Take a fresh look at your lifestyle.

بهترین پلتفرم فارکس

معرفی بهترین پلتفرم فارکس

2 37

بهترین پلتفرم فارکس باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ و بهترین پلتفرم معاملاتی فارکس کدام است؟ سوالاتی که شاید خیلی از افراد به دنبال جواب آنها هستند. اگر شما هم تازه به جمع معامله گران فارکس پیوسته اید و در حال تحقیق درباره بهترین پلتفرم ترید فارکس هستید، این مقاله مناسب شما می باشد توصیه می کنیم آن را از دست ندهید و تا پایان همراه ما باشید.
پلتفرم معاملاتی از نخستین و مهمترین مفاهیم پایه ای بازار فارکس است. که هر معامله گری در بدو ورودش به بازار فارکس با آن روبرو خواهد شد. . جهت فعالیت در این بازار راه گریزی جز یادگیری فعالیت با پلتفرم معاملاتی ندارد . لذا بد نیست در ابتدا بپردازیم به توضیح پلتفرم معاملاتی.
برای انجام فعالیت در بازار فارکس نیاز به فضایی است که در آن معامله گران بتوانند به فعالیت بپردازند. این محیط پلتفرم معاملاتی نام دارد. پلتفرم های معاملاتی دارای انواع مختلف می باشند. همراه با کارایی های متفاوت که هر معامله گر بنابر فاکتورهای مهمی همچون سلیقه معامله گری،استراتژی، نیاز بازار و… اقدام به انتخاب پلتفرم معاملاتی برای خود می کند ولی در نهایت نوع عملکرد همه این پلتفرم ها یکی میباشد، یعنی اتصال معاملات شما به بازار اصلی. در این مقاله به شما خواهیم گفت که بهترین پلتفرم معاملاتی فارکس دارای چه ویژگی هایی است. با darsfx همراه باشید.

فهرست مطالب

ویژگی های بهترین پلتفرم فارکس

معرفی ۵ بهترین پلتفرم های فارکس

بهترین پلتفرم معاملاتی فارکس در ایران

دانلود بهترین پلتفرم های فارکس

ویژگی  های بهترین پلتفرم فارکس

شما به عنوان یک معامله گر بعد از انتخاب بروکر مناسب خود و افتتاح حساب معاملاتی دلخواهتان برای شروع فعالیت معاملاتی خود نیاز به یک درگاه دارید. تا به آن وسیله به بازار وارد شده تا بتوانید نمودارهای قیمت و  ابزارهای تحلیل آن را مشاهده نمایید و بر اساس آن تصمیمات معامله گری خود را اتخاذ نمایید.

 اما اینکه چه درگاهی و در واقع چه پلتفرمی؟ و چگونه می توان بهترین پلتفرم ترید فارکس را شناخت؟ یک به یک به آنها خواهیم پرداخت. البته تمامی این مواردی که در این مقاله ذکر می شود مربوط به قبل از انجام هرگونه اقدامی است، حتی انتخاب بروکر است. چرا که هر بروکری معمولا از پلتفرم خاصی استفاده می کند. که معامله گران نیز بعد از افتتاح حساب باید همان را مورد استفاده قرار دهند. لذا بهتر آن است که تمام موارد پیش از انتخاب بروکر تحقیق و بررسی شود.

اما بپردازیم به ویژگیهای مهم بهترین پلتفرم فارکس:    

 • برای تعدادی از سرمایه گذاران، مهمترین فاکتور در یک پلتفرم، استفاده آسان  در ثبت سفارش و همینطور دسترسی راحت به تمام قسمتهای پلتفرم است . بقیه معامله گران (اغلب جامعه سرمایه گذاران حرفه ای) در جستجوی پلتفرم های پیچیده و پیشرفته ای می باشند که طیف وسیعی از ابزارهای تحلیل تکنیکال را در اختیار آنها دهد.

 • دومین ویژگی یک پلتفرم فارکس جامعیت آن می باشد. یک پلتفرم مناسب باید به کاربرانش پشتیبانی ارائه دهد. و این دقیقا باید در زمانی که کاربر در حال استفاده از پلتفرم است به وضوح قابل درک باشد. اگر پلتفرم تنها بر جذب مشتری و بازاریابی متمرکز باشد سایر عناصر از جمله نیازهای مشتری  نادیده گرفته خواهد شد.  که در نتیجه پلتفرم زود کارایی و محبوبیت خود را در میان کاربران در طول زمان از دست خواهد داد.
 • سومین ویژگی یک پلتفرم مناسب داشتن قابلیت عملکرد یکپارچه سازی و ساختار یافته می باشد. یک پلتفرم معاملاتی جهت کاهش اصطکاک و تشویق به استفاده مجدد، باید قابلیت ادغام با طیف وسیعی از دیگر سیستمها را دارا باشد. تا کاربران بتوانند از فناوری موجود و همینطور آینده بیشترین استفاده را ببرند.
 • ویژگی مهم بعدی قابلیت مقیاس پذیری می باشد. به این مفهوم که پلتفرم ها نباید کاربران را مجبور نماید که یک یک رویکرد واحد را انتخاب نمایند. 

بهترین راه برای آنکه ببینید  یک پلتفرم مناسب شما هست یا خیر؟ افتتاح یک حساب دمو می باشد، این بهترین شیوه برای پی بردن به معایا و مزایای یک پلتفرم معاملاتی است.

