Take a fresh look at your lifestyle.

ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین خالق اتریوم را بشناسید

0 29

ویتالیک بوترین کیست؟ آیا جوانترین میلیاردر ارز دیجیتال را می شناسید؟ آیا دوست دارید بدانید که سازنده اتریوم کیست؟ همیشه از ارزهای دیجیتال و کارایی و دنیای متفاوتی که به واسطه آنها ایجاد شده است گفته شده است اما شاید کمتر به بررسی بیوگرافی ایجاد کنندگان آن پرداخته شده.
شاید بسیاری از دوستان کنجکاو باشند که بدانند ثروت خالق اتریوم دومین ارز برتر بازار چقدر است؟ به همین منظور خالی از لطف ندیدیم که این مقاله را اختصاص دهیم به بررسی زندگینامه ویتالیک بوترین. با darsfx تا انتها همراه باشید.

فهرست مطالب

زندگینامه ویتالیک بوترین

سازنده اتریوم کیست؟

ویتالیک بوترین چگونه اتریوم را ایجاد کرد؟

کیف پول ویتالیک بوترین

زندگینامه ویتالیک بوترین

در ابتدا بد نیست کمی از ویتالیک بوترین بگوییم.   Vitalik Buterin مغز متفکر دنیای ارز دیجیتال نویسنده و برنامه نویس دو تابعیتی روس و کانادایی است. جوانترین میلیاردر ارز دیجیتال متولد ژانویه سال 1994 در کشور روسیه است. تا سن 6 سالگی در روسیه زندگی کرد تا آنکه بنا بر تصمیم والدینش به منظور بهبود شرایط زندگی به کشور کانادا مهاجرت کرد. در زمانی ویتالیک بوترین دانش آموز ابتدایی پایه سوم بود در ویژه برنامه استعدادهای درخشان شرکت کرد البته هدفش از حضور در این برنامه فرصت های یادگیری بیشتر بود ولی به ناگاه از دوستان خود فاصله گرفت. 

در همان زمانی که در برنامه استعدادهای درخشان شرکت میکرد متوجه این مطلب شد که دارای مهارتها و استعدادهایی می باشد که از او انسانی متفاوت در قیاس با هم سن و سالها و حتی در نظر معلمان ساخته است. 

نابغه کوچولوی داستان ما و خالق دومین رمز ارز برتر دنیا به طور ذاتی مستعد ریاضی و همینطور برنامه نویسی بود . به طوری که اعداد سه رقمی را با سرعت  بالاتر از دوستانش به صورت ذهنی جمع می کرد و در همان زمان هم به شدت به اقتصاد علاقه مند شد. 

اما وی با اجتماعات و برنامه های فوق برنامه میانه چندان خوبی نداشت و زمانی که همه او را نابغه ریاضی می نامیدند وی از خود می پرسید چرا نمی توانم مثل هم سن وسالهای خود معمولی رفتار کنم؟

ویتالیک بوترین در همان انزوا غرق یادگیری و دنیای اینترنت شد. در سال 2010 زمانی که بازی مورد علاقه ش wow در پی یک آپدیت پایه ای خیلی از ویژگیهای شخصیت مورد علاقه ش را تغییر داد، جرقه ای در ذهن پویای آقای ویتالیک بوترین جوان زده شد . هرچند او آن شب را با گریه سپری کرد اما باعث شد که به مشکلات وحشتناک سیستمهای غیر متمرکز پی ببرد!   

سازنده اتریوم کیست؟

سوال خوبی است. ببینیم که سازنده اتریوم کیست؟ در واقع رمز ارز موفقی که شهرت جهانی آن سبب شده نگاهها به دنبال مغز متفکری باشد که در پشت آن قرار دارد. حقیقت این است که محبوبیت وی تنها بابت ارز دیجیتال اتریوم نیست، بلکه پلتفرم شگفت انگیز اتریوم که از حمایت یک تیم متخصص برخوردار است، موفق شده پنجره ای متفاوت را به روی فناوری بلاکچین گشوده و باعث به وجود آمدن پروژه های عظیم گردد. 

 اتریوم تبدیل به بستری جهت توسعه سایر رمز ارزها و همینطور توکنهای دیگر بازار ارز دیجیتال شده است و می توان گفت که با ظهورش به طور کلی دنیای کریپتو ها را که با بیت کوین معرفی شد  به کل دگرگون کرد.

 در دوران دانشجویی ویتالیک بوترین به سمت و سوی کریپتو کارنسی ها جذب شد. البته در آن روزها وی بر این اعتقاد بود که رمز ارزها محکوم به شکست هستند و علت آن را هم فقدان ارزش ذاتی برای آنها می دانست. به تدریج و در گذر زمان وی اخبار و خبرهای مرتبط با دنیای رمز ارزها را پیگیری کرده و جذب این دنیا شد. در همان زمان برای vitalik هر آنچه با قوانین دولتی و شرکتی گره خورده بود برایش شرورانه تلقی می شد و همانطور که همچنان هم معتقد است قدرتمندان بیش از حد لازم صاحب قدرت هستند.

