Take a fresh look at your lifestyle.

بهترین جفت ارز فارکس

انتخاب بهترین حفت ارز فارکس

0 6

بهترین جفت ارز فارکس برای انجام معامله و رسیدن به سود در بازار فارکس کدام است؟ و چرا شناخت آنها برای معامله گران و همینطور برای انجام معاملات بهینه در بازار فارکس با اهمیت است؟
چنانچه می دانید معامله گران در بازار فارکس ارزهای فیات کشورهای متفاوت را با یکدیگر معامله می کنند.
آنچه که مهم است بدانیم تا معاملات موفقی را در فارکس انجام دهیم این است که بهترین جفت ارز فارکس را که می تواند بهترین شرایط را برای ما فراهم کنند را بشناسیم. دیگر اینکه باید بدانیم که در استراتژی و سبکهای متفاوت معاملاتی کدام جفت ارز موفق تر عمل می کند؟ و ما را به سو می رساند.
در این مقاله darsfx به بررسی بهترین جفت ارز فارکس می پردازد. برای آشنایی بیشتر با دنیای جفت ارزها، تا انتها ما را در این مبحث همراهی کنید.

فهرست مطالب

اهمیت بهترین جفت ارز فارکس

نحوه انتخاب بهترین جفت ارز فارکس

بهترین جفت ارز فارکس برای ترید

بهترین جفت ارز فارکس برای مبتدی ها

عوامل موثر در انتخاب بهترین جفت ارز برای اسکالپ

اهمیت بهترین جفت ارز فارکس

در ابتدا خوب است بدانیم که چرا یافتن جفت ارز خوب و مناسب اهمیت دارد؟ شما عزیزان به خوبی می دانید که هر معامله گری دارای سبک و شیوه معاملاتی متفاوتی است که به آن استراتژی گفته می شود. به همین دلیل هر استراتژی برای آنکه به نتیجه برسد با یک نوع جفت ارز مناسب نتیجه بهتری خواهد داد برای مثال جفت ارزی که برای اسکالپ مناسب است با جفت ارزی که برای افراد مبتدی مناسب است دارای تفاوت است. البته که معامله گران حاضر در بازار فارکس می توانند از همه جفت ارزها استفاده کنند و محدودیتی در این رابطه ندارند. اما حقیقت این است که تریدرها به دلیل نداشتن دانش فارکس با چالش های زیادی در انجام معاملات خود رو به رو می شوند. 

اما اگر اطلاعات و شناخت کافی را در مورد آن داشته باشند روند انجام معاملات ساده تر و با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود.

نحوه انتخاب بهترین جفت ارز فارکس

جفت ارزها در فارکس دارای تفاوتهای زیادی می باشند. برای آنکه به انتخاب خوبی در جفت ارزهای فارکس برسیم، باید نکاتی را در نظر بگیریم که در این بخش آنها را با هم بررسی می کنیم.

  • در ابتدا باید اهداف و سلیقه معامله گری خود را برای سرمایه گذاری در بازار فارکس تعیین کنید.  
  • دوم آنکه نوع استراتژی خود را انتخاب کنید. آیا معامله گر مبتدی هستید؟ برای مثال آیا به معاملات اسکالپ در تایم فریم های پایین  علاقه دارید ؟

توجه به نکاتی اینچنینی به شما کمک می کند که بدانید به سمت چه حوزه از جفت ارزها(مثل جفت ارزهای اصلی، جفت ارزهای فرعی و  یا جفت ارزهای اگزاتیک) برای سرمایه گذاری باید بروید.

بهترین جفت ارز فارکس برای ترید

در دسته بندی جفت ارزها معمولا بهترین ها به جفت ارزهای اصلی اطلاق می شود که بیشترین حجم معاملات را تشکیل می دهند. ویژگی مشترکی که این دسته از جفت ارزها دارند این است که دلار آمریکا به عنوان ارز پایه یا متقابل در تمام آنها وجود دارد. دلار آمریکا به عنوان معتبرترین فیات در دنیا شناخته می شود. به همین دلیل هم ارزهایی که مبتنی بر آن هستند دارای جایگاه ویژه ای می باشند. در اصلاح به آنها جفت ارزهای ماژور یا Major گفته می شود.

 در همین رابطه می توان به جفت ارز یورو/دلار آمریکا، دلار استرالیا/ دلار آمریکا، دلار نیوزلند/دلار آمریکا اشاره کرد. 85 درصد معاملات را این قبیل جفت ارزها تشکیل می دهند.