 

 

معرفی ۵ بهترین پلتفرم های فارکس

در این بخش به شما 5 تا از بهترین پلتفرم های فارکس را معرفی خواهیم کرد به علاوه اینکه برای چه دسته ای از معامله گران مناسب می باشد.

  • پلتفرم معاملاتی TD Ameritrade که از بهترین گزینه ها برای معامله گرانی است که تازه وارد دنیای معامله گری شده اند و هم سرمایه گذاران.
  • پلتفرم دیگری که به شما معرفی می کنیم پلتفرم معاملاتی Fidelity که برای معامله گران اسکالپ مناسب می باشد.
  • پلتفرم معاملاتی Ctrader  دارای محیط کاملا حرفه ای و در عین حال کاربر پسند .
  • پلتفرم Interactive Broker گزینه بسیار مناسبی برای تریدرهای حرفه ای می باشد با هزینه های پایین .
 • آخرین پلتفرمی که در اینجا به شما معرفی می کنیم متاتریدر  Mt4 و MT5 می باشد است که از بهترینهای پلتفرم های حال حاضر است و به دلیل سهولت کاربرد طرفداران زیادی دارد.

 

بهترین پلتفرم معاملاتی فارکس در ایران

با توجه به این مسئله که بیشتر بروکرهای معتبر دنیا برای بازار معامله فارکس به ایرانیان خدمات ارائه نمی‌دهند، به همین دلیل هم نمی‌توان پلتفرم های معاملاتی را که توسط این بروکرها ارائه می شوند را برای ایرانیان مورد بررسی قرار داد. با این وجود محبوب ترین پلتفرم معاملاتی در فارکس برای ایرانیان نرم افزار متاتریدر و سی تریدر است که  متاتریدر در دو نسخه متاتریدر ۴ و ۵ در اغلب بروکرهای فارکس قابل دریافت می باشد. این دو پلتفرم به جهت سادگی کار با آن و داشتن ابزارهای متنوع ، محبوب ترین نرم افزار تحلیل تکنیکال برای معامله گران ایرانی در بازار فارکس است که به صورت رایگان می توان آنها را دانلود کرد.

 

 دانلود بهترین پلتفرم های فارکس

 در زمانی به سر میبریم که شاهد رشد روز افزون تقاضای معامله گران جهت حضور در بازار جهانی فارکس و افزایش دانلود پلتفرم های فارکس در انواع مختلف در بازار فارکس  هستیم. 

از طرفی هم برای برای یک معامله گر در بازار فارکس یکی از مهم ترین تصمیماتی که باید اتخاذ نماید  انتخاب پلتفرم فارکس می باشد، این یک واقعیت است که  هیچکس تمایل ندارد که  پول و سرمایه ای را که به سختی به دست آورده است در بازار فارکس بی مهابا  به خطر بیندازد. به همین دلیل نیز باید این اطمینان حاصل شود که از یک بروکر معتبر و همینطور پلتفرم مناسب استفاده می کند.

تفاوتی که در پلتفرم ها وجود دارد در نحوه عملکرد  همینطور قابلیت اجرایی آنها می باشد. معامله گران بنا بر استراتژی ها و اهداف خود می توانند پلتفرم تجاری خود را انتخاب می کنند. اما نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که چگونه بتوانیم معاملاتی امن، مناسب و سودده را انجام دهیم. در چنین شرایطی بهتر است با بروکر خود به عنوان یک متخصص و مشاور در این مورد مشورت کرده و جهت انتخاب بهترین پلتفرم فارکس نقطه نظر او را جویا شوید.

 

حرف آخر

بهترین پلتفرم فارکس  عنوان مبحثی بود که در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. نرم افزاری که برای انجام معاملات و همینطور مدیریت کردن پوزیشن های  بازار از طریق بروکرها برای استفاده معامله گران در اختیار آنها قرار داده می شود.

 شما می‌توانید با استفاده از پلتفرم معاملاتی مناسب قادرید که با خیالی آسوده مارکت را رصد و پالایش قرار دهید و از کار با آن لذت ببرید و رسیدن سود به شناخت و تحلیل که در مورد بازار دارید برمیگردد. همانطوری که در متن مقاله هم توضیح داده شد بسیار اهمیت دارد که معامله گر با پلتفرم مورد نظر احساس راحتی نماید و بتواند بر روی فعالیت معامله گری خود تمرکز کامل نماید.

 در این مبحث همچنین در خصوص ویژگیهای بهترین پلتفرم ترید فارکس صحبت کردیم و تلاش کردیم که تمامی نکات لازم را در مورد آن به شما بگوییم. 

اما اگر همچنان برایتان سوال و یا شبه ای در این خصوص وجود دارد که در این مقاله به آن اشاره‌ای نکردیم، حتماً آن را در کامنت مطرح نمایید تا کارشناسان darsfx به شما پاسخ دهند.

2 نظرات
 1. مهشید ترابی می گوید

  بهترین و رایج ترین پلتفرم همون متاتریدر هست. البته این اواخر بخاطر آپدیت هایی که دادن یکم باگهاش زیاد شد اما بازم بهترینه بنظرم.

 2. سحر یاری می گوید

  من از متاتریدر راضی بودم اما متاسفانه جدیدا مخصوصا با محدودیت اینترنت خیلی مشکلاتش زیاد شده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.