Take a fresh look at your lifestyle.

بهترین ساعات برای معاملات فارکس

آیا ساعات ویژه ای برا معامه در فارکس وجود دارید ؟

0 29

بهترین ساعات برای معاملات فارکس چه زمانی است؟ قطعا همگی به خوبی می دانیم که هر پیشه و تجارتی دارای زمانهای طلایی می باشد که انجام آنها در آن ساعات بهترین بازدهی و سود را برای فرد خواهد داشت. در مورد بازار مالی فارکس هم همینطور است. معامله گران به دنبال بهترین ساعات برای معاملات فارکس هستند تا به نتیجه ای که از بازار انتظار دارند برسند.
و اما انتخاب این بهترین زمان فارکتور های خاص خود را دارد که علاوه به عوامل خارجی به خود فرد و استراتژی ترید آن نیز بستگی دارد .
در این مقاله darsfx در مورد بهترین ساعات برای معاملات فارکس با شما گپ می زند. با ما تا انتها همراه باشید.

فهرست مطالب

ساعات باز شدن فارکس و اهمیت آن

بهترین زمان برای معاملات فارکس

آیا انجام معاملات فارکس در شب خوب است ؟

چه زمانی برای معاملات فارکس خوب نیست؟

بهترین ساعات کار فارکس برای تریدر

ساعات باز شدن فارکس و اهمیت آن

در ابتدای مبحث بهترین ساعات برای معاملات فارکس، خوب است که به ساعاتی که بازار فارکس باز می شود و اهمیت آنها بپردازیم. بازار فارکس چه بازاری است؟ شاید شما پاسخ این سوال را به خوبی بدانید. بله درست است فارکس بازاری است که بنای آن بر معامله جفت ارزها گذاشته شده است. به این مفهوم که ارز یک کشور بر پایه ارز کشور دیگری خرید و فروش می گردد. بنابراین آنچه که بسیار مهم و تاثیرگذار است، بهای تک به تک ارزهایی است که داخل آن می باشند.

 اما این تنها عامل تاثیرگذار نیست بلکه قیمت ارز هر کشور از بانک های همان کشور نیز تاثیر می پذیرد. می خواهیم این را بگوییم که برای مثال بانک آمریکا باید کار خود را آغاز کند تا قیمت دلار تعیین شود. به همین منوال باید منتظر باز شدن بانک استرالیا برای تعیین قیمت دلار استرالیا ماند. 

اتفاقا شروع کار بازار فارکس هم دقیقا از سیدنی استرالیا آغاز می شود. بسیاری از داده های اقتصادی در ساعات اولیه شروع بازار فارکس عرضه می گردند. بنابراین منطقی است که خیلی از معاملات هم در این تایم از بازار انجام شود. لذا ساعات شروع بازار دارای اهمیت بالایی می باشد.

پس می توان به این نتیجه رسید که به دلیل جهانی بودن بازار فارکس و تفاوت هایی به لحاظ جغرافیایی بین کشورها وجود دارد. باید 24 ساعته باز باشد. 

البته شنبه و یکشنبه ها بازار فارکس تعطیل است. چون کشورهایی که  با ارزش بالا داخل بازار فارکس است در این دو روز تعطیل می باشند. 

بهترین زمان برای معاملات فارکس

ببینید دوستان اینکه بخواهیم تعیین کنیم که بهترین ساعات برای معاملات فارکس کدام است؟ واقعا نمی توان به طور قطع گفت. به این دلیل که عوامل متعدد دیگری هم وجود دارد که بهترین ساعات کار فارکس را تعیین می کنند. از جمله نوع استراتژی تریدر، حجم معاملات، نوع آیتم معاملاتی و همینطور پیگیری خبرها  و در نهایت آسودگی خاطر وآرامش و تمرکزی است که تریدر را در حصول به نتایج بهتر کمک می کند. 

چه بسا ساعاتی باشند که اگر تریدر در آن ساعات به معامله بپردازد بازدهی بالاتری را در مقایسه با ابتدای ساعات کار فارکس داشته باشد.

لذا با عنایت به موارد گفته شده یک معامله گر به خوبی می تواند بهترین و مناسبترین ساعات کار فارکس را به مرور و به تجربه برای خود تعیین کند.

ساعات معامله فارکس

آیا انجام معاملات فارکس در شب خوب است ؟

بهترین ساعات برای معاملات فارکس همانطوری که تا به اینجا بارها در موردش بارها صحبت کرده ایم بستگی نوع موقعیت معاملاتی دارد. در بازار فارکس امکان ترید کردن در هر ساعتی از شبانه روز وجود دارد. اما بسته به انتظار شما از بازار و لایف استایل زندگی و معامله گری فرد می تواند کاملا متفاوت باشد.

