Take a fresh look at your lifestyle.

لوریج فارکس

استفاده لوریج در فارکس چیست ؟

0 14

لوریج فارکس چیست؟ آشنایی با مفهوم لوریج در فارکس چه کمکی به انجام معاملات ما می کند؟ Leverage یا اهرم معاملاتی از جذاب ترین ویژگیهایی می باشد که بازار فارکس دارا می باشد. این ویژگی باعث جذب افراد علاقمند زیادی به این بازار شده است.
شاید تعداد زیادی از افرادی که علاقمند به فعالیت معامله گری در بازار فارکس هستند با مشکل کمبود سرمایه روبرو می باشند. قاعدتا وقتی با سرمایه کم ترید می کنید، سودی هم که دریافت می کنید کم است.
لوریج فارکس راه حلی است برای مشکل کمبود سرمایه. بنابراین افرادی هم که دارای سرمایه کمی هستند می توانند با بالا بردن توان معاملاتی خود در بازار فارکس شرکت کنند. برای مثال اگر بروکر شما اهرم معاملاتی 1:30 را ارائه می دهد مفهوم آن این است که توان معاملاتی شما را 30 برابر افزایش خواهد داد. یعنی برای سرمایه 100 دلاری می توانید 3000 دلار معامله کنید.
در این مقاله darsfx به سوال لوریج فارکس چیست ؟ خواهد پرداخت. دلایل استفاده از آن و همینطور مزایا و معایب آن را خواهیم گفت. با ما تا انتها همراه باشید.

فهرست مطالب

منظور از لوریج فارکس چیست

مزایا و معایب لوریج در فارکس

دلیل استفاده از لوریج فارکس چیست

نحوه اعمال لوریج در معاملات

منظور از لوریج فارکس چیست

مفهوم لوریج در فارکس در واقع مختص بازار فارکس نیست بلکه یک مفهوم قدیمی در اقتصاد می باشد. به واسطه آن می توانید قدرت معاملاتی خود را افزایش دهید. اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم که لوریج فارکس  چیست؟ می توان گفت که Leverage در واقع چیزی شبیه به وام بانکی است.

 به عنوان مثال در نظر بگیرید که برای خرید خانه ای 600 میلیون تومان پول نیاز دارید. اما آنچه که به عنوان سرمایه در دست  دارید 60 میلیون تومان است. بانکی در محل سکونت شما به شما این اعتبار ده برابری را در قالب وام بانکی در اختیار شما قرار می دهد.

 مفهوم لوریج در فارکس هم مشابه همین وام بانکی است البته با این تفاوت بزرگ که بهره بانکی که بابت وام از شما دریافت می شود در Leverage وجود ندارد. شما در اهرم فارکس، تنها اصل پول را برمی گردانید و بهره ای در کار نخواهد بود.

باید این نکته را مد نظر قرار داد که معاملات اهرمی در واقع به گونه ای است که انجام معامله می تواند کمی پیچیده شود. اگر مراقب نباشید، این عوارض می توانند منجر به ضررهای بزرگی برای شما شوند. در ادامه  بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

 

مزایا و معایب لوریج در فارکس

در این بخش از مقاله لوریج فارکس چیست؟  بد نیست نگاهی داشته باشیم به مزایا و معایب لوریج در فارکس.

ببینید دوستان در واقع استفاده از اهرم برای انجام معاملات خود به خودی خود می تواند هوشمندانه به نظر برسد … چرا باید یه جسم سنگین را با طناب بکشید در صورتی که می توانید به جای آن از قرقره استفاده کنید؟ این مثال خوبی می تواند باشد البته باید متوجه این نکته باشید که معامله کردن با اهرم به هر دو جهت پیش می رود. 

 تمام آنچه که می خواهیم به شما بگوییم این است که پیش از آنکه با اهرم ها معامله کنید باید همگی زوایای آن را مورد بررسی قرار دهید و در کل مفهوم لوریج فارکس  چیست را به خوبی درک کرده باشید. 

معاملات اهرمی با، مارجین و همینطور سایر ابزارهای معاملاتی کار می کند. اما این همه داستان نیست.                                                                                                                                                                                                    هر چیزی که سرمایه معاملاتی خود را در آن ضرب می کنید دارای این پتانسیل نیز می باشد که ورق را بر خلاف شما برگرداند.

بله، واقعیت این است که تجارت با استفاده از اهرم ها می تواند جنبه های مثبت و همینطور جنبه های  منفی داشته باشد. بیایید آنها را با هم بررسی کنیم

بزرگترین مزیت معاملات اهرمی افزایش سود آنها می باشد.

