Take a fresh look at your lifestyle.

تحلیلگر فارکس

تحلیلگر فارکس کیست و چه فعالیت در بازار فارکس انجام میدهد

0 11

تحلیلگر فارکس کیست و چه کاری انجام می دهد؟ آیا می دانید برای انجام معاملات موفق طلا باید تحلیل طلا را بخوبی بدانید؟ همینطور برای سایر آیتم های معاملاتی نیز باید با تحلیل های آنها آشنا باشید. شاید شما عزیزان در گشت و گذاری که از وب سایتهای مرتبط با فارکس داشته اید عبارت تحلیل رایگان فارکس، تحلیل طلا و یا سایر تحلیل ها را مشاهده کرده باشید.
بازار بزرگی چون فارکس، می تواند بسیار پرسود ظاهر شود ولی در عین حال هم با ریسک و خطرات زیادی همراه است. لذا این امر می طلبد که با دانش کامل و همینطور محتاطانه به این بازار وارد شد. به همین دلیل هم همواره عنوان می شود که قبل از ورود به بازار فارکس کاملا با بازار فارکس و همینطور زمینه های مرتبط با آن که شامل مفاهیم فارکس و کاربردهای آن می شود آشنا شوید.
به همین دلیل هم darsfx این مقاله را به بررسی یکی از مفاهیم مهم فارکس تحت عنوان تحلیلگر فارکس، اختصاص داده است. با ما تا انتها همراه باشید تا مفهوم تحلیلگر را بیشتر بشناسید.

فهرست مطالب

تحلیلگر فارکس کیست

تحلیلگران فارکس از چه ابزاری استفاده می کنند؟

ربات تحلیلگر فارکس چیست؟

بهترین سایت تحلیل فارکس

تحلیلگر فارکس کیست

در ابتدای مقاله جا دارد که کمی با مفهوم تحلیلگر فارکس آشنا شویم. تحلیلگر می تواند دربردارنده دو مفهوم باشد هم اشاره به یک متخصص حرفه ای در حوزه بازار فارکس دارد و هم به کاربران وهم اشاره به شرکتهای مالی  که همواره در حال رصد و بررسی بازار می باشند. چرا که بررسی و تحلیل بازار مهم و بزرگی چون فارکس با حجم  بالای معاملات تریلیون دلاری  برای این افراد دارای اهمیت است.  

اما ببینیم که اساسا تحلیل بازار به چه معنایی می باشد؟ تحلیل بازار یعنی مطالعه و شناخت و بررسی بازار که در این مقاله منحصرا منظور بازار مالی فارکس می باشد. به منظور اتخاذ تصمیم درست برای خرید، فروش و همینطور توقف معامله تا زمان مناسب برای ادامه مجدد آن.

 به افراد کارشناس و مشاورانی که این تحلیل ها را انجام می دهند نیز تحلیلگر فارکس گفته می شود. آنچه که اهمیت و ارزش کار تحلیلگر فارکس را بیشتر آشکار می سازد این است که تریدرها با استناد به توصیه ها و تخصص این افراد تصمیمات معاملاتی خود را نهایی می کنند. 

 

 

تحلیلگران فارکس از چه ابزاری استفاده می کنند؟

تحلیلگران را می توان به نوعی محقق هم نامید. آنها بازار را مطالعه، تجزیه و تحلیل و سپس پیش بینی می کنند.

 این افراد روزانه ارزیابی ها و همچنین نظرات خود را در خصوص بازار در زمینه های مختلفی چون سیاسی و اقتصادی که قادر می باشند بازار را تحت تاثیر خود قرار داده در اختیار بروکرها و تریدرها می گذارند. ابزاری که  این افراد جهت تحلیل مورد استفاده قرار می دهند عبارت است از تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال تا به آن وسیله نظرات خود را بیان نموده  و بتوانند محتوای با کیفیتی را در کوتاهترین زمان ممکن ارائه دهند چرا که نباید از جریان بازار عقب بمانند.     

 تحلیلگر فارکس نباید تنها به ارائه انواع تحلیل ها مثل  تحلیل رایگان فارکس و یا سایر انواع تخصصی تر اکتفا نماید بلکه  باید برای آشنا سازی معامله گران به برگزاری دوره های آموزشی از طریق برگزاری سمینارهای حضوری و یا شبکه های مجازی برای معامله گران  برای درک بیشتر بازار و تحلیل ها نیز اقدام نمایند.

