Take a fresh look at your lifestyle.

قانون ۹۰درصد فارکس

این قانون ۹۰ درصد فارکس از کجا آمده است ؟

0 10

قانون ۹۰درصد فارکس چیست و از چه می گوید؟ بازار فارکس، بازار فرصت هاست در این بازار افراد در برابر سریعترین و حرفه ای ترین معامله گران قرار می گیرید که دارای تجربه و مهارت بالاتری از شما هستند و در این بازار حضور پیدا می کنند. همینطور باید اضافه کرد که کامپیوترهای بسیار سریعتری از شما وجود دارند که نسبت به تغییرات بازار واکنش به نسبت سریعتری نشان می دهند.
وجود چنین رقبای سرسخت و قدرتمندی در فارکس کار را کمی برای معامله گران تازه کار مشکل می کند. در چنین بازاری نمی توان بی گدار به آب زد و به امید شانس در آن شروع به فعالیت کرد. قانون ۹۰درصد فارکس به همین موضوع اشاره دارد.
ابتدا باید بدانید که نمی توان در فارکس بدون مدیریت ریسک به سود و نتیجه مناسب رسید. در این بازار جایی برای رویا پردازی وجود ندارد. در وهله اول باید بتوانید در این بازار دوام آورده و از سرمایه خود محافظت کنید. برای دانستن چگونگی آن باید قانون ۹۰درصد فارکس را به خوبی بدانید. darsfx در این مقاله قانون ۹۰ درصد فارکس را موشکافی می کند. با ما تا انتها همراه باشید.

فهرست مطالب

چرا ۹۰ درصد مردم در فارکس ضرر میکنند ؟

استراتژی ۹۰/۱۰ در فارکس چیست ؟

قانون ۹۰درصد فارکس و شکست تریدرها

چرا ۹۰ درصد مردم در فارکس ضرر میکنند ؟

برای رسیدن به جواب این سوال خوب است ببینیم که اساسا چرا قانون ۹۰درصد فارکس ایجاد شد؟ قانون ۹۰ درصد فارکس می گوید که نود درصد معامله گران، نود درصد سرمایه خود را در ۹۰ روز اول شروع معامله گری خود از دست می دهند! اما چرا ۹۰ درصد مردم در فارکس ضرر می کنند ؟ می توان با رعایت نکاتی جزیی از این درصد بالا نبود.
مثلا اینکه بدانیم که چطور باید ریسک معاملات خود را مدیریت نماییم. خوب چطور باید اینکار را انجام داد؟ در درجه اول باید بدانیم حفظ نمودن سرمایه بیشتر از کسب سود در این بازار اهمیت دارد. بنابراین بدون مدیریت ریسک حتی اگر معامله گر بهترین استراتژی را هم در دست داشته باشد باز هم امکان اینکه حساب معاملاتی وی به صفر برسد وجود دارد.
اشتباهی که معامله گران تازه وارد به دنیای فارکس مرتکب می شوند و آنها را از معامله گران حرفه ای متمایز می سازد این است که هنگام باز کردن یک موقعیت معاملاتی تنها روی این مسئله تمرکز می کنند که چقدر می توانند در این معامله سود به دست آورند. در صورتی که یک معامله گر حرفه ای به میزان ضرر در معامله توجه می کند. شاید بتوان این را مهمترین عامل دسته بندی ۱۰ درصدی و همینطور ۹۰ درصدی دانست.

 

 

استراتژی ۹۰/۱۰ در فارکس چیست ؟

در این بخش از مبحث قانون ۹۰درصد فارکس به بررسی یک استراتژی می پردازیم. استراتژی ۹۰/۱۰چه نوع استراتژی می باشد؟ این استراتژی مناسب برای افرادی است که قصد ندارند سرمایه خود را در معرض خطر قرار دهند و به سودی اندک قانع هستند. این نوع سرمایه گذاری را در فارکس، بنام سرمایه گذاری بازنشستگی خوانده می شود. دوستان باید بدانید که استراتژی ۹۰/۱۰ در واقع یک اصل مدیریتی است و با استراتژی به سود تبدیل کردن نود درصد معاملات متفاوت است و نباید این دو را با هم اشتباه گرفت.
بد نیست بدانید که این استراتژی سرمایه گذاری، برگرفته از مدل سرمایه گذار افسانه ای وارن بافت ” Warren Buffet” می باشد. او اولین کسی بود که این مدل از سرمایه گذاری را برای پس انداز افراد بازنشسته معرفی نمود. در این روش ۹۰% سرمایه در صندوق های شاخص که مبتنی بر سهام می باشند اختصاص می یابد و ۱۰% باقیمانده هم صرف سرمایه گذاری با ریسک های پایینتر می شود.
اما هدف این استراتژی سرمایه گذاری چیست؟ هدف به دست آوردن بازدهی بیشتر روی کل سبد سرمایه گذاری در طولانی مدت می باشد. البته این را هم اضافه می کنیم که موفقیت در این روش سرمایه گذاری بسته به کیفیت صندوق هایی دارد که سرمایه گذار آنها را خریداری می کند.
استراتژی ۹۰/۱۰ در واقع یک استاندارد پیشنهادی می باشد. سرمایه گذارانی که این روش و شیوه را می پسندد می توانند آن را بر مبنای سلیقه معامله گری و میزان ریسک پذیری خود تغییر دهند.