شما مقداری پول دارید ، سپس آن را در اهرم خود ضرب می‌کنید. اگر همه چیز خوب پیش رود از معامله درآمد کسب کنید، پول زیادی به لطف اهرم و البته آگاهی خودتان به دست خواهید آورد.

اما باید بدانیم که در تجارت همه چیز نسبی است و اهرم هم یک خیابان دو طرفه است. اگر پتانسیل ضرر را در نظر نگیرید، متاسفانه باید بگوییم که از برنامه معاملاتی منسجمی برخوردار نیستید.

نباید فراموش کنید که اهرم می تواند شما را به موقعیتهای پر خطر وارد کند. در واقع افزایش را بسیار بیشتر از حد آسان می سازد و این امرباعث طمع و ایجاد ضررهای بزرگتر می شود. همه چیز به سبک و سیاق معاملاتی، تحمل ریسک و همینطور برنامه شما بستگی دارد.

لوریج فارکس

دلیل استفاده از لوریج فارکس چیست

ببینیم که دلیل استفاده از لوریج چیست؟ حتما جدول ضرب سوم ابتدایی خود را به خاطر دارید. معاملات اهرمی نیز می تواند میزان برد و باخت شما را در برخی موارد تا 400 برابر افزایش دهد.

همانطور که از نام خود اهرم می آید جهت افزایش توان و قدرت استفاده می شود و در بازار فارکس هم دقیقا همین مفهوم را دارد. 

باید گفت که اهرم به نوعی منجر به کمک به سرمایه گذاران علاقمند به بازار فارکس می شود و همینطور از سویی دیگر موجب ترغیب و جذب معامله گران بیشتر برای بروکرها و شرکت ها می گردد.

 

 

نحوه اعمال لوریج در معاملات

تا به اینجا با مفهوم  لوریج فارکس چیست و مزیت ها و نقاط ضعفی که دارد آشنا شدیم.

معاملاتی که با اعمال اهرمها انجام می شوند را در ابتدایی ترین مفهوم آن می توان هر نوع معامله ای دانست که شامل قرض گرفتن پول جهت افزایش تعداد سهام درگیر در معامله می شود.

اگر آگاه باشید که چه کاری انجام می دهید و خطرات آن را نیز در نظر گرفت باشید، معامله کردن بر روی اهرم چیز بدی نیست. اما در غیر این صورت، بسیار خطرناک است و شما به طور بالقوه ممکن است خیلی بیشتر از توان مالی خود را از دست بدهید. اما استفاده از این ابزار مهم و کاربردی در فارکس چگونه است؟ 

اجازه دهید با یک مثال پیش برویم. چنانچه قصد انجام معامله ای را دارید که 100 دلار سرمایه برایش لازم است. می توانید با استفاده از اهرم معاملاتی 1:100 و موجودی یک دلار به این معامله وارد شوید. در واقع اینطور می توان توضیح داد که شما از ضریب معاملاتی 1 به 100 استفاده کرده اید و توان معاملاتی خود را 100 برابر می کنید. البته اکیدا توصیه می شود که پیش از استفاده از اهرمها تحقیق و مشورت انجام شود به ویژه اگر در دنیای معامله گری تازه وارد هستید. 

وقتی شما در معاملات خود اهرم را افزایش میدهد به گونه ای میباشد که انگار شما میزان سرمایه در معامله خود را افزایش داده اید . در برخی موارد همانند زمانی که حساب به دلیل معاملات انجام شده توان کمی دارد و به درصد استاپ اوت نزدیک است اگر شما میزان لوریج را افزایش دهید سیستم اینگونه در نظر میگیرد که میزان سرمایه زیاد شده و مارجین افزایش می یابد و به همان ترتیب هم درصد مارجین لول افزایش می یابد  و اینگونه میتوانید از استاپ اوت شدن دور شوید . 

 

 

حرف آخر

لوریج فارکس چیست؟ پرسشی بود که در این مقاله به آن پرداخته شد. همانطور که گفتیم معامله با اهرمها هم می تواند خطرناک باشد و هم می تواند منجر به حصول سودهای بالقوه بزرگ شود.

بنابراین اگر پرسیده شود که  لوریج چیست ؟ می توان گفت همانند هر چیز دیگری در دنیای تجارت فارکس، لوریج فارکس  هم  فقط یک ابزار است که کار کردن آن بستگی به سبک و مهارت معاملاتی و انتظار شما از بازار دارد. 

با امید به آنکه مطالب این مقاله را مفید یافته باشید. از شما می خواهیم  به ما بگویید که نظرتان در رابطه با معاملات اهرمی چیست؟ و اینکه آیا در حال حاضر بخشی از استراتژی شما می باشد یا خیر؟ نظرات خود را با ما با ما به اشتراک گذارید. ما دوست دارم از شما بشنویم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.