سازنده اتریوم

ویتالیک بوترین چگونه اتریوم را ایجاد کرد؟

هرچه جذابیت بیت کوین برای vitalik بیشتر می شد علاقه و زمانی که صرف تحقیق و مطالعه بر روی شبکه و شناخت آن می شد هم افزایش می یافت. هرچه بیشتر مطالعه می کرد، بیشتر به پتانسیل نامحدود تکنولوژی آن پی می برد. وی خیلی تمایل داشت که به این اقتصاد نو وارد شود و تعدادی توکن استخراج یا بیت کوین بخرد ولی در آن زمان سرمایه کافی برای آن را نداشت. به همین خاطر شروع به نوشتن مقالاتی در آن حوزه نمود و در ازای آنها بیت کوین دریافت می کرد. مقالات ویتالیک بوترین مورد توجه قرار گرفت و شروع معرفی  رسمی ویتالیک بوترین به دنیای ارز دیجیتال بود. در سال 2011 به همراه شخص دیگری مجله بیت کوین را تاسیس کردند. اما هنوز تا تولد اتریوم راه باقی مانده بود. در طی سفرهایی که  Vitalik داشت به زنده و با ارزش بودن دنیای کریپتو ها بیشتر پی برد. 

سرانجام در سال 2013 بود که vitalik ایده اش را طی یک وایت پیپر مطرح نمود و نتیجه آن موافقت 30  نفر بابت بحث در مورد آن بود. ویتالیک بوترین در آغاز ایده اش بر اساس پول بود اما به مرور زمان ایده اتریوم تغییر شکل داد تا به شکل امروزی آن درآمد.

کیف پول ویتالیک بوترین

شاید برای بسیاری این سوال باشد که ثروت خالق اتریوم به عنوان جوانترین میلیاردر ارز دیجیتال چقدر است؟ بوترین 28 ساله در جواب بسیاری که شاید این سوال را از او  پرسیده باشند در یک رشته توییت نوشت من دیگر میلیاردر نیستم! ویتالیک بوترین اتریوم را در سال 2014 به وجود آورد و صاحب یک کیف پول دیجیتالی می باشد که در سال 2022 ارزش دارایی آن بالغ بر 1.5 میلیارد دلار بود.

اما در اینجا خوب است که به نکته ای در خصوص کیف پول ویتالیک بوترین اشاره کنیم. به خوبی می دانیم که شفافیت یکی از خصوصیات منحصر به فرد در شبکه های بلاکچینی  می باشد . 

اگر به جزئیات کیف پول بوترین نگاه دقیق تر بیندازیم، متوجه می شویم  که او هر باری،  که با آدرس جدیدی در تعامل می باشد، ابتدا ۰.۱ واحد اتریوم به آن ارسال کرده (به طور آزمایشی) و بعد  از آن میلیون‌ها دلار را جابجا می کند.

این طریقه تراکنش زدن فقط در رابطه با این کیف پول نمی باشد بلکه وی با دیگر کیف پول شناخته شده خود نیز همین کار را می کند. پس ویتالیک بوترین هم به شیوه مردم عادی تراکنش می زند. 

 شما عزیزان هم هر زمان که می خواهید تراکنشی با ارز دیجیتال به ویژه با مبلغ بالا انجام دهید در ابتدا یک تراکنش آزمایشی بدون در نظر گرفتن کارمزد آن به مقصد کیف پول هدف انجام دهید تا از صحت آن اطمینان حاصل نمایید و سپس تراکنش اصلی را انجام دهید. 

حرف آخر

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم را در این مقاله با هم بررسی کردیم.  وی اولین بار به وسیله پدرش که دانشمند کامپیوتر بود با بیت کوین آشنا شد. در واقع ۱۷ سال بیشتر نداشت  که  به مفهوم «پول بی‌پشتوانه» علاقه‌مند گردید. این نابغه جوان به حکومت‌های مرکزی دولتها بدبین بود و به شدت بر این اعتقاد محکم خویش مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال نیروهای با قدرتی در راستای تمرکز زدایی هستند  پافشاری می کرد. به همین دلیل هم از بازی مورد علاقه خویش  World of Warcraft دست کشید و به مطالعه ارزها روی آورد. 

 نتیجه سفرها، تحقیقات و مطالعات وی منجر به  تولد رمز ارز موفق اتریوم بود البته باید این را هم اذعان داشت که پشت اتریوم محبوب یک تیم متخصص و موفق قرار دارد و نمی توان آن را تنها منتسب به ویتالیک بوترین دانست.  در حال حاضر ثروت خالق اتریوم معادل 290 هزار اتریوم در هر دو کیف پول شناخته شده وی می باشد. 

با امید به آنکه این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. نقطه نظرات خود را با ما به اشتراک گذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.