Take a fresh look at your lifestyle.

استراتژی فارکس طلا

استراتژی فارکس طلا را بشناسیم

0 35

استراتژی فارکس طلا چه نوع استراتژی است؟ برای انجام معامله در فارکس معامله گران نیاز دارند که استراتژی خاص آن آیتم معاملاتی را بکار بگیرند تا به نتایج دلخواهشان که کسب سود است برسند.
برای معامله طلا در فارکس هم راههای مختلفی وجود دارد یا به اصطلاح انواع متفاوت استراتژی فارکس طلا وجود دارد. نمی توان با قاطعیت گفت که کدام یک بهترین استراتژی است. تمام استراتژی هایی که وجود دارد به نوعی می تواند بسته به شرایط متفاوت و همینطور در سبکهای معاملاتی گوناگون و برای تریدرهای متفاوت کاربرد داشته باشند. آنچه که در استراتژی فارکس طلا دارای حائز اهمیت است این است که شما چه مدل معامله گری هستید و چه اهدافی را در رابطه با معامله فارکس دارید؟ اگر شما هم به انجام معامله طلا در فارکس علاقمند هستید، تا انتهای این مقاله همراه darsfx باشید و این مقاله را از دست ندهید.

فهرست مطالب

طلا در فارکس چیست

آموزش استراتژی فارکس طلا

استراتژی اسکلپ طلا فارکس

بهترین مووینگ اوریج طلا فارکس

بهترین استراتژی فارکس طلا

طلا در فارکس چیست

در اولین بخش از مقاله  استراتژی فارکس طلا بد نیست کمی با طلا این فلز گرانبها در بازار فارکس بیشتر آشنا شویم. طلا در فارکس دارای نماد XAU است. که بد نیست بدانید که حرف X برگرفته شده از کلمه index است. همینطور AU نشانگر نماد شیمیایی برای طلا می باشد، که آن نیز از کلمه لاتین Aurum گرفته شده است.

طلا به صورت کلی و گسترده  وسیله ای است که جهت مبادلات مالی و پولی به اشکال سکه و شمش طلا در گذشته کاربرد داشته است. 

اما بعد از آن بعد از معرفی ارزهای فیات به دنیا فصل جدیدی از اقتصاد با استفاده از طلا شکل گرفت. در واقع از ارزش این فلز گرانبها چیزی کم نشده است. تنها شکل معامله کردن آن تغییر کرده است. طلا در بازار فارکس به صورت جفت ارز معامله می شود.

عوامل متعدی بر قیمت و ارزش طلا تاثیر گذار است اگر علاقمند به دانستن آن هستید مقاله آن را مطالعه کنید .

آموزش استراتژی فارکس طلا

اولین گام برای دانستن اینکه کدام استراتژی در معامله طلا و انتخاب استراتژی کمک کننده است این است که باید در ابتدا به سوالاتی مثل سوالات زیر پاسخ دهید. 

  • سوال اول اینکه آیا علاقه دارید در تایم فریم های کوتاه مدت معامله کنید و یا به معاملات بلندمدت علاقه دارید؟
  • آیا جز آن دسته تریدرهایی می باشید که روزانه معامله می کنند و در انتهای روز معاملات خود را می بندید و یا جزء دسته معامله گران نوسانی هستید که در اینصورت پوزیشن های خود را بیشتر از یک روز باز نگه می دارید.  

 پاسخ دادن به این قبیل سوالات تا حد زیادی شما را در یافتن مسیر درست درانتخاب استراتژی مناسب برای ترید طلا کمک می کند. در ادامه بیشتر به بررسی انواع مختلف استراتژی فارکس طلا می پردازیم.   

 

 

استراتژی اسکلپ طلا فارکس

اصطلاح اسکالپ برای معاملاتی به کار برده می شود که تریدرها در بازه زمانی بسیار پایین مثلا یک دقیقه و یا حتی زیر یک دقیقه، 5 دقیقه و نهایتا 15 دقیقه معامله می کنند. در مورد طلا،  بهترین استراتژی فارکس طلا در زمینه اسکلپ را باید در بین استراتژی های متفاوت اندیکاتوری یا پرایس اکشن به دنبالش بود.

این نوع استراتژی نیازمند کسب مهارت بسیار بالایی دارد به ویژه آنکه اسکلپ در مورد طلا بسیار دشوار است و یادگیری آن نیازمند صرف وقت و کسب تجربه است. 

