Take a fresh look at your lifestyle.

ارز دیجیتال اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم و هر آنچه باید درباره آن بدانید

1 14

فهرست مطالب

تاریخچه ارز دیجیتال اتریوم

ارزهای دیجیتال اتریوم چیست ؟

قیمت ارز دیجیتال اتریوم

تحلیل ارز دیجیتال اتریوم

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم

تاریخچه ارز دیجیتال اتریوم

بد نیست در ابتدا نگاهی داشته باشیم به تاریخچه  ارز دیجیتال اتریوم، برعکس بیت کوین و ایجاد کننده(های) مرموزش اتریوم دارای تاریخچه ساده تری است، ویتالیک بوترین و چندین نفر دیگر اتریوم را ایجاد نمودند.

گرچه کوین های اتریوم در سال 2014 قابل خرید بودند، اما بلاک چین اتریوم تا 30 ژوئیه 2015 فعال نشد،لذا خریداران اتریوم باید منتظر راه‌اندازی بلاک چین می بودند، پیش از آنکه بتوانند از اتریوم خود استفاده نمایند.

 این ارز یک سرویس منبع باز و عمومی می باشد. که از فناوری بلاک چین جهت فعال کردن قراردادهای هوشمند و  همینطور معاملات ارزهای دیجیتال بدون دخالت دادن واسطه بهره می برد.

اما اتریوم از کجا آمده است؟  شاید بدانید که دنیای ارزهای دیجیتال یک بخش جوان  می باشد که شروعش با معرفی بیت کوین در سال  2009 بوده است. بیت کوین بطور آزمایشی وارد شد که دو جزء برای ارائه داشت: بخش اول شامل دارایی مبتنی بر اینترنت و بخش دوم هم فناوری بلاکچین که همان زیر بنایی است که دارایی بر روی آن اجرا می گردد. لذا مردم از آنجا با مفاهیمی همچون بلاکچین و ارز آنلاین تا حدودی آشنا شده و از آنها برای ارائه دادن پروژه ها استفاده می کنند.

  ارز دیجیتال اتریوم بلاک چینی می باشد که قابلیت‌های قابل توجهی را جهت توسعه‌ دهندگانی که راه‌حل‌هایی را بر روی اتریوم می سازند میزبانی می نماید.

این بلاک چین یک کوین بومی دارد که به ” اتر” معروف و شناخته شده است و برای پرداخت هزینه های  فعالیت بر روی بلک چین اتریوم باید از اتر استفاده شود.

 این کوین در صرافی های کریپتوکارنسی هم معامله می شود. و قیمت آن دارای نوسان است.  برای پرداخت هزینه های مربوط به تراکنشهای بلاکچین اتریوم نیز باید از اتر استفاده شود. بد نیست بدانید که زبان برنامه نویسی بلاکچین اتریوم سولیدیتی(Solidity) می باشد.

 

 

ارزهای دیجیتال اتریوم چیست ؟

 در این بخش به بررسی ارزهای دیجیتال اتریوم از جمله اتریوم کلاسیک و اتریوم متا می پردازیم.

درباره اتریوم کلاسیک می توان گفت که در حقیقت همان بلاک چین اصلی اتریوم می باشد، اگرچه زنجیره اصلی جدید از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. و همان نسخه‌ ای می باشد که به وسیله موسس آن  بوترین پشتیبانی می‌ گردد.

 اتریوم کلاسیک شبیه به اتریوم عمل می کند، قراردادهای هوشمند را فراهم  می کند و همینطور امکان توسعه برنامه های غیرمتمرکز( dapps) را فراهم  می سازد.

خوب می رسیم به بررسی یکی دیگر از ارزهای دیجیتال که روی پلتفرم اتریوم اجرا می شود بنام متا.

 اتریوم متا مزیتی که دارد، برطرف کردن یکی از ضعفهای بزرگ در اتریوم بوده است. تحت عنوان فقدان حریم خصوصی. اتریوم متا قادر است، قراردادهای هوشمندی را فعال سازد که در آن هیچ دوست، خانواده  و یا دشمنی قادر به دیدن آنچه که شما به عنوان معامله گر خرید و فروش می کنید نمی باشد.

 اگر مایلید بدانید که نحوه کار متا چگونه است باید بگوییم که در واقع  با قراردادهای هوشمند جدید اتریوم متا، امکان پرداخت مستقیم ناشناس بین طرفین توسط اتریوم متا میسر می گردد. تراکنش های  متای اتریوم در کنار تراکنش های معمولی که غیر ناشناس هستند وجود دارند. هر کاربر می تواند اترهای غیر ناشناس را به کوینهای ناشناس تبدیل نماید و برای بقیه ارسال کند. همچنین این امکان نیز برای کاربران فراهم است، که اتریوم متا را تبدیل به اتر معمولی کنند و هرگونه احتمال ردیاب احتمالی را مبهم نمایند.

قیمت ارز دیجیتال اتریوم

اگر شما هم قصد خرید اتریوم را دارید و در حال تحقیق در مورد این ارز هستید این اطلاعات برای شما مناسب است.

قیمت آنی  اتریوم در زمان نگارش این مقاله 1,548.90 دلار آمریکا می باشد، حجم معاملات آن در 24 ساعت معادل 23828815875 دلار است.

اتریوم در طی 24 ساعت گذشته 0.98 درصد کاهش داشته است.  ارز دیجیتال اتریوم رتبه دوم را در بازار به خود اختصاص داده است. ارزش بازار آن 189,363,427,978 و عرضه در گردش  این ارز  122,373,863 کوین و برای اطلاعاتی برای حداکثر عرضه آن در دسترس نمی باشد.

