Take a fresh look at your lifestyle.

نباید وارد فارکس شد

چرا نباید وارد فارکس شد؟

0 4

نباید وارد فارکس شد؟!چرا؟ با وجود این همه تبلیغاتی که برای ترغیب و تشویق افراد برای فعالیت در بازار فارکس می شود اکنون می گوییم که نباید وارد فارکس شد! ما در darsfx به شما در این مقاله جذاب خواهیم گفت که برای چه کسانی ورود به فارکس ممنوع است. بله ممنوع ! شاید کمتر مقاله ای را بیابید که عنوانش این باشد که نباید وارد فارکس شد. واقعیت این است که بازار فارکس فقط جذابیت و سود نیست.
در واقع در کنار همه جذابیتهایی که همیشه در مورد فارکس به آن پرداخته می شود. جنبه های دیگری هم هست که ما در این مقاله بر روی آنها متمرکز خواهیم شد.
البته بهتر است اینگونه بگوییم که ایراد از بازار فارکس نیست و باید مشکل را در افرادی یافت که با رویای ثروتمند شدن در بازار فارکس وارد آن می شوند. گویا این افراد فارکس را به عنوان یک ماشین تمام وقت سوددهی می شناسند. تا انتها همراه ما باشید خواندن این مقاله وقت زیادی از شما نخواهد گرفت.

فهرست مطالب

ورود به فارکس بدون دانش

ورود به فارکس برای یک شبه پولدار شدن

ورود به فارکس برای قمار

ورود به فارکس بدون سرمایه

ورود به فارکس بدون دانش

همیشه گفته می شود که بدون دانش معاملاتی لازم و حداقل نباید وارد فارکس شد. اما چرا؟ سازمان اوراق بهادار و بازار اروپا طی گزارشی از تعدادی از بروکرها خواسته بود که تعداد معامله گران ضرر ده را اعلام نمایند. نتیجه اعلام شده ای که از سوی بروکرهایی که به اروپایی ها خدمات ارائه می دادند جالب بود. 

در حدود 76% از معامله گران اروپایی ضررده هستند! این رقم متعلق به اروپاست. جایی که بالاترین اهرمی که به کاربران ارائه می شود 1:30 می باشد. در کشورهای دیگر دنیا به غیر از آمریکا بزرگی اهرمی که ارائه می شود گاها تا 1:1000 هم می رسد. 

در ایران اوضاع از این هم بدتر می شود و شاید درصد تریدرهای ضرر ده از این هم بالاتر باشد. چون افراد بدون بررسی و تحقیق اقدام به انتخاب اهرم های بالا می کنند.

خوب دوستان عزیز اگر دانش فارکسی وجود داشته باشد فرد معامله گر به خوبی مفاهیم بازار فارکس همچون لوریج و راههای استفاده از آن را به خوبی درک کرده باشد به خوبی می داند که انتخاب اهرم بالا دارای جنبه های خوب و بد می باشد.

 استفاده از اهرم تنها سود خوب و بزرگ را عاید معامله گران نمی سازد. همیشه گفته می شود اهرم مانند یک شمشیر است که دارای  دو سر برنده می باشد. بنابراین یکی از دلایل اصلی برای  آندسته از افرادی که نمی خواهند زمانی را برای آموزش فارکس صرف کنند ورود به فارکس ممنوع است. ولی راهکاری که میتوان در مسیر راه این افراد قرار داد این است که از تجربیات معامله گران و دانش آن ها استفاده کنند و با سیستم کپی ترید معاملات انها را برای خود کپی کنند میخواهید بدانید چگونه مقاله کپی ترید رو مطالعه کنید و در صورت نیاز با ما در ارتباط باشید . 

ورود به فارکس برای یک شبه پولدار شدن

دلیل دیگری که بخاطر آن نباید وارد فارکس شد، رویای یک شبه پولدار شدن است. در واقع این ماهیت فارکس است که افراد را به سوی این تصور سوق می دهد که می توان از طریق فارکس به سرعت پولدار شد! بدون آنکه به جنبه های دیگر آن قبل از رسیدن به سود پرداخته شود. 

 و دقیقا بخاطر همین تصور اشتباه است که افراد به محض آشنایی افراد با دکمه های خرید و فروش شروع به ترید می کنند. آنها غافلند که بین بازار فارکس و یک شبه ثروتمند شدن هیچ راه ارتباطی وجود ندارد. این بازار در عین جذاب بودن بسیار پیچیده نیز می باشد.