لذا قویا توصیه می شود تا زمانی که به مهارت لازم در این مورد نرسیده اید و بارها و بارها آن را در حساب های آزمایشی تست نکرده اید، از پیاده سازی آن در حساب ریل خودداری کنید. 

بهترین مووینگ اوریج طلا فارکس

در مورد استراتژی فارکس طلا برای مووینگ اوریج باید این را بدانیم که نباید در استفاده از مووینگ اوریج ها یا هیچ اندیکاتور دیگری انتظار سیگنال 100 درصدی و قطعی را داشته باشیم. این اندیکاتور می تواند در واقع یکی از گزینه های ما برای گرفتن سیگنال 10 یا 15 درصدی باشد و نه تنها راهکار و گزینه.

 مووینگ اوریج هایی که برای معامله طلا می توانیم استفاده کنیم عبارتند از 50، 20 و 100 در تایم فریم یک ساعته و همینطور مووینگ اوریج های 10، 25 و 50 در تایم فریمهای 5 تا 15 دقیقه.

در خصوص استفاده از مووینگ اوریج باید بدانیم که زمانی که قیمت بالای مووینگ باشد، یعنی بازار صعودی است. زمانی هم که قیمت پایینتر از مووینگ اوریج قرار گیرد روند نزولی را در بازار شاهد خواهیم بود. اگر هم قیمت روی مووینگ اوریج قرار گیرد کار زیادی نمی توان کرد چرا که بازار رنج خواهد بود چرا که معامله طلا نیاز به نوسان بالا دارد.

بهترین استراتژی فارکس طلا

اینکه ما برای انجام معاملات طلا دارای یک استراتژی مناسب باشیم،  به ما  کمک می کند که از نوسانات قیمت طلا استفاده کرده و به سود برسیم. 

اما این استراتژی مناسب را چطور بیابیم؟ این کار مستلزم آشنایی با عوامل تاثیر گذار بر طلا، آشنایی با تحلیل های فاندامنتال یا بنیادی مربوط به طلا ، تحلیل تکنیکال طلا و آشنایی با روانشناسی ترید است. با توجه به آنکه روندهایی که در چارت قیمتی طلا ایجاد می شوند بادوام هستند، بسیاری از تریدرها به این نتیجه رسیده اند که استراتژیهای معاملاتی تکنیکال برای رسیدن به سود در زمینه طلا مفید و کاربردی می باشند.

در کل، معاملات طلا به نوسانات قیمت وابسته است. نتیجه آنکه زمانهایی که بازار دارای نوسان زیادی است بسیار مورد توجه تریدرهای طلا می باشند و در این زمانها بیشتر در بازار حضور دارند.

یکی از بهترین ساعتها هم برای ترید طلا هم همپوشانی بازارهای نیویورک و لندن می باشد. چون میزان نقدینگی بازار در این بازه زمانی بالاست. البته باز هم متذکر می شویم که این تنها یکی از عواملی است که می تواند منجر به انجام موفق معاملات طلا شود.

حرف آخر

 استراتژی فارکس طلا به دلیل ارزشی که این فلز گرانبها دارد همواره یکی از آیتم های معاملاتی پرطرفدار بوده است که مورد توجه معامله گران بسیاری است. افراد علاقمند به معامله طلا همیشه به دنبال این بوده اند که چطور می توان با بهره گیری از  بهترین  استراتژی فارکس طلا معاملات موفقی را انجام دهند.

رسیدن به موفقیت در معاملات فارکس به عوامل مختلفی وابسته است که از مهمترین آنها می توان به داشتن مهارت و دانش معامله گری اشاره کرد. همینطور داشتن مدیریت ریسک و معامله کردن بدور از احساسات و سایر مواردی است که در این مقاله نیز به آنها اشاره کردیم.

لذا با توجه به آنکه هر تریدری دارای خلق و خو، سلیقه و همینطور اهداف معاملاتی متفاوتی است به همین دلیل هم نمی توان یک نوع  استراتژی فارکس طلا را برای همگان عمومیت داد. شاید استفاده از استراتژی های دیگران برای شما موفقیت آمیز نباشد. به  هر صورت باید قبل از استفاده از استراتژی های دیگر آن را بارها تست کنید.

با امید به آنکه شما دوستان همراه هم که به معاملات طلا علاقمند هستید، بتوانید استراتژی مختص خود را بیابید وبا استفاده از آن به سود و موفقیت برسید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.