تحلیل ارز دیجیتال اتریوم

خوب است در این بخش بپردازیم به نمودار تحلیل اتریوم، این تحلیل  را می توان روشی دانست. جهت بررسی روند حرکتی قیمت ارز دیجیتال اتریوم که با بهره بردن از روش‌های متفاوت انجام می‌شود. با بررسی نمودار تحلیل اتریوم تلاش می‌شود تا جهت حرکت قیمت، شدت آن و همینطور واکنش‌ها متفاوت پیش‌بینی شده در ارتباط با آن شناسایی شود و در تمامی آنها هدف تحلیل در ارتباط با قیمت است.

به عنوان مثال فرض کنید در یک تحلیل اینگونه پیش‌بینی می‌شود. که  ارز دیجیتال اتریوم در صورت شکستن قیمت a به میزان ۱۰ درصد دیگر رشد پیدا کند. این را می توان  نوعی تحلیل دانست که در آن هم‌جهت قیمت تعیین شده است و هم هدف آن. نمودار تحلیل اتریوم می‌تواند به روش‌های مختلف باشد. اما آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد این است که  است که هیچ تحلیلی وجود ندارد که  اطمینان صد در صد به ما بدهد . تحلیل ها سناریوهای متفاوتی هستند که در هریک از آنها با احتمال وقوع روبرو هستیم. مثالی که برایتان می توانیم بزنیم این است که یک تحلیل به ما نشان می دهد که روند حرکت به احتمال بیشتر نزولی است یا صعودی. شاید بپرسید که چرا قیمت در تحلیل دارای اهمیت زیادی است؟ پاسخی که به شما می دهیم این است این فراز و نشیبهای قیمت از جذابیتهای بازار می باشد و معامله گران از این طریق به سود می رسند. 

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم

پلتفرم اتریوم در ارائه مفهوم قرارداد هوشمند بلاک چین پیشگام بوده است. می توان اینگونه گفت که قراردادهای هوشمند پلتفرم برنامه‌های رایانه‌ای می باشند. که به طور اتوماتیک اقدامات لازم را برای انجام توافق بین چندین طرف را در اینترنت انجام می دهند.

 گاوین وود که یکی از بنیانگذاران بلاک چین  ارز دیجیتال اتریوم می باشد. آن را به  یک رایانه تشبیه کرده است. که برای کل سیاره طراحی گردیده و از نظر تئوری قادر است با اجرا شدنش بر روی یک توزیع جهانی، هر برنامه ای را قوی تر و مقاومتر در برابر سانسور و بدور از تقلب می نماید.

ببینیم که پیش بینی ها از آینده این ارز چه می گویند. شاید بدانید که اساسا بازار ارزهای دیجیتال دارای نوسان قیمت غیرقابل پیش بینی است. و تصمیم برای سرمایه گذاری در این حیطه را چالش برانگیز می کند، اتریوم هم از این قاعده مستثنی نیست.

 ارز دیجیتال اتریوم ( ETH ) در میانه فروش کلی بازار با فشار نزولی شدیدی روبرو شد و قیمت آن تا آخر ژانویه 2022 به زیر 2500 دلار رسید. بعد از آن به خاطر سقوط بازار کریپتو در ماه می 2022، قیمت  ارز دیجیتال اتریوم با کاهش شدید روبرو گردید.

درست است که اتریوم گاها شاهد سقوط قیمت بوده است. اما با توجه به اینکه اتریوم بسیار نویدبخش ظاهر شده است و همینطور از پشتیبانی همه متخصصان ارزهای دیجیتال در صنعت را در کنار خود دارد. می توان نتیجه گرفت که رشد پیش بینی شده اتریوم می تواند باز هم ادامه دار باشد ، بر مبنای یک نظریه قیمت اتریوم برای سال 2025، شاید به حداقل قیمت حدود 2921 دلار، متوسط قیمت 3255 دلار و حداکثر قیمت 3589 دلار در بازار کریپتو برسد.

دوستان در نظر داشته باشید که پیش بینی های انجام شده در واقع نظریه هایی است مبتنی بر اخبار، تحلیل ها و اطلاعات موجود و به هیچ وجه توصیه سرمایه گذاری نیست. هر گونه اتفاق غیر مترقبه ای در جهان می تواند. بازارها را تحت تاثیر خود قرار داده و تمام پیش بینی ها را بهم بریزد.

حرف آخر

 ارز دیجیتال اتریوم را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. اتریوم یک سیستم بلاکچین غیر متمرکز منبع باز یا open source می باشد که در سال 2013 توسط ویتالیک بوترین معرفی گردید. اتریوم فقط یک ارز دیجیتال نمی باشد بلکه پلتفرمی است که جهت توسعه دادن نرم افزارهای غیر متمرکزی که بر پایه بلاک چین هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

اتریوم شروع خوبی را داشته و روند موفقی را هم تاکنون پشت سر گذاشته است. بلاک چین اتریوم قابلیتهای قابل توجهی را برای کاربران فراهم آورده است. برای پرداخت هزینه ها در بلاک چین از اتر استفاده می شود، ارزش اتر دارای نوسان است و در صرافی های کریپتو نیز معامله می شود.

امیدواریم که مقاله ارز دیجیتال اتریوم مورد عنایت شما دوستان همراه قرار گرفته باشد. نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک گذارید و برای رفع هرگونه پرسش و ابهام با darsfx تماس بگیرید.

1 نظر
  1. ابوالفضل ریاحی می گوید

    ممنونم.مقاله جالبی بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.