Take a fresh look at your lifestyle.

ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر و همه چیز درباره آن

1 11

ارز دیجیتال تتر را چقدر میشناسید؟ اگر شما هم به دنبال اطلاعاتی همچون خرید ارز دیجیتال تتر و یا اینکه بهتر است از کجا تتر بخریم؟ قیمت لحظه ای ارز دیجیتال تتر و مشابه این موارد هستید این مقاله را از دست ندهید.
جدا از بحث بیت کوین، Tether را می توان از معروفترین و محبوبترین ارزهای دیجیتالی دانست که از خانواده ی استیبل کوینها می باشد. رمز ارز مهمی که افراد بسیاری آینده کریپتو کارنسی ها را به آن گره زده اند. معامله گرانی که به کریپتو کارنسی ها علاقمند هستند. سال‌هاست که از آن برای استفاده از معاملات ارزهای دیجیتال استفاده کرده اند. شاید بدانید که Tether دارای پشتوانه دلار آمریکا می باشد و همین امر منجر به آن می شود که به نوعی از برخی نوساناتی که همواره در بازار ارزهای دیجیتال شاهد آن هستیم به دور باشد.
به دلیل اهمیت USDT در دنیای ارز دیجیتال ، darsfx بر آن شد تا مقاله ای را به آن اختصاص دهد. اگر شما عزیزان هم از علاقمندان این ارز دیجیتالی محبوب هستید. شما را دعوت می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید. تا بیشتر با ارز دیجیتال تتر، کاربرد آن و همینطور چگونگی خرید ارز دیجیتال تتر آشنا شوید.

فهرست مطالب

ارز دیجیتال تتر به عنوان استیبل کوین چیست؟

تحلیل تکنیکال تتر

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تتر USDT

کاربرد ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر  به عنوان استیبل کوین چیست؟

 تتر با نماد USDT یک استیبل کوین می باشد. اگر با مفهوم استیبل کوین آشنا نیستید باید بگوییم که استیبل کوین ها نوعی ارز دیجیتال می باشند که به ارز فیات(دلار، یورو و غیره… ) وابسته هستند در واقع پشتوانه آنها را تامین می کنند. با استفاده از آنها می توان جفت ارزها را مبادله نمود.  استیبل کوین مورد بحث ما به دلیل داشتن حمایت ارز فیات که معروفترین آنها دلار آمریکا می باشد، دلار دیجیتال تتر نیز نامیده می شود. ارز فیات دیگری که Tether استفاده می کند یورو می باشد که به EURT معروف است.

خوب است که بدانید دارندگان این رمز ارز از نوسانات بازار ارز به نوعی ایمن هستند. هرچند که هنوز در معرض نوسان ارزی که آن را پشتیبانی می کند(دلار یا یورو) قرار دارند. به عنوان مثال چنانچه ارزش دلار یا یورو سقوط کند قطعا دارندگان تتر هم متضرر خواهند شد. ببینیم که  ارز دیجیتال تتر چگونه کار می کند؟ Tether پیشتر بر روی Omni اجرا میشد. در خصوص این پلتفرم بد نیست بدانید که این پلتفرم برای دارایی های دیجیتالی که به بلاکچین بیت کوین متصل بودند مورد استفاده است. لذا همانطور که بیت کوین رفته رفته محبوب تر می شد، از تترهایی هم که مبتنی بر اتریوم بودند هم استقبال بیشتری میشد اما این همه داستان نیست. امروزه توکن های این رمز ارز  در بستر بیش از هشت بلاکچین معامله می شوند که از آن جمله می توان به ترون و همینطور سولانا اشاره نمود. در این مورد باز هم خواهیم گفت با ما همراه باشید.

تحلیل تکنیکال تتر

 همانطور که می دانید تحلیل تکنیکال از انواع روشهای تحلیلی است که بسیار در بازار مالی متداول می باشد. تمرکز این شیوه بر داده هایی مثل  قیمت لحظه ای ارز دیجیتال تتر و  نمودارهای بازار ها است. بنابراین معامله گران برای فروش یا خرید ارز دیجیتال تترو یا سایر ارزهای دیجیتال نیاز به انجام این تحلیل دارند. تحلیل تکنیکال تتر به بررسی دقیق روند ارز دیجیتال تتر و تحلیل آن کمک می کند. البته خاطر نشان می کنیم که برای انجام این تحلیل باید آگاهی نسبتا خوبی با اصول تحلیل فنی داشت.    

  تحلیل ارز دیجیتال تتر قیمت و همینطور سایر اطلاعات لازم در خصوص این رمز ارز  را در اختیارمان قرار می دهد.

 تتر یکی از مهم‌ترین استیبل کوین های موجود در بازار ارزهای دیجیتال می باشد. و یکی از پنج رمزارز برتر از نقطه نظر حجم بازار می باشد. دلار دیجیتال تتر دارای نقش مهمی در افزایش انجام معاملات در بازار رمز ارزها و همینطور جلوگیری از خارج کردن سرمایه دارد. تحلیل ارز دیجیتال تتر به ما این امکان می دهد. وضعیت بازار ارز های دیجیتال و همینطور رفتار معامله گران را بهتر درک نماییم. این را هم اضافه می کنیم که شاید اگر تتر و همینطور سایر استیبل کوینها توسعه پیدا نمی کردند، شاید بسیاری از سرمایه گذاران هرگز به این بازار وارد نمی شدند.