 باید به خاطر سپرد که بازار تا از شما پول نگیرد به شما پولی نمی دهد. همه معامله گران تجربه شکست را در فارکس دارند. بنابراین قبل از ورود به فارکس، باید در جایی از زندگی باشید که با شکست خوردن بتوانید دوباره از نو شروع کنید . به همین دلیل برای آنهایی که دارای درآمد کمی هستند و یا بیکار هستند، ورود به فارکس ممنوع است.

حتی با سرمایه چند صد دلاری هم نمی توان از فارکس انتظار سود میلیاردی داشت! همه چیز به وقت و زمان خود رخ می دهد. آنهم با رعایت اصولی همچون داشتن هدف و برنامه، داشتن نظم در معاملات و همینطور پیروی از قوانین مدیریت پول و از همه مهمتر صبور بودن و داشتن استراتژی مناسب. اگر این شرایط را در خود می بینید می توانید به فارکس به عنوان یک شغل و محلی برای کسب درآمد فکر کنید.

ورود به فارکس برای قمار

 با این ایده که مثل آب خوردن می توان به درآمد دلاری رسید، نباید وارد فارکس شد. چون این واقعیت ندارد که بدون از دست دادن پول به سود و سرمایه برسید. به فارکس به عنوان راه میانبر برای پولدار شدن نگاه نکنید. فارکس هم همانند سایر پیشه و حرفه ها نیاز به کسب مهارت و دانش دارد و قطعا هر دوی این موارد نیازمند صرف وقت و هزینه می باشد.

به گمان برخی، اصلی وجود دارد و آن این است که بدون انجام ریسک های بزرگ نمی توان سود بزرگ به دست آورد. چنین استراتژی در معامله که با انجام ریسک و خطر بزرگ همراه است اگر بتوان نام آن را استراتژی گذاشت قطعا قماری بیش نخواهد بود. معاملات فارکس را باید بارها و بارها با حساب های آزمایشی تمرین کنید. حتی افراد با تجربه که سالهاست در بازارهای مالی کار می کنند هم گاها شکست های دوره ای را در انجام معاملات خود تجربه می کنند.بنابراین اقدام به انجام ریسک بزرگ برای رسیدن به سود بزرگ آن هم در ابتدای راه ورود به فارکس اشتباه بزرگی است.

ورود به فارکس بدون سرمایه

در بخش های قبلی به دلایلی پرداختیم که بر اساس آنها نباید وارد فارکس شد. اما ببینیم که ورود به بازار فارکس بدون سرمایه اولیه ممکن است؟ بسیاری از معامله گران با ضرر شروع به کار در فارکس می کنند.

خیلی ها هم به دلیل نیاز به درآمد بالاتر و با امید به آنکه فارکس راهی باشد به سوی کسب درآمد سریع و آسان، قدم در راه فارکس می گذارند.

تبلیغات بسیاری هم که در این رابطه وجود دارد که تریدرهای تازه کار را تشویق به استفاده از اهرم های بالا و سرمایه اندک می کند که بر این امر دامن می زنند. این کار بسیار خطرناک است و بی شک بهترین راه برای از دست رفتن کل سرمایه تان خواهد بود!

آهسته و پیوسته گام برداشتن در بازار فارکس شرط موفقیت در فارکس است.داشتن سرمایه مناسببه همراه مدیریت ریسک تضمین کننده موفقیت است. یادتان باشد بیشتر از 1% در معاملات خود ریسک نکنید. فراموش نکنید که هرگز با حجم زیادی از سرمایه تان معامله نکنید. 

حرف آخر

نباید وارد فارکس شد،اگر دانش و مهارت معاملاتی لازم را نداریم. یک معامله گر خوب و آگاه برای موفق شدن در بازار فارکس باید با استراتژی های کاهش ریسک(حد ضرر) در معاملات فارکس آشنا باشد. 

حرف ما این نیست که از اهرم ها استفاده نکنید. اگر از خطراتی که سرمایه شما را تهدید می کند گفتیم قصدمان ترساندن شما نبوده است. یا اینکه اصلا  نباید وارد فارکس شد. خیر هدف darsfx صرفا دادن آگاهی است. قطعا فارکس بازاری است با پتانسیل بالا که می توان با دانش و مهارت لازم از آن کسب سود کرد.

بهره بردن از اهرم های کوچکتر، راه خوبی است برای اطمینان از این امر که شما در بلند مدت سرمایه کافی خواهید داشت. با امید به آنکه که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا به پاسخ این سوال رسیده باشید که چرا نباید وارد فارکس شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.