قانون ۹۰درصد فارکس و شکست تریدرها

بعد از صحبت در مورد استراتژی ۹۰/۱۰ برمی گردیم به بحث اصلی یعنی قانون ۹۰درصد فارکس. اینبار به شکست تریدرها می پردازیم. این میتواند خیلی نا امید کننده باشد که  تریدرها در اوایل کارشان بارها و بارها شکست را تجربه می کنند. بیایید با هم علل این شکستها را بررسی کنیم . 

 اگر شما هم از آن دسته تریدر هایی هستید که به دفعات دچار شکست شده اید امیدواریم که بعد از خواندن این مطلب احساس بهتری پیدا کنید. در اوایل کار بسیاری از معامله گران تصور می کنند که در حال تلاش کردن هستند، اما بعد از 6 ماه الی یک سال به آنجایی که می خواستند و انتظارش را داشته اند نمی رسند و این آغاز نا امیدی و از دست دادن اعتماد به نفس برای آنهاست.

آنچه که این افراد باید بدانند این است که باید چند سالی طول بکشد تا یک معامله گر طعم شیرین موفقیت را تجربه کند. حتی برای بعضی بالای 4 سال طول خواهد کشید تا به سود مستمر برسند.

براساس قانون ۹۰ درصد فارکس، در این بین ممکن است سودهای کوچکی نیز عاید معامله گر شود اما اولا همیشگی نیست و در ثانی خیلی زود آن را به بازار پس خواهند داد. 

دلایل زیادی برای این شکست وجود دارد و بزرگترین آنها نداشتن نظم و ذهنیت درست است. در واقع استراتژی و تکنیک بد و نامناسب تنها دلیل شکست نیست. منظور از ذهنیت درست این است که افراد باید صبور باشند. تصور به سرعت به سود و سرمایه چند برابر رسیدن نه منطقی است و نه حرفه ای و نه شدنی.  چطور می توان انتظار داشت که بدون داشتن تجربه به موفقیت رسید؟ معامله گرانی که تصور می کنند با گذراندن یک دوره آموزشی و یا خرید استراتژی بی نقص می توانند بلافاصله به سود بالا برسند کاملا در اشتباه هستند.

قانون ۹۰درصد فارکس می گوید که تا خاک صحنه را نخورید از سود مستمر هم خبری نیست.  این گذر زمان و تجربه است که از معامله گر، معامله گر می سازد. وقتی می گوییم گذر زمان، از 6 ماه و یک سال حرف نمی زنیم. تریدر باید چندین چرخه بازار را تجربه کند تا یاد بگیرد که چطور ترید کند و سیر صعودی و نزولی بازار را به خوبی تشخیص دهد و بداند که چه زمانی به بازار وارد و چه زمانی از آن خارج شد. 

دوستان خوب به یاد داشته باشید نمی توان در یک زمان هم آموخت و هم آموخته ها را به کار گرفت در این صورت نقش تجربه کجاست؟!

معامله گران باید قانون ۹۰ درصد فارکس را همواره در نظر داشته باشند، این برای تریدری که در ابتدای راه است خیلی خطرناک است که در خانه بنشینید و بدون نظارت کلیک کنید. بهترین پیشنهاد این است که در تعامل با سایر تریدرها قرار بگیرد تا بتواند از تجربیات آنها استفاده کرده و اشتباهات آنها را مرتکب نشود. 

حرف آخر

قانون ۹۰درصد فارکس را در این مقاله بررسی کردیم. دیدیم برای آنکه در زمره ۱۰ درصد موفق معامله گران  قرار بگیریم. باید صبور باشیم و تجربه کسب کنیم. قانون ۹۰درصد فارکس می گوید در ابتدای راه نباید به عنوان منبع درآمد اصلی به بازار فارکس نگاه کرد. نباید انتظار داشت از آغاز به طور پی در پی بازار به ما سود بدهد. همواره گفته می شود بازار تا زمانی که از معامله گر پولی نگیرد به اوپولی نخواهد داد.

لذا باید با برنامه و نظم پیش برویم. اگر معامله گران به مواردی که در این مقاله در مورد قانون ۹۰درصد فارکس گفته شد که البته چندان هم آسان نیست، پایبند باشند بی شک، آینده پر سودی در انتظارشان است.

شما عزیزان هم به ما بگویید که در کجای کار معامله گری هستید  و چقدر به قانون ۹۰ درصد فارکس پایبند هستید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.