 

 

نحوه خرید  و فروش ارز دیجیتال تتر USDT

بعد از آنچه که تا کنون در مورد دلار دیجیتال تتر تا به اینجا گفته شد بد نیست که در این بخش بپردازیم به  نحوه خرید ارز دیجیتال تتر و اینکه از کجا تتر بخریم؟ در این خصوص مواردی است که باید مد نظر قرار داده شود. می دانیم که استیبل کوینها در قیاس با سایر ارزهای دیجیتال از نوسان کمتری برخوردارند. روزهایی که بازار تلاطم دارد ارز دیجیتال تتر قیمت پرنوسان تری را نشان می دهد. و زمانهایی که روند بازار کاهشی است، درخواست تبدیل ارز به تتر افزایش می یابد. و این عامل سبب می شود که ارز دیجیتال تتر قیمت بالاتری را البته جزئی نشان دهد. هنگامی که قیمتها اوج می گیرد، حجم معاملات هم افزایش می یابد و این عامل می تواند سبب گردد که نوسان نمودار ارز دیجیتال تتر USDT به بالای یک دلار نزدیک گردد. البته بنیاد تتر همواره در تلاش است که قیمت ارز دیجیتال تتر را ثابت نگه دارد.  در مورد اینکه از کجا تتر بخریم و یا بفروشیم  باید بگوییم که باید از صرافی های مطمئنی که تتر ارائه می دهند خرید و فروش  را انجام داد و راههایی که امنیت پایینی دارند مثل شبکه های اجتماعی و اشخاص ناشناس توصیه نمی شوند.

در خصوص خرید تتر توصیه میکنیم مقاله تتر از کجا بخریم را مطالعه نمایید. 

در این بخش بد نیست نگاهی داشته باشیم به قیمت لحظه ای ارز دیجیتال تتر و سایر اطلاعات مرتبط با این کوین.  قیمت حال حاضر تتر 1 دلار آمریکا می باشد و حجم معاملات آن در طی 24 ساعت 92,746,736,544 دلار است.

 تتر در 24 ساعت گذشته 0.02% افزایش پیدا کرده است و اکنون در بازار جایگاه سوم را دارد و ارزش بازار واقعی آن 69,540,981,017 دلار می باشد. عرضه در گردش 69,524,492,563 کوین USDT و برای حداکثر میزان عرضه اطلاعاتی در دسترس نمی باشد.

کاربرد ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر در شبکه‌های متفاوتی عرضه شده است. برای مثال می توان به  تتر اومنی (Omni) اشاره کرد که در شبکه بیت کوین توسعه یافته است. اما به دلیل پاره ای از مشکلات از جمله کارمزدهای بسیار گران، سرعت انتقال پایین  و همچنین عدم همکاری با پلتفرم های جدید می توان گفت تقریبا از دور خارج شده است. از دیگر شبکه ها می توان به  تتر ERC-20 که از  طریق شبکه اتریوم (Ethereum) عرضه می شود و همینطور  تتر TRC-20‌ که در بلاک چین ترون (Tron) ایجاد شده است  اشاره نمود. 

شبکه های دیگری هم هستند که عرضه تتر را در سالهای گذشته آغاز کرده اند. از جمله  سولانا (Solana).  اما در بین تمامی این شبکه ها TRC-20 و همینطور ERC-20 از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند. ارز دیجیتال تتر که در شبکه ترون توسعه یافته است دارای کارمزد پایین ترو همینطور سرعت بالاتری در انتقال و انجام تراکنش های مالی می باشد. 

ارز دیجیتال تتر از دسته  رمز ارزهایی می باشد که به صورت متمرکز اداره می شود. که البته این موضوع منجر به ایجاد برخی انتقادها به این استیبل کوین نیز شده است. این روزها با توجه به رشد رو به افزون سرمایه های کریپتو(حجم و همینطور تعداد معاملات) و همینطور افزایش استقبال مردم هم از برنامه هایی که بر پایه ارز دیجیتال و بلاک چین می باشد. می توان آینده نوید بخشی را برای تتر متصور شد. البته دوستان این را نیز اضافه می کنیم که در دنیای تجارت همه چیز نسبی است. 

 

 

 

حرف آخر

ارز دیجیتال تتر را به عنوان  یک استیبل کوین در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. این استبل کوین از پشتوانه دلار آمریکا برخوردار است .

استفاده از ارز دیجیتال تتر (Tether)برای نقدینگی هنگامی شروع شد که در ابتدای سال میلادی 2015 در صرافی بیتفنیکس لیست شد. به عقیده کارشناسان تتر به دلیل دارا بودن پشتوانه دارایی که عمدتا در خزانه داری آمریکا نگهداری می شود، تتر از شانس بالاتری برای عبور از سونامی هایی است که بازار ارزهای دیجیتال را متلاطم می کند.  

با امید به آنکه مطالب عنوان شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد، با اشتراک گذاری نظرات و پیشنهادات خود ما را در هرچه بهتر ارائه دادن مقالات با کیفیت دلگرم سازید. در صورت هرگونه سوال و شبهه  در مورد مطالب این مقاله با darsfx تماس بگیرید.

1 نظر
  1. نیلوفر اسدزاده می گوید

    بین ارز دیجیتال ها بهترینه بنظرم. من 90 درصد تراکنش هام تو بازار مالی رو با تتر انجام میدم. کارمزدشم مناسبه. ممنون از معرفی و توضیحاتتون 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.