Take a fresh look at your lifestyle.

ارز دیجیتال بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین چیست و چرا ارزدیجیتال را با بیت کوین می شناسند؟

3 17

ارز دیجیتال بیت کوین را چقدر می شناسید؟ اگر در بازار ارزهای دیجیتال تازه کار هستید و با شنیدن نام بیت کوین این تصور برایتان ایجاد می شود .که با حجم بالایی از اطلاعات مواجه هستید که یاد گرفتن آنها زمان و وقت زیادی از شما می گیرد.
باید بگوییم که جای نگرانی نیست با کمی صبوری و پشتکار و داشتن منابع معتبر می توانید. مطالب مرتبط با ارز دیجیتال بیت کوین را از سطوح پایه تا پیشرفته را به خوبی فرا بگیرید. اگر هم حرفه ای هستید باید بدانید که همیشه مطلب جدیدی برای یادگیری وجود دارد و پایانی برای آن نیست. با ما در darsfx و در این مقاله تا انتها همراه باشید تا ارز دیجیتال بیت کوین را بهتر بشناسید.

فهرست مطالب

ارز دیجیتال یا بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین چیست ؟

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین

پیش بینی ارز دیجیتال بیت کوین

ارز دیجیتال یا بیت کوین

در ابتدا بهتر است کمی از تاریخچه بیت کوین برایتان بگوییم، بگذارید کمی به عقب برگردیم.  از آغاز انقلابی بگوییم که در سال 2008 با انتشار مقاله ای اتفاق افتاد، مقاله ای که در آن بیت کوین به عنوان پول الکترونیکی معرفی شد. و سالها بعد به تیتر اول رسانه ها تبدیل شد.  به دنبال آن اقتصاددانان زیادی را به ارائه بحث های نظری گسترده ای در مورد آن واداشت.

در واقع Bitcoin  را می توان سر منشا و شروع ماجرای غیرمتمرکز سازی دانست. شکلی از پول که می توان با آن خرید و فروش کرده و می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری در طولانی مدت ارزش دارایی شما را محفوظ بدارد.

شاید شما هم به همراه افزایش ارزش وسوسه انگیز کریپتوکارنسی ها در اخبار و فضاهای مجازی در مورد این پادشاه ارزهای دیجیتال مطالبی شنیده و یا خوانده باشید. ما در این مقاله قصد بررسی عمیق تر  ارز دیجیتال Bitcoin را داریم. تا آن را بهتر به شما بشناسانیم.

خواهیم دید، که در دنیای ارز دیجیتال خرید بیت کوین به چه صورتی است. و همینطور برای علاقمندان به بازار ارزدیجیتال تحلیل بیت کوین چگونه است؟ همراه ما باشید. 

 

 

ارز دیجیتال بیت کوین چیست ؟

در تعریف بیت کوین اینطور می توان گفت که یک ارز دیجیتال می باشد. که به دور از هرگونه کنترل مرکزی یا نظارت بانک ها یا دولت ها عمل می نماید. بجای آن به نرم افزار نظیر به نظیر(peer- to- peer) و همینطور رمزنگاری یا cryptography متکی می باشد.

یک دفتر کل تمامی تراکنش‌های بیت‌کوین را ثبت می نماید. و کپی‌های آن در سرورهای سراسر دنیا نگهداری می‌شوند. هر فردی که یک دستگاه کامپیوتر یدکی دارد می تواند یکی از این سرورها را که تحت عنوان گره شناخته می شود را راه اندازی کند. اجماع در خصوص اینکه چه کسی صاحب کدام کوین می باشد. به‌جای تکیه بر یک منبع مرکزی قابل اعتماد همچون بانک از طریق رمزنگاری در این گره‌ها حاصل می شود.