 اینکه معامله گر روزانه باشید  که پیش از پایان روز کاری در بازار پوزیشن های خود را می بندید که در اینصورت باید در تایم روزانه ترید کنید پس زمان روز برای شما نقش حیاتی پیدا می کند. یا اینکه معامله گر بلند مدت هستید و لازم است که معاملات خود را چند روز نگه دارید. لذا شاید تایم انجام معامله در شب برای یک تریدر مناسب باشد و از نظر دیگری خیر. 

چه زمانی برای معاملات فارکس خوب نیست؟

تا به اینجا با توجه به هر آنچه که در مورد بهترین ساعات برای معاملات فارکس صحبت کردیم. خوب است کمی هم در مورد ساعات بد برای معامله کردن در فارکس بگوییم.

 این درست است که زمان انجام معامله بستگی به نوع استراتژی معامله گر دارد، اما دوستان باید بدانید که ساعاتی در بازار فارکس است که نباید در آن ساعات معامله کرد. مثل زمانی که نقدینگی بازار فارکس کم است(تعطیلی بانک ها )  برای انجام معاملات پیشنهاد نمی شود. چرا که احتمال و شانس پیدا کردن روند و موقعیت خوب معاملاتی پایین می آید.

البته بسته به کشور و مکانی که معامله گر مستقر می باشد این زمان ها متفاوت است ولی چون مخاطبین ما فارسی زبان هستند، به همین دلیل هم بر مبنای ساعات کار فارکس به وقت ایران پیش می رویم.

جمعه آخر شب ( به تایم ایران) بیشتر معامله گران پوزیشن های خود را می بندند. چرا که آخرین روز کاری است و معامله گران خود را برای هفته جدید آماده می سازند. لذا بهتر است که در این تایم معامله ای انجام نشود.

زیرا اختمال وجود دارد که در روز دوشنبه بازار با گپ باز شود .

بعلاوه در ساعات پایانی سشن(جلسه) نیویورک معامله گران اسکالپر و کوتاه مدت پوزیشن های خود را می بندند. این اقدام به این دلیل است که سوآپ پرداخت نکنند. 

جا دارد این نکته را هم متذکر شویم که اگر می خواهید معاملات تان مشمول هزینه سوآپ نشود بهتر است معاملات خود را پيش از ساعت 12 نیمه شب به وقت سرور ببندید.  

و اکثر بروکر ها در روز چهارشنبه سواپ بیشتری دریافت میکنند و دقت به اینکه معاملات شما در اخر شب چهارشنبه باز نباشد هم اهمیت دارد . 

بهترین ساعات کار فارکس برای تریدر

بینیم که بهترین ساعات برای معاملات فارکس را چگونه پیدا کنیم. در واقع عوامل مختلفی در این امر دخیل هستند. از یک طرف موقعیت جغرافیایی فرد معامله گر، نوع استراتژی و همینطور سایر عواملی که بالاتر به آنها اشاره کردیم و از سوی دیگر موقعیت بازار و عواملی همچون میزان نقدینگی بازار، ساعاتی که بازارهای مختلف و مهم دنیا با هم همپوشانی دارند. 

برای مثال زمانی که بازار لندن و نیویورک همپوشانی دارند، ما شاهد بالاترین میزان حجم در بازار هستیم. به دلیل آنکه خریداران و فروشندگان زیادی حاضر هستند. لذا در این زمان است که معامله گران بالاترین نوسان قیمتی و همینطور پایین ترین اسپرد را برای انجام معاملات می توانند دریافت کنند.

بنابراین به دلیل تغییرات مداومی  که در قیمتهای پیشنهادی و درخواستی وجود دارد ، بهتر است که از باز کردن پوزیشن در خارج از این تایم اجتناب کنید. به ویژه برای معامله گرانی که از اسپرد شناور استفاده می کنند. چرا که میزان نقدینگی پایین و اسپردها بالا می باشد.

همپوشانی بازار های لندن و نیویورک از ساعت 12 تا 4 می باشد(منظور بازه زمانی است دوستان وگرنه همپوشانی لندن و نیویورک تنها یک ساعت است 8 تا 9 به وقت گرینویچ که ایرانی آن می شود 11:30 تا 12:30)  و در روزهای دوشنبه تا جمعه می باشد.

و بازار امریکا با بازار اروپا که در ساعت 4  ادغام میشود هم مهم میباشد . 

حرف آخر

 بهترین ساعات برای معاملات فارکس را با هم مورد بررسی قرار دادیم. در واقع معامله گران از معامله  در بازار فارکس به دنبال دستیابی به دو هدف هزینه تراکنش کمتر و از طرفی نوسانات قیمتی بالاتر می باشند. 

لذا اقدام به انتخاب  بهترین ساعات برای معاملات فارکس می کنند و سعی  می کنند که در آن ساعات در بازار فارکس پوزیشن های خود را باز کنند. 

لذا شاید بتوان اینگونه گفت که مناسبترین ساعات کار فارکس برای معامله گران مختلف معانی متفاوتی دارد. راستی از نظر شما بهترین ساعات برای معاملات فارکس کدام است؟  نظرات خود را در قسمت پایین با تیم darsfx در میان بگذارید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.