Take a fresh look at your lifestyle.

استراتژی فارکس اسکالپ

اگر یخواهید کوتاه مدت ترید نمایید مقاله را مطالعه نمایید

0 11

استراتژی فارکس اسکالپ (اسکلپ) چیست؟ چقدر با مفهوم استراتژی های معاملاتی آشنا هستید؟ در بازارهای مالی روشهای متنوعی برای انجام معاملات وجود دارد که هر شخصی بنا بر سلیقه و خلق و خوی خود و متناسب با سرمایه ای که برای این منظور در نظر می گیرد، برای خود یک سبک معاملاتی انتخاب می کند.
در واقع بدون داشتن استراتژی فعالیت در بازار فارکس محکوم به شکست است. استراتژی فارکس اسکالپ هم یکی از همین سبکهای معاملاتی است که اصولا افرادی که دارای تجربه معاملاتی هستند به این سبک معاملاتی سوق داده میشوند. اگر شما هم مایلید که در مورد استراتژی فارکس اسکالپ بیشتر بدانید در این مقاله با darsfx همراه شوید.

فهرست مطالب

استراتژی اکسالپ فارکس چیست؟

آموزش استراتژی اسکالپ فارکس

استراتژی اسکالپ مناسب چه افرادی است؟

قوانین استراتژی اسکالپ فارکس

استراتژی اکسالپ فارکس چیست؟

در فارکس تعداد بسیار زیادی سبک معاملاتی وجود دارد. استراتژی فارکس اسکالپ یکی از آنها می باشد. اسکالپ یا اسکلپ در واقع یک نوع سبک معاملاتی است که بر این اصل استوار است که در زمان بسیار کم از نوسانات کوچک،  سود به دست می آید و یکی از انواع استراتژی های فارکس میباشد.  اصطلاح  (Scalping) در مورد استراتژی هایی کاربرد دارد که شامل تعداد معاملات بالا با سود می باشد. اسکلپ در بازه های زمانی کوچک و غالبا در معاملات روزانه اتفاق می افتد. البته دارای تفاوتهایی با معاملات روزانه است.

در این نوع استراتژی لازم است که تریدر از یک استراتژی خروج سخت برخوردار باشد چرا که یک ضرر بزرگ می تواند تمامی سودهای کوچک بسیاری را که برای به دست آوردن آنها تلاش زیادی انجام شده است را از بین ببرد.

لذا موفقیت در این نوع استراتژی مستلزم دارا بودن ابزارهای مناسب است. همه ما می دانیم که در انجام تمامی معاملات داشتن نظم و انضباط از اصول مهم معامله گری است. اما با توجه به آنکه در این نوع استراتژی تعداد معاملات بسیار بالاست و سودی که از هر معامله حاصل می شود بسیار کم است، موضوع نظم اهمیت مضاعفی پیدا می کند. همینطور یک اسکالپر باید به استراتژی معاملاتی خود پایبند باشد. این نوع استراتژی بر مبنای ریسک و همینطور سود کمتر استوار است. دلیلش این است که زمان هر معامله بسیار کوتاه است و همین عامل کاهش دادن ریسک های نامطلوب است که باعث ضرر بزرگ می شود. بنابراین باید از  ضرر بزرگی که می تواند ده ها معامله موفق را نابود کند جلوگیری کرد.  

آموزش استراتژی اسکالپ فارکس

شاید در این مبحث مجال آن نباشد تا تمام جزئیات مربوط به آموزش استراتژی فارکس اسکالپ را برایتان شرح دهیم.  اما بر روی نکات مهم آن تمرکز خواهیم کرد.

دوستان تازه کاری که می خواهند این استراتژی را به کار گیرند  در اولین گام باید ببینید آیا  استراتژی فارکس اسکالپ با شخصیت و همینطور خلق و خوی معامله گری آنها مطابقت دارد یا خیر؟ در اسکالپ باید سرعت عمل داشته باشید. دائما نمودارها را رصد کنید و موقعیتها را شناسایی کنید. اگر این موارد را در خود نمی بینید به سراغ این استراتژی نروید.

هدف اصلی در  این استراتژی خرید یا فروش تعدادی آیتم معاملاتی به قیمت پیشنهادی یا درخواستی و بعد از آن فروش سریع آنها  با اختلاف چند سنت بالاتر یا پایین تر، به قصد کسب سود است. 

زمان نگهداری کالای خریداری شده می تواند از چند ثانیه تا چند دقیقه متغیر باشد و در برخی موارد تا چند ساعت هم می تواند طول بکشد. 

