Take a fresh look at your lifestyle.

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور چیست و آیا واقعا میتوان بدون اندیکاتور معامله کرد ؟

0 13

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور چیست و چگونه کار می کند؟ چقدر با مقوله استراتژی ها در فارکس آشنا هستید؟ به نظر شما ترید بدون اندیکاتور ممکن است؟ یقینا می دانید که داشتن استراتژی در فارکس یکی از اصول بنیادین معامله گری در فارکس است. معامله گران بنا بر سبک و سیاقی که با آن راحت هستند و متناسب با شرایط آنهاست استراتژی خود را انتخاب می کنند. در صورت بازدهی مثبت، قطعا برای آنها به بهترین استراتژی فارکس تبدیل خواهد شد.

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور هم یکی از ابزار انجام معاملات در فارکس است. در فارکس انواع مختلفی استراتژی وجود دارد که هر یک دارای ویژگیهای مربوط به خود است. آنچه که در این خصوص لازم است گفته شود این است که انتخاب و همینطور تحلیل استراتژی بر مبنای دانش و هوش تریدرها انجام می شود. با darsfx در این مقاله همراه شوید تا استراتژی فارکس بدون اندیکاتور را مورد بررسی قرار دهیم.

فهرست مطالب

اندیکاتور چیست ؟

چگونه بدون استفاده از اندیکاتورها معامله کنیم ؟

تحلیل استراتژی فارکس بدون اندیکاتور

مزیت استفاده از استراتژی فارکس بدون اندیکاتور

اندیکاتور چیست ؟

در نخستین بخش از مقاله  استراتژی فارکس بدون اندیکاتور خوب است که ابتدا ببینیم که اندیکاتور چیست و سپس به بررسی استراتژی بدون اندیکاتور بپردازیم.

معنای لغوی اندیکاتور( indicator )، شاخص و یا معیار اندازه گیری است. در حالت کلی با مقایسه کردن تعدادی داده و متغیر هایی که در دست داریم می توان اندیکاتور ایجاد کرد. اندیکاتورهایی که معامله گران در بازار های مالی و بر روی پلتفرم هایی از جمله متاتریدر 4 و 5 استفاده می کنند در حقیقت فایلهایی می باشند که در محیط متا ادیتور با فرمت هایی  چون MQL 4 و MQL5 نوشته شده اند. برای اجرا شدن آنها هم فرمتهایی مثل Ex4 و Ex5 استفاده می شود.   

اما از نظر برنامه نویس ها،  اندیکاتورهای فارکس، اکسپرت و… فرق زیادی وجود ندارد. به دلیل اینکه برنامه نویسی آنها در محیط ویرایش کدها در پلتفرم مربوطه اجرا می گردد. 

خوب این توضیح شاید کمی تخصصی بوده باشد. اما در خصوص ماهیت اندیکاتور. اگر بخواهیم آن را در حوزه بازار فارکس توضیح دهیم می توان گفت که در واقع اندیکاتور مجموعه ای است از ابزارهایی که به وسیله آنها قادر خواهیم بود  به تحلیل درستی از شرایط  حال و آینده بازار فارکس دست پیدا کنیم.

چگونه بدون استفاده از اندیکاتورها معامله کنیم ؟

بعد از آشنایی با مفهوم اندیکاتور خوب است برگردیم به بحث اصلی خودمان یعنی  استراتژی فارکس بدون اندیکاتور یا به عبارتی معامله بدون استفاده از اندیکاتورها.  اگر با تعریف استراتژی و انواع استراتژی آشنایی ندارید یشنهاد میشود مقاله استراتژی فارکس را مطالعه کنید . در ابتدا یک سوال پرسیده شد که آیا ترید بدون اندیکاتور ممکن است؟ در این بخش به پاسخ این سوال می پردازیم. پاسخ به سوال فوق مثبت است.

 این را باید بدانیم که استراتژی ترید بدون اندیکاتور یا هر نوع دیگر آن حتی  بهترین استراتژی فارکس را معامله گران ایجاد می کنند. تریدرها با توجه به سرمایه ای که در دست دارند شیوه هایی که برای ترید وجود دارد را برای خود شخصی سازی می کنند. در حقیقت داده ها و دانش معاملاتی خود را با متدها و روشهایی که وجود دارد تلفیق کرده و یک استراتژی ایجاد می کنند  و چه بسا  بهترین استراتژی فارکس خواهد شد. البته بهترین از منظر هر تریدری تعریف متفاوتی دارد شاید روش معاملاتی برای یک معامله گر که سودده و خوب عمل می کند برای دیگری اینگونه نباشد.

