Take a fresh look at your lifestyle.

حساب پراپ

حساب پراپ چیست ؟

0 2

حساب پراپ چیست؟ برای چه افرادی مناسب است؟ darsfx در سلسله مقالاتی که تاکنون تقدیم حضورتان کرده است، مفاهیم معاملاتی بسیاری را بررسی کرده است. اما مفهوم حساب پراپ که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم به نسبت مفهوم جدیدی است که اخیرا پرطرفدار شده است.
پراپ تریدینگ یا Proprietary trading در واقع یک نوع سبک معاملاتی می باشد. می توان آن را اینگونه تعریف کرد: معامله اختصاصی یا معامله ای که به مالک یا مدیریت سرمایه وابسته می باشد. این نوع از معاملات اختصاصی در شاخه های متفاوتی مثل معاملات سهام، اوراق قرضه، ارزها، کالاهای معاملاتی و بقیه ابزار مورد استفاده قرار می گیرد.
اینکه حساب پراپ چگونه کار می کند؟ مزایای آن چیست و… را در این مقاله آنها را فرا خواهیم گرفت، لذا تا انتها همراه ما باشید.

فهرست مطالب

حساب پراپ چیست ؟

آیا حساب پراپ مزایایی دارد

نحوه کار سایت های پراپ

آموزش ثبت نام در سایت پراپ

حساب پراپ مناسب چه افرادی است ؟

حساب پراپ چیست ؟

پراپ تریدینگ، به مفهوم استخدام تریدر و یا جذب و دریافت سرمایه برای ترید است. این مفهوم سالها قبل از آنکه اینترنت به شکل امروزی آن قابل دسترس باشد، وجود داشت ولی به محبوبیت امروز نبود . 

این شکل از معامله کردن مختص افرادی است که ترید را به شکل حرفه ای انجام می دهند و به نوعی به ترید کردن خود ایمان دارند و از دانش معاملاتی لازم برای ترید برخوردار هستند.  روال کلی کار به این صورت است که شما به عنوان تریدر با پول یک سازمان دیگر در بورس سرمایه گذاری می کنید. تعریف ساده تر آن را بخواهیم بگوییم این است که استعدادها و حرفه ایهای بورس و فارکس را از همه نقاط دنیا استخدام می کنند.

 بعد از آزمون و استخدام، حساب پراپ را در اختیارشان قرار می دهند تا با انجام معاملات به سود برسند و بسته به شرایط سازمانی که با آن همکاری می کنند. درصد خوبی هم از آن سود نصیب خودشان می شود. 

  

آیا حساب پراپ مزایایی دارد

خوب است در این بخش ببینیم که پراپ تریدینگ چه مزایایی دارد؟ یکی از مهمترین مزایایی که می توان برای آن گفت این است که تریدرها به پول بیشتری دسترسی خواهند داشت. دیگر آنکه دغدغه ای که معمولا تریدرها با آن روبرو هستند نبود سرمایه است و گاها با وجود استعداد بالا نمی توانند در بازار های مالی حضور پیدا کنند، اما با این شیوه سرمایه گذاری این مشکل مرتفع گردیده است. مزیت مهم دیگر ریسک پایین آن است. همینطور اینکه این نوع حساب کمیسیون کمتری دارد. مزیت خوب دیگر آن این است که وقتی تریدرها در وب سایت های پراپ ترید می کنند، با پلتفرم های خوب  و مناسب که در اختیارشان قرار می گیرد آشنا خواهند شد.

نحوه کار سایت های پراپ

ببینیم که سود حساب پراپ برای وب سایتها چیست؟ اجازه دهید با ذکر یک مثال پیش برویم. وب سایتهای پراپ معمولا دارای سرمایه بزرگی می باشند.

 یک تریدر برای تبدیل 100 دلار به 200 دلار کار زیادی پیش رو ندارد، اما اگر برای تبدیل ده هزار دلار به بیست هزار دلار کار سختی را پیش رو خواهد داشت. همینطور ریسک بیشتری هم به همراه خواهد داشت. به همین دلیل سرمایه بزرگ یک سازمان بین تریدرهای کاربلد تقسیم می شود، روی آن معامله می کنند و به سود می رسند. بنابر شرایطی که بین سازمان و تریدرها توافق شده است درصدی سود که معمولا هم رقم قابل توجهی است به تریدر تعلق می گیرد. 

می توان گفت این روش از سرمایه گذاری در ایران به دلیل اختلاف قیمت دلار و ریال، رقم معناداری خواهد بود. در صورتی که تریدر ضرر کند، در ضرر شریک نخواهد بود ولی  حساب پراپ وی را از او خواهند گرفت.

