Take a fresh look at your lifestyle.

ایجاد حساب فارکس

در این مقاله به روش افتتاح حساب واقعی و مجازی میپردازیم

0 4

ایجاد حساب فارکس چگونه است؟ اگر با بازار فارکس آشنا باشید قطعا می دانید که یکی از نخستین گام ها در دنیای معامله گری در این بازار، ایجاد حساب کاربری فارکس است. برای آنکه بدانید ایجاد حساب فارکس چگونه است توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.
در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه در فارکس حساب باز کنیم. ایجاد حساب فارکس در ایران به چه صورتی است. همینطور به نکاتی اشاره خواهیم کرد که دانستن آنها برای ایجاد حساب کاربری فارکس لازم است. پس با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

معرفی مختصر از بازار فارکس و بروکر

نکات لازم قبل از ایجاد حساب کاربری فارکس

معرفی انواع ساخت حساب فارکس

ایجاد حساب فارکس دمو و مشکلات آن

آموزش مراحل ایجاد حساب فارکس در بروکر

معرفی مختصر از بازار فارکس و بروکر

قبل از آنکه مبحث ایجاد حساب فارکس را آغاز کنیم، خوب است کمی از فضای فارکس و بروکر با شما صحبتی را داشته باشیم. بازارهای مالی بسیاری در سراسر دنیا وجود دارد که به گروه های مختلفی دسته بندی می شوند. از جمله بازار سهام ، بازار اوراق قرضه، بازار کالا  و بازار فارکس.  

بین بازارهای مالی، فارکس بزرگترین بازار در جهان است. این بازار محل تبادلات ارزهای خارجی است و همینطور مرکز فعالیت معامله گران. برای انجام فعالیت در این بازار نیاز به ایجاد حساب کاربری فارکس داریم. اما چگونه در فارکس حساب باز کنیم ؟ برای آنکه در فارکس حسابی داشته باشیم باید از طریق بروکر اقدام کرد. بروکری امن و قابل اطمینان. بروکر چیست؟ بروکر واسطه ای است میان شما و بازار فارکس.

در ادامه به شما خواهیم گفت که چه مواردی را باید پیش از افتتاح حساب مد نظر قرار داد.  

 

 

نکات لازم قبل از ایجاد حساب کاربری فارکس

در ادامه آنچه که در مورد معرفی بازار فارکس گفته شد، اضافه می کنیم که در آن انواع ارزهای خارجی رد و بدل می شود. به همین دلیل دارایی های مختلف هم به صورت بین المللی در فارکس مورد معامله قرار می گیرند. به همین دلیل هم معامله در این بازار سود های کلانی را نصیب معامله گران می سازد. این امر باعث شده تا افراد بیشتری به انجام فعالیت در این بازار با هدف دریافت سود ترغیب شوند. که البته شرط ورود به این بازار ایجاد حساب فارکس می باشد. لذا بسیار مهم است که بدانیم چگونه در فارکس حساب باز کنیم.

در واقع همه چیز بستگی به میزان سرمایه، زمینه ای که علاقمند فعالیت در آن هستید و نوع حسابی که منطبق با نوع فعالیت شما می باشد دارد.

  • قبل از هر چیز باید یک بروکر مناسب برای خود پیدا کنید.
  • بعد از گرفتن مشورت از بروکر و ثبت نام و وارد کردن اطلاعات خود باید بنا بر دارایی که قصد دارید در فارکس آن را معامله کنید، حساب مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  • در بازار فارکس حساب های معاملاتی متفاوتی وجود دارد . هر یک از آنها ارائه دهنده خدمات متفاوت هستند. به همین دلیل هم سرمایه گذاران در زمانی که می خواهند حساب افتتاح کنند باید دقت کنند و حساب مناسب خود را افتتاح کنند.
  • اهرم ها از مواردی هستند که باید در هنگام افتتاح حساب مورد توجه قرار گیرند. 
  • میزان اسپرد ( Spread ) حساب هم باید بررسی شود. 
  • نوع پلتفرمی که بروکر ارائه می دهد هم از مواردی است که باید قبل از افتتاح حساب آن را بررسی کنید.

معرفی انواع ساخت حساب فارکس

در مورد ایجاد حساب فارکس و همینطور انواع حساب های فارکس می توان آنها را در دو دسته قرار داد. حساب دمو(آزمایشی) و حساب ریل(واقعی). در این بخش به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

برای  باز کردن حساب دمو لازم نیست کار زیادی انجام دهید. بروکرهای زیادی هستند که این حساب را ارائه می دهند.می توانید با مراجعه به وبسایت آنها یک حساب دمو برای خود افتتاح کنید. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که با انجام ثبت نام در بروکر به منوی افتتاح حساب آنها رفته و یک حساب آزمایشی ایجاد کنید. این حساب رایگان است و شما می توانید با آن بارها و بارها تمرین و تکرار کنید بدون آنکه نگران از دست رفتن سرمایه تان باشید. در ادامه باز هم از حساب دمو خواهیم گفت.

