Take a fresh look at your lifestyle.

حساب پم یا کپی ترید

کدام یک از این نوع حساب ها مناسب سرمایه گذاری است ؟

0 3

حساب پم یا کپی ترید؟ به نظر شما کدام یک از این روشهای سرمایه گذاری در فارکس می تواند ما را به سود نزدیکتر کند؟ برای آنکه بدانیم حساب پم یا کپی ترید کدام یک شیوه مناسب تری می باشد، باید در ابتدا هر کدام از این روشها را به خوبی بشناسیم و با ویژگیهای هر یک از آنها آشنا شویم. بعد از آن قادر خواهیم بود آنها را مقایسه کرده و با شرایط خود بسنجیم و سپس بگوییم کدام یک برای ما بهتر است.
در این مقاله darsfx به این موضوع می پردازد. البته پیش از آنکه این مبحث را شروع کنیم، خاطرنشان می سازیم که در نهایت این افراد هستند که بسته به سلیقه معامله گری خود یکی از روشهای حساب پم یا کپی ترید را انتخاب می کنند. با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

فهرست مطالب

معرفی حساب پم فارکس

معرفی کپی ترید فارکس

مزایای حساب پم

معایب حساب کپی ترید

حساب پم یا کپی ترید مناسب چه افرادی است

مشاوره جهت مشارکت در حساب پم یا کپی ترید

معرفی حساب پم فارکس

در ابتدای مبحث  حساب پم یا کپی ترید بهتر است که به طور مختصر با هر یک از مفاهیم  Copytrade-pamm آشنا شویم. 

در ابتدا ببینیم که حساب پم فارکس چیست؟ پم نرم افزار ویژه ای است که به یک مدیر سرمایه  کمک می کند تا با سرمایه افرادی که در یک حساب معاملاتی واحد قرار داده شده معامله کرده و سود حاصل را با توجه به شرایطی که از قبل تعیین شده است مابین سرمایه گذاران تقسیم کند.

ابته به این نکته باید توجه داشت که قوانین حساب های پم متفاوت میباشد و قبل از هر گونه سرمایه گذاری باید قوانین را با دقت مطالعه نمایید.

شاید برای شما سوال میشود که منافع مدیر حساب پم چیست ؟ در تمامی حساب های پم درصدی از سود حاصله به مدیر حساب پم تعلق میگیرید .

اگر میخواهی در خصوص خطرات این نوع حساب اطلاعات کافی داشته باشید مقاله کلاهبرداری در حساب پم رو مطالعه کنید .

معرفی کپی ترید فارکس

بعد از آشنایی با حساب پم در این بخش با سیستم کپی ترید آشنا می شویم تا بتوانیم نحوه کار هر یک از روشهای حساب پم یا کپی ترید را با هم مقایسه کنیم.  

  کپی ترید از دیگر روشهای سرمایه گذاری است. ماهیت این روش به این صورت است که معاملات تریدر با تجربه در حساب شخص سرمایه گذار کپی می شود. این روش مکانیسم آسان و ساده ای دارد.

در این روش باید بدانید مایل به دریافت چه نوع خدماتی هستید. چرا که دانستن پاسخ این سوال تا میزان زیادی به بروکر بستگی دارد و باید بروکر مناسبی را برای خود انتخاب کنید تا خدمات مورد نظر شما را ارائه دهد.

در گام بعدی باید به بررسی معاملات تریدرها بپردازید. سپس از میان آنها بهترین را که قابل اعتماد نیز می باشد را انتخاب کنید. در این مرحله در نظر گرفتن مواردی همچون سابقه معاملاتی و افت سرمایه(drawdown) مهم است در صورتی که دارای سطح قابل قبولی قرار داشته باشد و همینطور افزایش سپرده به طور مداوم باشد می تواند انتخاب مناسبی جهت کپی کردن معاملات آنها را در حساب فرد سرمایه گذار باشد.

 در این نوع سیستم سرمایه گذاری بسیار مهم است که برای کپی پارامترهایی را تنظیم کرده، ریسک ها را محدود و هزینه ها را مدیریت نمایید. برای آنکه ریسک معاملات در این روش کاهش پیدا کند بهتر است که از چند معامله گر با استراتژی های متفاوت استفاده نمایید.

در نهایت اینکه چنانچه در این روش همزمان با انجام دادن معاملات شاهد رشد در سپرده خود هستید، نشان دهنده این است که انتخاب درستی را برای کپی ترید انجام داده اید. در غیر اینصورت باید به سرعت به فکر تغییر تریدر باشید.

مزایای حساب پم

دوستان خوب حتما به خوبی می دانید که برای انتخاب روشهای  حساب پم یا کپی ترید، تنها معرفی کافی نمی باشد بلکه باید با مزایای هر یک از مدلهای سرمایه گذاری  Copytrade-pamm هم دانست. در ابتدا مزایای حساب پم را بررسی می کنیم.