درآمد از طریق سایت های پراپ به دو صورت است: یا به صورت حقوق ثابت و یا به شکل دریافت بخشی از سود خواهد بود. نوع اول نیازی به توضیح ندارد ولی صورت دوم به نفع هر دو طرف است یعنی پراپ تریدر و سازمان.

آموزش ثبت نام در سایت پراپ

در این بخش از مقاله  حساب پراپ، خالی از لطف ندیدیم که در خصوص چگونگی ثبت نام در یکی از سایت های پراپ و در واقع خرید چالش با شما سخن بگوییم.  مراحلی که در این بخش از آنها صحبت می کنیم با تغییرات جزئی در تمامی سایتهای پراپ مشترک است. 

  • بعد از انتخاب سایت مورد نظر، وارد پنل کاربری خود  شوید، روی بخش خرید چالش کلیک کنید.
  • از قسمت بالانس اکانت، مبلغی که برای شما مناسب می باشد را انتخاب کنید.
  • در بخش انتخاب سرور می توانید بروکر مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • در بخش پایین تر اهرم و پلتفرم به شکل پیش فرض انتخاب شده اند.
 • اطلاعات چالش ها را در مرحله بعدی می توانید در پنل کاربری خود ببینید. این اطلاعات شامل مواردی است از جمله مدت زمان پاس کردن مراحل، حد ضرر روزانه، حد ضرر کلی و همینطور تارگتی که باید به آن برسید. بعد از خواندن کامل آن، باید آن را تایید کنید.
 • بعد از آن باید پرداخت را که به دوشکل پرداخت به شکل تتر و یا پرداخت ریالی می باشد را انتخاب و از طریق درگاه های پرداخت، خرید خود را انجام دهید.
 • در بخش اطلاعات چالش، ارسال درخواست را انجام دهید. در نظر داشته باشید که تا قبل از آنکه درخواست خود را ارسال کنید می توانید بروکر خود را تغییر دهید. بعد از آن دیگر این امر ممکن نخواهد بود.
 • نهایتا بعد از 10 دقیقه ایمیلی برای شما ارسال می گردد و با اطلاعات موجود در آن می توانید وارد متاتریدر شده و شروع به ترید نمایید.

حساب پراپ مناسب چه افرادی است ؟

این حساب همانطور که بالاتر هم اشاره شد برای افرادی است که در کارترید از مهارت و دانش لازم و قابل اطمینان برخوردار می باشند و می توانند استراتژی سوددهی را پیاده سازی کنند. چرا که قبل از آنکه وارد هر یکی از این سازمانها شوید،  برای عضویت و ثبت نام چالشی دارند و شما باید در ابتدا هزینه ای را پرداخت کنید( در حدود 200 یا 300 دلار) سپس آزمون دو مرحله ای  را شرکت کنید و برای مدت کوتاهی ترید کنید و در این مدت باید ثابت کنید که توانایی گرفتن سود از بازار را دارید. 

البته که هر سیستمی دارای شرایط خاص خود است ولی معمولا اصول کلی به این شکل است که اگر سود مورد نظر محقق شود که غالبا 10% در ماه است، اصولا  پولی را که در ابتدا پرداخت کرده اید را به شما برمی گردانند. با این حال اگر باز هم این سوال شماست که آیا این نوع سرمایه گذاری مناسب شماست یا خیر؟ اگر در خود توانایی سود کردن 10 درصد در ماه را دارید پاسخ جواب مثبت است.

شاید مبلغ عضویت در ابتدا برای ما ایرانیان زیاد باشد ولی این را هم در نظر داشته باشید که اگر برنده چالش شوید، هم پول خود را پس خواهید گرفت و هم به درآمد خوبی خواهید رسید. با این وجود قبل از هر اقدامی باید بررسی های لازم مالی را انجام دهید.

حرف آخر

 حساب پراپ را با هم در این مقاله بررسی کردیم. هدفمان دادن اطلاعات مفید در این رابطه بوده است تا شما عزیزانی که از تجربه و مهارت خوبی در زمینه معاملات فارکس برخوردار هستید، با این شکل از سرمایه گذاری آشنا شوید. همانطور که در مقاله نیز اشاره شد برای آنکه بتوانید یک حساب پراپ موفق داشته باشید در ابتدا باید به سطح قابل قبولی در زمینه انجام معاملات رسیده باشید و سپس به پراپ تریدینگ  فکر کنید.

با امید به آنکه مطالب عنوان شده در خصوص  حساب پراپ مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشید. سوالات و نقطه نظرات خود را با ما در میان گذارید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.