به دلایل زیادی می توان گفت که اسکالپر بودن مشکل است.  به خاطر سود کم بهتر است که همه موقعیت های معاملاتی در این نوع استراتژی قبل از پایان روز بسته شود. حفظ تعداد بالایی از موقعیت های معاملاتی می تواند بسیار زمانبر باشد.  واقعا کار ساده ای نیست. اینکه تریدر تمام طول روز را در مقابل مانیتور نشسته و در انتظار کوچکترین حرکت باشد تا بتواند وارد پوزیشن شده یا از آن خارج شود. 

در عین حال پر هزینه هم می تواند باشد. به این دلیل که اسکالپر باید پول نقد را آماده داشته باشد تا در لحظه بتواند از فرصت استفاده کرده و خرید انجام دهد. مواردی وجود دارد که باید یک اسکالپر کار  همیشه رعایت کند. 

 • دارای تسلط کافی بر اجرای دقیق و بدون تاخیر سفارشات
 • به دلیل کثرت معاملات در این نوع استراتژی فارکس اسکالپر باید با بروکری کار کند که هزینه های اسپرد و کمیسیون مناسبی را ارائه می دهد. 
 • تشخیص روند و به دست گیری نبض بازار
 • فراگیری اصول تحلیل تکنیکال بسیار لازم و ضروری می باشد. استفاده از اندیکاتورهایی که در تایم فریم های کوچک کارآمد هستند برای این سبک از معاملات مناسب می باشند.
 • استفاده از ابزارهای مناسبی چون اندیکاتورهای RSI، سطوح حمایت و مقاومت و همینطور میانگین های متحرک برای استراتژی اسکالپ کارآمد است. 
اسکلپ مناسب چه کسی است

استراتژی اسکالپ مناسب چه افرادی است؟

در بخش قبلی تا حدودی توضیح داده شد که استراتژی فارکس اسکالپ مناسب چه افرادی می باشد. در این بخش مشخص تر به آن خواهیم پرداخت.   

 • افرادی که می خواهند اسکاپر شوند باید دارای تجربه کافی در زمینه معامله گری در بازار فارکس (حداقل یک سال)را داشته باشند.
 • ریسک پذیری بالا
 • تسلط کامل بر روش معاملاتی خود
 • قدرت تصمیم گیری سریع و دقیق در لحظه
 • علاقه به چارت خوانی و داشتن زمان کافی برای آن

قوانین استراتژی اسکالپ فارکس

شما عزیزان قطعا به خوبی می دانید که برای موفق شدن در هر زمینه ای باید قوانین و اصول مربوط به آن را رعایت کنید. اسکالپ در فارکس هم جدای از این امر نیست. اصولی که باید برای استراتژی فارکس اسکالپ رعایت شوند عبارتند از: 

 • صرف زمان کافی : یک اسکالپر باید دائما در حال بررسی بازار باشد. چرا که شاید در عرض چند دقیقه چند پوزیشن ورود فراهم شود.
 • تمرکز و دقت بالا
 • داشتن سرمایه آماده
 • داشتن برنامه مدون: یک اسکالپر باید بداند که همیشه 100% معاملاتش به سود دهی ختم نمی شود. لذا باید آمادگی این را داشته باشد که حتی با ضرر هم به راه خود ادامه دهد. 

نسبت سود و زیان در  استراتژی فارکس اسکالپ  چقدر است

اسکالپرها عموما بسته به عوامل مختلفی تصمیمات معاملاتی خود را اتخاذ می کنند. یکی از اولین گامها این است که  آنها یک مقدار سود هدف را برای خود در هر معامله مشخص می کنند. این مقدار نسبت به اندازه قیمت کالای معاملاتی است.

معامله گران اسکالپ باید نسبت برد به باختشان بیش از 50%  باشد تا بتوانند به سود برسند. به عکس سایر روش‌های معاملاتی روزانه که می‌توانند حتی با نسبت برد به باخت کمتر هم برای تریدرها سودآور و درآمدزا باشند.

 

حرف آخر

 استراتژی فارکس اسکالپ، یک استراتژی کوتاه مدت است که با ورود و خروج زیاد همراه است. اگر همه چیز به خوبی پیش برود در نهایت تریدر باید بتوانید سفارشات را در زمان مناسب تکمیل نماید. تمام اینها بستگی به سطح نقدینگی بازار دارد. بهتر است که در استراتژی فارکس اسکالپ، در جستجوی آیتم های معاملاتی باشید که دارای نقدینگی بالایی هستند تا در هر لحظه بتوانید سفارش بدهید.

 با امید به آنکه مطالبی که در خصوص یکی از انواع استراتژی فارکس اسکالپ عنوان شد مورد توجه و کاربرد شما عزیزان واقع شده باشد. شما عزیزان هم نظرات و تجربیات ارزشمند خود را با ما در میان گذارید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.