همچنین علاوه بررسی بهترین جفت ارزها برای ترید، ارزهای فیات برای کشورهای دیگر هم وجود دارند که می توان آنها را در بازار فارکس معامله کرد که به آنها جفت ارز فرعی(Minor)  گفته میشود. نکته ای که قابل توجه است در مورد این جفت ارزها این است که دلار آمریکا در آنها به چشم نمی خورد. 

15 درصد معاملات فارکس بر روی این جفت ارز ها انجام می شود. جفت ارزهای فرعی خود به دو دسته جفت ارزهای کراس (Cross) و اگزاتیک(Exotic) تقسیم بندی می شوند. از مهمترین جفت ارزهای کراس می توان به یورو/پوند انگلیس و یورو/ین ژاپن اشاره کرد. 

اما اگزاتیکها معمولا یک پای آنها ارزهای کشورهای درحال توسعه هستند. سهم این گروه در معاملات فارکس بسیار پایین است. ویژگی بارز آنها معمولا نوسانات شدید قیمت است. برخی از این جفت ارزها عبارتند از یورو/ لیر ترکیه، دلار آمریکا / دلار هنگ کنگ.

بهترین جفت ارز فارکس برای مبتدی ها

شاید این سوال برای بسیاری از افرادی که به تازگی وارد بازار فارکس شده اند پیش بیاید که چه جفت ارزی برای ترید مناسب می باشد؟ قطعا به دنبال جفت ارزی خواهید بود که برای ترید چالش زیادی پیش رو نداشته باشید. به همین دلیل جفت ارز یورو- دلار آمریکا که پر معامله ترین جفت ارز دنیاست و به دلیل شفاف بودن اقتصادهای اتحادیه اروپا و آمریکا، جفت ارز مناسبی برای شروع خواهد بود. از مزایایی که برای این جفت ارز می توان بیان کرد موارد زیر است:

  • به دلیل نقدینگی بالایی که دارد باعث می شود اسپرد آن  در مقایسه با سایر جفت ارزها کمتر باشد.
  • این جفت ارز قابلیت پیش بینی دارد.

البته جفت ارزهای خوب دیگری هم هستند که برای افراد تازه کار پیشنهاد می شوند. از جمله آنها می توان به جفت ارز دلار آمریکا- پوند انگلیس، دلار آمریکا- ین ژاپن و دلار آمریکا- فرانک سوئیس. به طور کلی می توان گفت که ویژگی بارز جفت ارزهایی که عنوان شد قابل پیش بینی بودن آنهاست. 

 

عوامل موثر در انتخاب بهترین جفت ارز برای اسکالپ

آنچه برای معامله گران اسکالپ قابل توجه است، سود دهی و همینطور نوسانات قابل ملاحظه اما در تایم فریم های کوتاه است. در واقع این مهمترین هدف در یک استراتژی اسکالپ می باشد. در واقع جفت ارزهایی که در طول روز از نوسانات بیشتری برخوردار هستند بیشتر برای اسکالپرها مناسب می باشند. از عوامل مهم دیگری که باید در انتخاب بهترین جفت ارز فارکس باید در نظر گرفته شود، کارمزد یا  اسپرد معاملاتی جفت ارز می باشد. چرا که میزان سودها در اسکالپ تنها چند پیپ است. لذا پر واضح است که این دسته از معامله گران به دنبال جفت ارزهایی باشند که کارمزد پایین دارند.

پس نتیجه گیری می شود که جفت ارزهایی که در طی 24 ساعت دارای نوسانات بالایی در قیمت هستند گزینه های مناسب تری برای اسکالپ در فارکس هستند.  

حرف آخر

بهترین جفت ارز فارکس را با هم در این مقاله بررسی کردیم. اینکه یک معامله گر چطور باید تصمیم بگیرد که کدام جفت ارز با توجه به شرایط وی روش هوشمندانه تری برای ترید است، بسته به عوامل و همینطور تجربه وی دارد.  

از عوامل اصلی که باید برای انتخاب بهترین جفت ارز فارکس باید در نظر گرفته شود و در این مقاله به آن پرداخته شد، می توان به اهداف فرد تریدر، استراتژی مورد نظر، نوسانات بازار و میزان اسپرد اشاره کرد.

البته با استفاده دانش معاملاتی فارکس و تجربه قار خواهید بود بهترین جفت ارز فارکس را برای انجام معاملات خود استفاده کنید. با امید به آنکه مطالبی که در این مقاله عنوان شد برای شما مفید واقع شده باشد. شما هم از تجربیات خود با ما بگویید. در صورت نیاز به مشاوره با واتساپ darsfx تماس بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.