  • یکی از دغدغه هایی که همواره معامله گران تازه کار با آن روبرو هستند نداشتن زمان لازم برای کسب تجربه و دانش معاملاتی است و همینطور عجول بودن آنهاست. به همین دلیل حساب پم دقیقا مناسب چنین افرادی می باشد. 
  • در دراز مدت حساب پم سود خوبی را  نصیب سرمایه‌گذاران  می‌ گرداند.
  • در این مدل سرمایه گذاری تریدرها قادر هستند که  تریدرها را با هم مقایسه کنند و مناسب ترین را برای خود انتخاب نمایند.

می توان حساب های متنوع در این مدل از سرمایه گذاری ایجاد کرد.

معایب حساب کپی ترید

در ادامه بررسی و مقایسه ویژگیهای حساب پم یا کپی ترید یا به عبارتی  Copytrade-pamm در این بخش به معایبی  که به سیستم کپی ترید وارد است می پردازیم و همینطور چند توصیه برای گرفتن نتیجه بهتر از سیستم کپی ترید خدمت شما عزیزان خواهیم گفت.

ارائه دهندگان این سیستم معاملاتی همیشه معاملات برنده ای انجام نخواهند داد. بنابراین چنانچه تنها به کپی تریدینگ تکیه کنید، مهارت و همینطور دانش معاملاتی مناسبی را توسعه نخواهید داد. 

 

هرچقدر هم که سیستم کپی ترید خوب باشد،  اما خوب است که معایب و خطرات آن را نیز بدانیم.  معاملات کپی دارای ریسک بالایی است. باید ریسک معاملات خود را محدود کنیم. می پرسید چگونه؟ با متنوع ساختن پورتفولیوی خود ( نباید همه تخم مرغ ها را در یک سبد قرارداد) میزان وجهی را که به هر تریدر اختصاص می دهید را محدود نمایید.

 در صورتی که  پلتفرم معاملاتی کپی  این اجازه را به شما می دهد که پارامترهای ریسک خود را بر مبنای ترجیحات خود بر روی پلتفرم تنظیم کنید. 

پیش از آنکه  تصمیم بگیرید کپی معاملات را انجام دهید، موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

  • کپی ترید کنترل شما بر روی معاملات را کاهش می دهد.
  • پتانسیل یادگیری شما را محدود می نماید.
  • به یاد داشته باشید که پیش بینی بازارها کار سختی است لذا برنده امروز می تواند بازنده فردا باشد.
  • معاملات کپی معمولا گرانتر از معاملات معمولی می باشند. گاها ارائه دهندگان سیگنال به هزینه اولیه زیادی نیاز دارند.

 باید از اسپردهای بروکر خود که می تواند سود شما را از بین ببرد مطلع باشید. توصیه می شود که معامله گران فعال را دنبال نمایید. 

حساب پم یا کپی ترید

حساب پم یا کپی ترید مناسب چه افرادی است

نمی‌توان به طور قطع گفت که از بین مدلهای سرمایه گذاری Copytrade-pamm کدام نوع سرمایه‌گذاری بهتر است و یا مناسب چه افرادی می باشد. هریک از این روش‌ها یی که با هم بررسی کردیم ویژگی خاص خود را دارند و هرگز صد در صد تضمین کننده موفقیت فرد نمی باشند .

هیچ کس بهتر از خود شما نمی داند که کدام روش برایتان مناسب تر است و این شما هستید که بر مبنای رویکرد خود تصمیم می گیرید  که کدام یک را انتخاب کنید. البته در این راه همراهی یک مشاور کار بلد هم می تواند بسیار کمک کننده باشد.

مشاوره جهت مشارکت در حساب پم یا کپی ترید

اگر شما دوستان خوب و همراه ما بر سر دو راهی انتخاب بین این دو مدل از سرمایه گذاری قرار گرفته اید، برایتان خبر خوبی داریم. darsfx برگزار کننده حساب های پم و همینطور کپی ترید است و با بسیاری از بروکرها همکاری می کند. برای گرفتن هرگونه مشاوره می توانید از طریق واتساپ با darsfx تماس بگیرید.  

و همین طور ما در تلاش هستیم که با بارگذاری مقالات مختلف مسیر تحقیق و جستجو را برای شما هموار کنیم .

حرف آخر

حساب پم یا کپی ترید، روشهای متفاوت برای سرمایه گذاری هستند که هر یک به نوبه خود دارای نقاط ضعف و قدرتی هستند. افراد بنا بر نیاز، سطح انتظار و سلیقه معامله گری شان آنها را انتخاب می کنند. به طور مشخص نمی توان گفت که حساب پم یا کپی ترید کدام یک دارای برتری یا ضعف نسبت به دیگری است.
در این مقاله آنها را مورد مقایسه قرار دادیم. قطعا افراد دارای نظرات متفاوتی در این خصوص هستند. با امید به آنکه مطالب عنوان شده مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد.
چنانچه قصد سرمایه گذاری بر روی حساب پم یا کپی ترید را دارید، برایتان تجارت پر سود و همراه با موفقیت را آرزو می کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.