هر تراکنش به صورت عمومی در شبکه پخش می گردد. و از یک گره  به گره دیگر به اشتراک گذاشته می شود. هر ده دقیقه یا کمی بیشتر، این تراکنش‌ها به وسیله ماینرها در گروهی به نام بلوک جمع‌آوری شده  و دائما به بلاک چین اضافه می‌شوند. 

به همان شیوه ای که سکه های سنتی را در یک کیف پول فیزیکی نگهداری می شوند، ارزهای دیجیتال نیز در کیف پول های دیجیتال نگهداری می شوند و از طریق نرم افزار مشتری یا طیف گسترده ای از ابزارهای آنلاین و سخت افزاری قابل دسترسی می باشند.

برای علاقمندان ارز دیجیتال خرید بیت کوین خوب است که بدانند در حال حاضر بیت کوین ها را می توان به هفت رقم اعشار تقسیم نمود. به این صورت که: یک هزارم بیت کوین تحت عنوان میلی و صد میلیونم بیت کوین  با نام ساتوشی شناخته می شود.

در دنیای واقعی چیزی به نام بیت کوین یا کیف پول وجود خارجی ندارد، هرچه هست تنها فقط توافق بین شبکه در مورد مالکیت یک کوین می باشد. یک کلید خصوصی جهت اثبات مالکیت وجوه به شبکه در زمان انجام تراکنش استفاده می شود. یک فرد به سادگی می تواند کلید خصوصی خود را حفظ نماید. و به هیچ چیز دیگری جهت بازیابی یا خرج کردن پول نقد مجازی خود نیاز ندارد، در واقع از مفهومی با نام “کیف پول مغزی” یا Brain wallet صحبت می کنیم.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

در ادامه تکمیل اطلاعات مربوط به ارز دیجیتال خرید بیت کوین، در این بخش به بررسی قیمت  ارز دیجیتال Bitcoin خواهیم پرداخت در زمان نگارش این مقاله  قیمت لایو(آنی) بیت کوین امروز 20,776.66 دلاری باشد. حجم معاملات 24 ساعته آن عبارت است از 34,151,129,635 دلار . این ارز دیجیتال  در 24 ساعت گذشته دارای افزایشی معادل 0.34 درصد بوده و رتبه بندی فعلی آن در مارکت شماره 1 می باشد.

 بیت کوین دارای ارزش بازار واقعی  معادل 398,792,956,732 دلار است. اگر از عرضه آن هم بخواهیم بگوییم، دارای عرضه 19,194,281 بیت کوین  در گردش  و همینطور و حداکثر عرضه آن 21,000,000 کوین BTC می باشد.

قیمت بیت کوین

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین 

تحلیل تکنیکال را می توان به عنوان  یکی از ابزار های متعددی دانست که در بازارهای مالی در اختیار تریدرها قرار دارد. آنچه که تحلیل تکنیکال انجام می دهد، بررسی تاریخچه و همینطور  سوابق یک کوین می باشد. همراه با نمودار های قیمت و حجم معاملات آن.

اما در مورد بحث ارزدیجیتال تحلیل بیت کوین باید بگوییم که آنچه که برای تحلیل تکنیکال بیت کوین و یا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده های تئوری داو (Dow) و همینطور شناخت روند های صعودی و نزولی بازار است. که زمان هایی است که  روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانال ویژه جلو و عقب می رود. ذکر این نکته در اینجا لازم است که  خرید از صرافی های گوناگون، ممکن است با قیمت های متفاوتی انجام گردد. به شکل زیر که نمونه ای از ارزدیجیتال تحلیل بیت کوین است توجه فرمایید.

نمودار بیت کوین

 

پیش بینی ارز دیجیتال Bitcoin

برای بررسی پیش بینی  ارز دیجیتال بیت کوین باید به بررسی نموداری ارزدیجیتال تحلیل بیت کوین و سایر داده ها پرداخت.  