تحلیلگران حتی می توانند با ارائه تحلیل های درست و دقیق به یک منبع مورد اطمینان جهت دریافت اطلاعات فارکس تبدیل گردد. از حیث تجربه، یک تحلیلگر فارکس باید دارای چند سال تجربه کار در بازار واقعی را در کارنامه خود داشته باشد و باید با زمینه های متفاوتی چون بازارهای مالی، سیاست های بین المللی و اقتصاد آشنا باشد.  شاید برخی از معامله گران تمایل داشته باشند که تحلیل رایگان فارکس را دریافت کنند که می توانند آن را بر روی شبکه های اجتماعی متعلق به بروکرها دریافت کنند. اما افراد حرفه ای تر به تحلیل های پیچیده تری نیاز دارند که نمی توانند آنها را رایگان دریافت نمایند.

تحلیلگر بازار فارکس

ربات تحلیلگر فارکس چیست؟

تا اینجا یا نحوه کار تحلیلگر فارکس و همینطور انواع تحلیل ها مثل تحلیل طلا اشنا شدیم. تا به اینجا ما به بررسی نوع انسانی تحلیلگر پرداختیم اما در این بخش به بررسی ربات تحلیلگر می پردازیم. این نوع از ربات ها که در بازار فارکس مورد استفاده قرار می گیرند در حقیقت ابزاری می باشد که به معامله گر کمک می کنند تا به نتیجه دلخواه از بازار فارکس دست پیدا کند. البته به شرط استفاده درست و بجا از آن. ربات معامله گر ابزاری است  همانند سایر ابزارهایی  که در این بازار مورد استفاده قرار می گیرند. نرم افزارهایی  به این منظور طراحی شده اند که داده های متفاوت  از قیمت را در بازار تعقیب کرده و سپس معامله گر بر مبنای آن می تواند اقدام به تجزیه و تحلیل نموده و نهایتا اقدام نسبت به اتخاذ تصمیم مناسب برای اقدام به ورود و خروج مناسب از یک پوزیشن معاملاتی نماید. 

ربات هایی که به این منظور طراحی گردیده اند دو دسته می باشند: خودکار و نیمه خودکار. ربات هایی که خودکار می باشند تنها نیاز به نصب و راه اندازی دارند تا بر اساس پارامترهایی که تعیین شده شروع به تحلیل و ترید نمایند.

ربات هایی که نیمه اتوماتیک هستند دارای قابلیت باز و بسته کردن پوزیشن ها را دارا نمی باشند و تنها قادر به انجام کارهای جزئی معامله می باشند. 

 

 

بهترین سایت تحلیل فارکس

تا به اینجای مقاله از تحلیلگر فارکس سخن گفتیم در این بخش خوب است ببینیم که بهترین سایتهای تحلیل فارکس کدام ها هستند؟ معامله گران فارکس به خوبی می دانند که این بازار تا چه حد تحت تاثیر اخبار ها و رویداد های جهانی می باشد. عدم توجه به این رخدادها می تواند استراتژی معاملاتی تریدرها را با مشکلاتی مواجه سازد. استفاده از اخبارها و یادگیری چگونگی استفاده از آنها می تواند به موفقیت در معاملات کمک بزرگی نمایند.  وب سایتهای معتبر تحلیل فارکس یکی از منابعی است که در این امر به معامله گران کمک می کند. 

 ما در این بخش به معرفی برخی از آنها می پردازیم. این نکته را در اینجا یادآور می شویم که ما تنها آنها را به شما معرفی می کنیم ولی مسئولیتی در قبال تحلیل هایی که ارائه می دهند را نداریم. همانطوری که بارها گفته شده رمز موفقیت در بازار فارکس آموزش دیدن و مطالعه مداوم است.   

برخی از این وب سایتها عبارتنداز:فارکس فکتوری(Forex factory)، اینوستوپدیا(Investopedia)، اینوستینگ دات کام(Investing.com)،بیبی پیپس( Baby pips)

 

 

حرف آخر

تحلیلگر فارکس را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. یکی از مهمترین و اصلی ترین فاکتورها در به دست آوردن سود از این بازار داشتن تحلیل درست و به موقع از این بازار می باشد. لذا یک تحلیلگر فارکس علاوه بر آنکه باید دارای دانش و تجربه کافی در این زمینه باشد نیاز به سرعت عمل بالا هم دارد تا از تغییر و تحولات بازار عقب نماند و به موقع آن را به معامله گر اعلام کند تا موقعیتهای معاملاتی از دست نروند.

با سپاس از نگاه مهربان شما که تا انتها همراه darsfx بود. نظرات و تجربیات با ارزش خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید.  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.