Take a fresh look at your lifestyle.

تحلیل فاندامنتال در فارکس

فاندامنتال چه نوع تحلیل میباشد

0 12

تحلیل فاندامنتال در فارکس چیست و چرا اهمیت دارد؟ واقعیت این است که برای موفق شدن در بازارهای مالی از جمله فارکس، لازم است که در ابتدا تحلیل درستی از این بازار داشته باشیم تا بر مبنای آن بتوانیم به سود و نتیجه دلخواهمان برسیم. پس تحلیل بازار و منحصرا در این مقاله تحلیل فاندامنتال در فارکس بسیار مهم است.
برای تحلیل بازار روشهای متفاوتی وجود دارد. اما اصلی ترین و مهمترین آنها را می توان تحلیل فنی و تحلیل بنیادی در فارکس دانست. لازم به ذکر است که بنیادی نام دیگر تحلیل فاندامنتال بازار فارکس است. darsfx در این مقاله قصد بررسی این نوع تحلیل را دارد.
به نظر شما چرا تحلیل در بازار مهم می باشد؟ به دلیل آنکه می تواند بر بازار تاثیر گذارد بنابراین هر عاملی که بازار را تحت تاثیر قرار دهد دارای اهمیت است. تحلیل فاندامنتال در فارکس هم یکی از عوامل تاثیرگذار است. به این مفهوم که اخبار و رویدادهای مهم اقتصادی هم بسته به منبع منتشر کننده، بازار را تحت تاثیر قرار می دهند.
برای آنکه این تحلیل مهم را بیشتر بشناسید تا انتهای این مبحث ما را همراهی کنید. قطعا با شناخت بهتر تحلیل فاندامنتال بازار فارکس، می توان آن را در راستای پیش بینی درست بازار مورد استفاده قرار داد.

فهرست مطالب

تحلیل فاندامنتال در فارکس به زبان ساده

هر آنچه در خصوص تحلیل فاندامنتال باید بدانید

آموزش تحلیل بنیادی در فارکس

اخبار فاندامنتال فارکس

تحلیل فاندامنتال در فارکس به زبان ساده 

در یک تعریف ساده تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را می  توان اینگونه توصیف کرد که هر کشوری روزانه رویدادهای خبری و همینطور گزارشات اقتصادی متفاوتی را منتشر می سازد. چنین رویدادهایی بسته به اینکه آن کشور چه جایگاهی در بازار فارکس دارد می تواند حائز اهمیت باشد چرا که می تواند بازار را متاثر سازد.

 به این دلیل که فارکس از ارز رایج در کشورها تاثیر می گیرد. هر زمان که اخباری در خصوص یک ارز خاص اعلام می گردد، اثر آن بر روی بازار کاملا  مشهود می باشد.  

بنابراین همانطور که حتما متوجه شده اید تحلیل بنیادی در فارکس نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. لذا مهم است که تریدر در کنار تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را نیز فرا گیرد.

اصولا بازارهای مالی در برابر با رخدادهای خبری واکنشهای متفاوتی از خود نشان می دهند و بازار فارکس هم از این اصل مستثنی نیست. البته اگر بخواهیم بازار فارکس را با بازار ارز دیجیتال مقایسه کنیم باید بگوییم که فارکس نسبتا منطقی تر و قابل پیش بینی می باشد.  جا دارد در اینجا نکته ای را خاطر نشان کنیم که به دلیل همان اصل همیشگی که بازار صد در صد قابل پیش بینی نیست ممکن است تاثیر تحلیل فاندامنتال در فارکس طوری باشد که حتی یک تحلیلگر حرفه ای هم قادر نباشد آن را به درستی پیش بینی کند.

هر آنچه در خصوص تحلیل فاندامنتال باید بدانید

تحلیل فاندامنتال روشی است جهت تعیین ارزش واقعی یا به عبارتی”بازار منصفانه” برای یک کالای معاملاتی.

این تحلیل ارزش واقعی یک آیتم معاملاتی را با بررسی و تحقیق فاکتورهای اقتصادی و مالی مرتبط با آن می سنجد. 

 تحلیلگران فاندامنتال هر آنچه را که می‌تواند بر ارزش کالای معاملاتی اثرگذار باشد مورد بررسی قرار می دهند. از  عوامل کلان اقتصادی مثل وضعیت اقتصاد و شرایط صنعت گرفته تا عوامل اقتصاد خرد همانند اثربخشی مدیریت یک شرکت.

تحلیل فاندامنتال در فارکس نیاز به توانایی در خواندن صورت های مالی، درک کردن عوامل اقتصاد کلان و همینطور دارا بودن دانش تکنیک های ارزش گذاری دارد.

 جهت پیش‌بینی رشد آتی، اساساً به داده‌های عمومی، مثل درآمدهای تاریخی و حاشیه سود نیاز می باشد.