 بعد از آنکه چندین بار با حساب دمو معامله کردید، وقت آن رسیده که یک حساب ریل ایجاد کنید. در این نوع حساب چون همه چیز شکل واقعی پیدا می کند کار بیشتری هم می برد.  شاید برای بعضی از دوستان سوال باشد که ایجاد حساب فارکس در ایران چگونه است؟ باید بگوییم که ایجاد حساب فارکس در ایران هم همان روال را دارد چون همه چیز به صورت آنلاین انجام می شود.بنابراین اگر همه چیز به خوبی پیش برود مشکلی نخواهد بود و می توان حساب افتتاح کرد. گاها هم ممکن است که وب سایت بروکر از طرف ایران فیلتر شده باشد و یا اینکه بروکرهایی که تحت رگوله می باشند اجازه ارائه خدمت به ایرانیان را ندارند. این مواردی است که برای افرادی که در داخل ایران هستند و نیاز به افتتاح حساب فارکس دارند باید مد نظر قرار گیرد. 

ایجاد حساب فارکس دمو و مشکلات آن

درست است که حساب دمو دارای فواید بسیاری است و فرد را آماده انجام معاملات واقعی می کند، اما به دلیل آنکه احساسات انسانی در آن دخیل نمی باشد، نمی توان با آن یک معامله واقعی را تجربه کرد. در واقع معامله در دنیای واقعی هیجاناتی را در پی دارد که گاهی شما را بابت سودهایی که می کنید بسیار سرخوش و خوشحال می کند و گاهی به دلیل شکست و ضرر ناراحت و ناامید. همه این احساسات، بنای تجربه معاملاتی شما را تشکیل می دهند که در آینده بسیار به کار شما می آید. این اتفاق معمولا در حساب های دمو نمی افتد.

بنابراین خیلی در حساب دمو نمانید. چرا که ممکن است باعث شکل گیری عاداتی شود که در آینده مشکلات و توقعاتی را از بازار واقعی برایتان به وجود آورد. 

شاید روشی برای انجام معامله با حساب دمو مناسب باشد، اما اجرای آن با حساب ریل سرمایه شما را در ریسک قرار دهد.

آموزش مراحل ایجاد حساب فارکس در بروکر 

 همانطور که قبلا هم اشاره شد ابتدا باید بدانید که کدام حساب مناسب شماست. برای شروع کار می توانید با حساب استاندارد پیش بروید.

  • بعد از آن که حساب خود را مشخص کردید، فرمی که مربوط به آن می باشد را پر کنید. معمولا اطلاعات شناسنامه ای را از شما می خواهند. به همراه شماره تلفن همراه، ایمیل و آدرس دقیق پستی. دقت کنید که اطلاعات درج شده از سوی شما باید دقیق باشد. چرا که  بعدا باید با ارسال تصویر از اصل مدرک مراحل احراز هویت را انجام دهید.
  • بعد از ارسال مدارک وارد مرحله بعدی که احراز هویت شما است  می شوید. این کار به منظور جلوگیری از پولشویی می باشد. بدون تایید صحت مدارک شما حساب شما وریفای یا تایید نخواهد شد در نتیجه نمی توانید فعالیتی هم داشته باشید . البته برخی از بروکرها پیش از فرستادن مدارک هم حساب کاربر را فعال می کنند. اما در زمان برداشت سود و یا اصل پول باید مدارکتان تایید شده باشد. 
  • بعد از تایید اطلاعات هویتی شما می توانید حساب خود را شارژ کرده و شروع به انجام معامله نمایید.
  • شما باید با پلتفرمی که بروکر در اختیارتان قرار می دهد و همینطور باید چگونگی طرز کار با داشبورد معاملاتی  بروکر آشنایی پیدا کنید. داشبورد بروکر نرم افزاری است که به وسیله برنامه نویسان جهت سهولت بیشتر کار تریدر ها به وجود آمده است. در صفحه اصلی آن  می توان تمامی نمودار ها ، سفارشات ، اخبار ، تحلیل  ها و … یکجا داشته باشید.

حرف آخر

ایجاد حساب فارکس و چگونگی آن را در این مقاله با هم بررسی کردیم. به دو شکل اصلی ایجاد حساب فارکس اشاره کردیم. حساب دمو و حساب ریل.

در مورد نحوه ایجاد هر یک و همینطور ویژگی ها، مراحل ساخت و مشکلات آنها به طور مفصل صحبت کردیم. اما باز هم آنچه که قویا توصیه می شود این است که پیش از هرگونه اقدامی برای ایجاد حساب فارکس تمامی جنبه های آن را از انتخاب بروکر تا نوع حسابی که برای شما مناسب است را کامل بررسی نمایید.

با امید به مورد پسند واقع شدن این مطلب چنانچه پرسشی در این خصوص برایتان مطرح شد با پشتیبانی darsfx تماس بگیرید ویا به واتساپ پیام دهید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.