تحلیل استراتژی فارکس بدون اندیکاتور

استفاده از شاخص ها در فارکس همراه با مشکلات و موانعی است و این دلیلی است که چرا امروزه روز تحلیل ها بدون استفاده از اندیکاتورها صورت می گیرد.  برای آنکه بتوانیم این نوع از استراتژی را تحلیل کنیم، آنچه که مهم است بررسی کردن چارت های موجود به درستی می باشد. بعد از انجام آنالیز دقیق باید نتایجی را که حاصل می شود را به نحو صحیح تشخیص داد. در استفاده از این استراتژی نکاتی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گرفته شوند.

  • به تجربه هایی که به دست آمده( در یک تایم مشخص) باید توجه کرد.
  • افت و خیزهای چارت را نیز باید مورد بررسی قرار داد. 
  • بعد از آن تریدرها با کمک گرفتن از خطوط متحرک تحلیل خود را انجام می دهند. البته انجام دادن تحلیل و تعیین کردن روند تنها به وسیله به وسیله کندل استک و فرم ها امکان پذیر است. چرا که آنها ابزار مناسبی برای نشان دادن الگوها و همینطور مناطق حمایتی و مقاومتی می باشند.
استراتژی فارکس

مزیت استفاده از استراتژی فارکس بدون اندیکاتور

از مهمترین نقاط قوتی که این استراتژی دارد این است که هر آنچه در نمودار برای تریدر به نمایش در می آید، در واقع نشان دهنده اتفاقات آینده است. به همین دلیل این تغییرات داده های مهم، قابل توجه و ارزشمندی را در اختیار معامله گران قرار می دهد. با بررسی اطلاعات گذشته چارت می توان به نتایج مهمی دست پیدا کرد. اطلاعات مهمی مثل روند حرکت، شتاب قیمت و سایر اطلاعات مهم دیگر.

البته ذکر این نکته را هم لازم می دانیم که زمانی که برای بررسی چارت صرف می گردد ممکن است از یک ساعت تا چند روز به طول بیانجامد.

از دیگر مزیت هایی که برای این نوع از استراتژی می توان برشمرد، سهولت در اجرا، قابل اطمینان بودن و سودآور بودن آن است.

حرف آخر 

 استراتژی فارکس بدون اندیکاتور، یکی از استراتژی های خوب فارکس است. اما باید گفت که نمی توان از این استراتژی بدون داشتن دانش معاملاتی و شناخت بازار استفاده کرد. چرا که آنچه که در بازار فارکس اتفاق می افتد یک سری اطلاعات و چارت هایی هستند که دارای واکنش های غیر قابل پیش بینی می باشند. 

واکنشهایی که  الگوهای ذهنی ارزشمندی را به معامله گران منتقل می نمایند. در واقع همان تجربیاتی که معامله گران برای کسب نتیجه خوب در بازار فارکس به آنها نیاز دارند. لذا بدون دانش چارت خوانی و شناخت بازار فارکس نمی توان از استراتژی فارکس بدون اندیکاتور استفاده کرد و نتیجه گرفت و این اطلاعات فاقد ارزش و اعتبار خواهند بود.

 در پایان اضافه می کنیم که جدای آنچه که در خصوص  استراتژی فارکس بدون اندیکاتور، مزیت آن و نکات دیگری که در مورد آن گفته شده در نظر داشته باشید که برای نتیجه گرفتن در بازار فارکس هر تریدری باید دارای یک استراتژی مختص خود باشد. حتی اگر تمامی مقالات و وب سایتها بگویند که یک استراتژی،  بهترین استراتژی فارکس است. تا زمانی که خود فرد معامله گر آن را بررسی و آن را امتحان نکرده باشد نمی تواند با قطعیت بهترین بودن آن را تایید کند.

با امید به مورد توجه قرار گرفتن این مطلب از جانب شما عزیز خواننده، شما هم چنانچه تجربه ای در این زمینه دارید آن را با ما به اشتراک گذارید. 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.