زبان فارسی داشته باشند. تا بتوانند بهتر آن را تجزیه و تحلیل نمایند. به منابعی نیاز دارند که اخبار را به زبان فارسی و به روز شده در اختیارشان قرار دهد.

 

 

حرف آخر

 اخبار فارکس به عنوان یکی از عواملی که در نوسانات بازار فارکس سهم بزرگ و بسزایی دارند قابل توجه و اهمیت می باشند. اما از میان تمام اخباری که منتشر می گردد تمامی آنها قابل معامله کردن نمی باشند.  آن دسته از اخبار فارکس که ارزش معامله کردن را دارند پایه بسیاری از معاملات در فارکس می باشند. این معاملات گاهی قبل از انتشار خبر انجام می شود و گاهی بعد از انتشار خبر. همانطور که در طول مقاله هم توضیح داده شد، این را باید در نظر داشت که تحلیل اخبار کار آسانی نمی باشد و نیازمند تجربه و مهارت می باشد و در صورت انجام تحلیل اشتباه منجر به ضرر و زیان معامله گر می شود.

با امید به آنکه از مطالب این مقاله بهره لازم را برده باشید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه  اخبار فارکس و به طور کلی بازار فارکس می توانید با استفاده از  لینک واتساپ با ما در ارتباط باشید و یا نظرات با ارزش خود را برای ما ارسال کنید تا دیگر دوستان هم از آنها استفاده نمایند . 

2 نظرات
  1. صبا می گوید

    من معمولا برای دنبال کردن تحلیلهای فارکس درباره بعضی از نمادها از تحلیلهای کاربران
    سایت trading view استفاده میکنم.به نظرم خوبه.

  2. milad می گوید

    دقیقا بررسی تقویم اقتصادی و خبرهای مربوط به هر ایتم میتونه کمک زیادی در طول معاملات بکنه. من اکثرا سعی میکنم بررسی کنم یا تو کانالهایی که دارم هم به این اخبار توجه میکنم همیشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.