در طی سال 2021 ،  ارز دیجیتال bitcoin  با افزایش شدید ارزش بازار خود روبرو شد. در آغاز سال، ارزش هر کوین 32000 دلار بود و تا ماه آوریل این رقم دو برابر گردید. معامله گران خوشبین و امیدوار بودند که پذیرش گسترده تر بیت کوین توسط بازرگانان و همچنین بانک های بزرگ از قیمت حمایت نماید.

با این وجود،  هنوز هم راهی جهت استفاده از بیت کوین برای بسیاری از موارد وجود نداشت، به غیر از معاملات سوداگرانه و پر ریسک و خطر. افتی که در بازار سهام در پایان سال 2021، و سقوط سهام در حال رشد با ارزش بالا اتفاق افتاد، ارزش ارزهای دیجیتال را نیز پایین آورد. بیت کوین سال 2021 را با قیمتی در حدود 47300 دلار به پایان رساند.

قیمت این ارز دیجیتال در اواخر اکتبر  2022،  معادل 20636.53 دلار بوده و معامله شده است.

به طور قطع هر متخصص ارز دیجیتال تحلیل و پیش‌بینی متفاوتی از قیمت بیت‌کوین دارد.  اما با وجود نوسانات اخیر و کاهش قیمت بیت کوین، بسیاری از آنها هنوز بر این اعتقاد هستند که بیت کوین می تواند به قیمت 100000 دلار آمریکا برسد.

 

حرف آخر

 ارز دیجیتال بیت کوین، یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در ابتدا به وسیله یک شخص یا گروهی از افراد با استفاده از نام مستعار ساتوشی ناکاموتو در وایت پیپر در سال 2008 معرفی شد.   بلافاصله بعد از آن، در ژانویه 2009 راه اندازی گردید.

چنانچه در طول مقاله نیز اشاره شد ارز دیجیتال بیت کوین  یک ارز آنلاین همتا به همتا می باشد، به این مفهوم که تمامی تراکنش‌ها مستقیماً بین شرکت‌کنندگان مساوی و مستقل شبکه انجام می‌ گردد.

بدون نیاز به هیچ نوع واسطه‌ای برای اجازه. بنا بر آنچه که خود ناکاموتو گفته است، بیت کوین به وجود آمد تا تراکنش های مالی بطور مستقیم از یک طرف به طرف دیگر بدون دخالت یک مؤسسه یا نهاد مالی همچون بانک ارسال شود.

بعضی از این مفاهیم عنوان شده برای انواع مشابهی از ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز قبل از بیت کوین نیز مطرح بوده است، اما بیت کوین این فرق را دارد که اولین ارز دیجیتالی است که به طور واقعی مورد استفاده قرار گرفته است. با امید به آنکه مطالب عنوان شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد، با اشتراک گذاری نقطه نظرات خود موجب دلگرمی ما باشید و در صورت نیاز به دسترسی به اطلاعات بیشتر از طریق راههای ارتباطی با ما در darsfx تماس بگیرید.

3 نظرات
 1. روژین می گوید

  سلام یعنی میشه یه روزی اتر و ترون جای بیت کوین رو بگیرند؟ الا بیشتر بیت کوین به سبب شناخته شدنش عرصه رو توی دست داره ولی اتر و ترون هم پشت سرش هستند.

 2. روژین می گوید

  سلام ممنون از مقاله خوبیتون.
  میگم یعنی میشه یه روزی اتر و ترون جای بیت کوین رو بگیرند؟ الان بیشتر بیت کوین به سبب شناخته شدنش هست که عرصه رو توی دست داره ولی اتر و ترون هم پشت سرش هستند.

  1. Admin admin می گوید

   یا سلام وقت بخیر اینکه بخواهد ارزدیجیتالی جای یک ارز دیگر را بگیرد معنی ندارد ولی میتواند ارزی به اندازه ای رشد کند و حجم بیشتری را در مارکت به دست اورد بله امکان است بسته به زیر ساخت ارز و توانایی های مدیریتی و کاربردی آن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.