اگر علاقمند هستید که یک تحلیلگر فاندامنتال شوید، نیاز به مدرک لیسانس در یکی از رشته های ریاضیات، مدیریت بازرگانی، اقتصاد، علوم کامپیوتر یا سایر رشته های مرتبط دارید. البته باید در نظر گرفت که برخی افراد دارای استعدادهای خاصی میباشند.

آموزش تحلیل بنیادی در فارکس

در تحلیل بنیادی، نخستین و مهمترین گامی که باید برداشته شود، آشنایی با اصطلاحات تحلیل فاندامنتال در فارکس است. در اینصورت زمانی که اخبار مهم فارکس را می شنوید دچار سردرگمی نخواهید شد. وب سایت هایی که این اخبار را انتشار می کنند از این اصطلاحات زیاد استفاده میکنند. برخی از این اصطلاحات عبارتند از 

 • فدرال رزرو: بانک مرکزی آمریکا می باشد و از جمله وظایفی که بر عهده دارد می توان به اعمال سیاستهای پولی و تثبیت قیمت اشاره کرد.
 • کامدیتی (commodity): به معنای کالا مثل نفت، گاز و … 
 • نرخ بهره (interest rate)
 • نرخ تورم (CPI)
 • کسری بودجه(Budget deficit)
 • کمیته مرکزی بانک آمریکا(FOMC)
 • بانک مرکزی اروپا (ECB)
 •  بانک مرکزی انگلستان (BOE)
 • بانک مرکزی سوئیس (SNB)
 • بانک مرکزی ژاپن(BOJ)

برای آنکه یک تحلیل درست و خوب ارائه داده شود باید بعد از شناخت اصطلاحات فارکس، جفت ارزهای فارکس را به خوبی شناخت. 

نکته مهم دیگر در تحلیل فاندامنتال در فارکس این است که باید به منابع درست و دقیق استناد کرد. باید بتوان شایعات را از اخبار واقعی تشخیص داد تا تحلیل ما را به بیراهه نکشاند. 

 

 

اخبار فاندامنتال فارکس

همانطور که بالاتر هم اشاره شد اینکه چه منبعی را در تحلیل فاندامنتال در فارکس مورد استناد و استفاده قرار می دهیم بسیار مهم است. اخباری که می تواند بر بازار فارکس تاثیرگذار باشند شامل اخبار مرتبط با سیاست، اقتصاد، اخبار نفت، نرخ تورم و همینطور وضعیت اقتصادی کشورها می تواند باشد. در این بخش به برخی از وب سایتهای معتبری که می توان به اخبار منتشر شده در آنها استناد کرد اشاره خواهیم کرد.

 • وب سایت خبری  WallStreetZen برای پیگیری اخبار و انجام تحلیل فاندامنتال در فارکس می توان از آن استفاده کرد.    
 • شبکه خبری  BBC News
 • شبکه خبری CNBC
 •   Forex factory:فارکس فکتوری یک وب سایت رایگان می باشد که اخبار، اطلاعات و همینطور داده‌های اقتصادی، تحلیل بازار و سایر خدمات را برای معامله گران فارکس آماده می‌کند.

 این وب سایت خبری از پرکاربردترین وب سایتها در زمینه فارکس می باشد. تقویم اقتصادی فارکس فکتوری بسیار مورد توجه و استفاده تحلیلگران تکنیکال و فاندامنتال است.

به طور کلی تمامی شبکه های خبری که اخبار واقعی و درست را منتشر می کنند، می توانند به عنوان منبع مطمئن مورد استفاده قرار گیرند. 

 

 

حرف آخر

 تحلیل فاندامنتال در فارکس یکی از دو شکل اصلی تحلیل می باشد که در بازارهای فارکس مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی معامله گرانی که در بازار فارکس فعالیت می کنند ایکی از این دو یا هر دوی این تحلیل ها(تحلیل تکنیکال یا  تحلیل فاندامنتال در فارکس) برای موفق شدن و کسب نتیجه دلخواه تکیه می کنند. 

در این نوع تحلیل، اساس و مبنا اخبار و رویدادهایی می باشد که در جریان است. به طور خاص تمرکز این روش از تحلیل بر روی بهره بانکها، سخنرانی های مهم و همینطور مسائل سیاسی و اقتصادی که بر روی بازار فارکس تاثیرگذار هستند می باشد. 

در روش فاندامنتال قدرت و تاثیر خبر بسیار زیاد می باشد. darsfx در مقاله ای که تقدیم حضورتان شد  سعی بر آن داشت که تاثیر مهم این نوع تحلیل را بر بازار فارکس را بهتر به شما بشناساند. 

شما عزیزان هم چنانچه در رابطه با تحلیل فاندامنتال در فارکس نظر و یا تجربه ای دارید در بخش نظرات آن را به اشتراک گذارید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.